2019. április 29., 11:18

A magyar jégkorongválogatott vereséggel kezdte a világbajnokságot

A Kazahsztánban rendezett divízió 1/A-világbajnokságon hétfőn a magyar jégkorong-válogatott Dél-Korea csapatával játszotta a VB nyitómérkőzését.

Fotó: Nemzeti Sport

Dél-Korea korábban az A csoportból esett ki, tehát kemény ellenfélnek ígérkezett. Ennek ellenére a magyar csapat az első harmad nagy részében jobban hokizott az ázsiaiaknál, de egy védelmi hiba következtében váratlanul gólt kapott. Még ugyanabban a percben egy ellentámadásból sikerült kiegyenlítenie.

A második harmadban is aktívabban játszottak a magyarok, ennek ellenére elég volt két megingás és a második harmad 3:1 lett a dél-koreaiak javára.

A harmadik harmadban a magyar csapat mintha lélekben feladta volna, mert emberhátrányban két újabb gólt kapott, miközben a dél-koreaiak kapusa még a magyarok szemét is kifogta. A mérkőzés vége felé a magyar csapat elért egy újabb gólt, de azt végül nem adták meg, mert a korong állítólag korcsolyával továbbítva került a kapuba.