2018. május 13., 20:29

A Győri Audi ETO nő kézilabdacsapata megvédte BL-címét

A Győri Audi ETO női kézilabdacsapata története során negyedszer is megnyerte a Bajnokok Ligáját, miután a Papp László Budapest Sportarénában hosszabbítás után 27–26-ra legyőzte a macedón Vardar Szkopjét. A Győr 2013, 2014 és 2017 után ülhet fel ismét Európa kézilabdatrónjára, és elsőként védi meg címét, mióta a BL-trófea sorsáról négyes finálé dönt.

Galéria
+2 kép a galériában
Fotó: MTI

A tavalyi két döntős idén ismét egymásnak feszült, és az volt a kérdés, hogy a macedón bajnok négy sikertelen final four-próbálkozás után felér-e a Bajnokok Ligája csúcsára, vagy ehelyett címvédés következik, a négyes döntők története során először. Mindenesetre az már a meccs előtt biztos volt, hogy érzelmekben nem lesz hiány, hiszen Ambros Martínnak ugyanúgy ez volt az utolsó BL-meccse az ETO kispadján, ahogy a túloldalon gyakorlatilag az összes jegyzett játékosnak a Vardar mezében – köztük Amandine Leynaud-nak, aki a következő szezontól győri mezben folytatja.

A Győri ETO ugyanolyan elszántsággal és kőkemény védekezéssel kezdte az összecsapást, akár az elődöntőben, és a kezdőcsapat is ott folytatta, ahol a CSM ellen abbahagyta. Már az elején meglépett két góllal a győri csapat, sőt tíz perc után már a háromhoz is közel járt, ám előbb Görbicz Anita, majd Anja Althaus  – is a kapufát találta telibe, Yvette Broch ejtését pedig lehúzta Leynaud. 6–4

Többet hibázott az ETO támadásban, mint az elődöntőben, ám a védekezés működött, és Nycke Groot második lerohanásos góljával sikerült meglépni hárommal, nem csoda, hogy a szkopjei szakmai stáb időt kért. A hetesre beérkező Kiss Éva kivédte Alexandra Lacrabere lövését, a balszélső Puhalák Szidónia pedig jobbszélsőben szerzett labdát, amíg Bódi Bernadettet tehermentesítette – és jó volt látni, hogy a Vardar 22 perc elteltével is csupán 5 gólon áll. Ám a győri támadójáték is megrekedt a félidő második felére, Lekics vezetésével a szünet előtt a fehérmezesek utolérték az ETO-t, sőt Martín időkérése ellenére is átvették a vezetést. Emberhátrányban is tartotta minimális előnyét a „kihívó", ám Görbicz Anita hetesből egyenlített, és Kari Aalvik Grimsbö dupla védése után 9–9-es állásnál vonultak félidőre a csapatok.

Fotó:  MTI

Az addig sem rosszul védő Leynaud szuperhős formában kezdte a második játékrészt, és a kétgólos hátrány mellett tetézte a bajt, hogy Eduarda Amorim már a második kétpercesét gyűjtötte be, így a legjobbkor jött Lacrabere mellébombázott büntetője. Paprikássá vált a mérkőzés, amit az is jelzett, hogy Martín is sárga lapos figyelmeztetést kapott. Ennél persze fontosabb volt, hogy az ETO nem engedte leszakítani magát. Lacrabere két átlövésgóllal is igyekezett javítani kihagyott hetesét, azonban Lekics sem volt sikeres büntetőből – Grimsbö védett látványosan –, így amikor Anne Mette Hansen kiegyenlített a félidő közepén, inkább a szkopjeiek lehettek bosszúsabbak, Irina Gyibirova magához is intette megnyugtatni lányait. 13–13

Mindkét csapat küszködött felállt fal ellen, hiányzott a frissesség, és szavakkal leírhatatlan volt a feszültség. Szkopjei oldalon ekkor az addig „szótlan" Jovanka Radicsevicset találták meg kétszer is, míg a győrieknél az akkor már hat gólnál járó Nycke Groot villant többször is: hét perccel a vége előtt ismét a zöldeknél volt az előny, igaz, csak egy támadásig. Emberfórt kapott a Vardar, de a közönség felállva buzdította a Győrt, amely 17–17-nél hátrányból is betalált. Már az utolsó két percben Althaus is kiállt, így másfél perccel a vége előtt Barbara Lazovics révén újra lépéselőnybe került a macedón csapat. Groot egyenlített, amire Lekics válaszolt. Az ETO-nak 21 másodperce maradt ismét egyenlíteni. Amorimnak 12 mp alatt sikerült is a bravúr, igen ám, de ez azt jelentette, hogy a szkopjeieknek – az időkérés következtében – maradt idejük még egy támadásra. Azonban hiába, a Vardar elhibázta a nagy lehetőséget: 20–20, hosszabbítás újratöltve – ismét a ráadás következett a két csapat BL-fináléjában!

A hosszabbítás a Vardar eladott labdájával és Amorim góljával kezdődött. A brazil a hátán vitte támadásban a csapatot, három gólt (!!) szerzett a hosszabbítás első felében, így még két eladott labda is belefért, az egyperces szünetben az ETO nemcsak gól-, de emberelőnyben is volt Cvijics kiállítása miatt : 24–23! Elképesztő, honnét hívott elő tartalékokat ismét a győri csapat,  Bódi góljával háromra hízott az előny, ám aztán az előny fél perc alatt ismét egyre olvadt. Ekkor azonban ismét a főnixként szárnyaló Amorim gyötört be egy gólt, viszont Broch kiállításával kapott egy utolsó utáni esélyt a Vardar. Ötven másodperc maradt, egy az előny, támadott az ETO, ám a macedónok labdát szereztek –Andrea Canadija lövése után viszont az utolsó két percre beszálló Kiss Éva kiütötte a labdát! ISMÉT HOSSZABBÍTÁS UTÁN, 27–26-RA NYERT A GYŐRI ETO!