2019. február 13., 20:35

A Győr és a Fradi is elődöntős a női kézilabda Magyar Kupában

A címvédő Győri Audi ETO KC és a Ferencváros szerdai győzelmével teljessé vált a női kézilabda Magyar Kupa négyes fináléjának mezőnye.

Fotó: MTI

A negyeddöntőben a győriek házigazdaként tíz góllal nyertek a Mosonmagyaróvár ellen. A Ferencváros a Vác otthonában szerepelt, és bár az 52. percben még 25-25 volt az állás, a hazaiak a hátralévő időben csak két gólt szereztek, így a fővárosiak négy találattal győztek.

Az FTC színeiben öt góllal mutatkozott be Pásztor Noémi, az egy héttel ezelőtt Budaörsről igazolt junior világbajnok beálló.

Eredmények, negyeddöntő:
Győri Audi ETO KC - Eu-Fire Mosonmagyaróvár 35-25 (17-7)
GVM Europe-Vác - FTC-Rail Cargo Hungaria 27-31 (14-16)
szombaton játszották:
Érd HC-Kisvárda Master Good SE 29-21 (11-7)
pénteken játszották:
Dunaújvárosi Kohász KA - EUbility Group-Békéscsaba 35-25 (17-10)
A győztesek a négyes döntőbe jutottak, melyet március 16-án és 17-én rendeznek a debreceni Főnix Csarnokban. Az elődöntő sorsolására jövő hét elején, hétfőn vagy kedden kerül sor.