2020. január 5., 19:44

Drámai csatában döntetleneztek a dunaszerdahelyi kézis lányok

A HC DAC Dunaszerdahely női csapatának nem maradt sok ideje a pihenésre az új esztendő kezdetén, ugyanis a MOL extraliga soron következő fordulójában már január 4-én pályára léptek Mena Hoekendijk Xavier tanítványai a prágai Slavia ellen hazai közönség előtt.

A dunaszerdahelyi lányok ezúttal is lelkes közönségük előtt léphettek pályára, így a hangulatra ezúttal sem lehetett panasz. A találkozó első gólját is a dunaszerdahelyi lányok szerezték Bízik Boglárka révén.

Ezt követően a prágai együttes magához ragadta a kezdeményezést, és átvették a vezetést a csehek. A 10. perc derekára háromgólos előnybe kerültek a Slavia játékosai. Az első negyedóra végére azonban a sárga-kékek Bízik Boglárka és Monika Rajnohová vezérletével kiegyenlítettek (10-10).

A folytatásban a prágai együttes ismét meglépett és négygólos előnyre tett szert kilenc perccel az első játékrész vége előtt. A hazaiak azonban ezúttal sem adták könnyen magukat és ismét felzárkóztak: egy perccel a szünet előtt ismét egalizáltak.

Sőt a 28 másodperccel a játékrész előtt a vezetést is megszerezték a dunaszerdahelyi lányok, azonban erre még volt válasza a prágaiaknak, ami azt jelentette döntetlennel mehettek pihenőre a csapatok.

Szünetről visszatérve a szerdahelyi lányok kétgólos előnybe kerültek, amit nagyon sokáig tartani is tudtak, sőt a mérkőzésen először háromgólosra is növelték előnyüket a mérkőzés 37. percében.

Bízik Boglárkát ezen az estén sem tudták tartani az ellenfelek, a második játékrészben is csapata egyik legjobbja volt.

A mérkőzés utolsó negyedórájában ismét komoly fordulóponthoz érkezett a találkozó, ugyanis a prágai együttes egygólosra csökkentette hátrányát a 49. percben. Tíz perccel a vége előtt a vendégek ismét egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték.

A mérkőzés hajrája óriási drámai izgalmakat tartogatott, ugyanis a két együttes óriási csatát vívott egymással. Három és fél perccel a vége előtt 32-32-es döntetlen állt az eredményjelzőn.

A végletekig kiélezett véghajrában a sárga-kékek Bízik Boglárka révén másfél perccel a vége előtt megszerezték a vezetést, majd emberhátrányba kerültek Demeter Virág Orsolya kiállítása után. A csehek az emberelőnyt gólra váltották, ami után újabb gólt már nem láthatott a dunaszerdahelyi közönség.

A dunaszerdahelyi kézis lányok bravúros döntetlennel indították az új esztendőt a tabellán hatodik helyezett prágai Slavia ellen. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 11 gólt szerző Bízik Boglárka volt, valamint a hétgólos Straka Mária és Monika Rajnohová.

MOL Extraliga, 12. forduló:
HC DAC Dunaszerdahely – DHC Slavia Prága 33-33 (17-17)
Dunaszerdahelyi gólszerzők: Bízik Boglárka 11 , Monika Rajnohová 7, Straka Mária 7, Brunczvik Fanni 3, Mészáros Réka 2, Pénzes Mónika 2, Demeter Virág Orsolya 1

Fotó: Lelkes Ernő