Zsebre tett kézzel lőtt és egy ezüstöt szerzett az olimpián
Az 51 éves sportlövő az olimpia és a közösségi média sztárjává vált kötetlen stílusának és laza hozzáállásának köszönhetően. Modern kütyüket mellőzve ezüstérmet szerzett pisztolylövésben.
A héten olyan dolgok történtek a párizsi olimpiai lőtéren, amelyek sok nézőt szórakoztattak.
A többi lövész manapság modern fejhallgatóval, sötétítő szemüveggel és speciális lencsékkel van felszerelve, így amikor az ember meglátja mellettük Dikeçet, aki csak normál dioptriás szemüveget és nagyon közönséges, szinte láthatatlan füldugót visel, és lazán, zsebre dugott kézzel lő, elég vicces látványt nyújt.
Úgy tűnt, mintha talán csak azért jött volna, hogy megnézze a versenyt, vagy az utolsó pillanatban beugrott volna egy másik lövő helyére. De ahogy az gyakran előfordul, a látszat csal, és ennek a fickónak valójában más tervei voltak.
Dikeçe-t lezser hozzáállása tette sztárrá.
- viccelődtek többen is a közösségi médiában.
És hogyan zajlott le az egész? Dikeç a vegyes csapat 10 méteres légpisztolyos verseny döntőjében úgy lőtt, mint egy vagány, szépen, "régimódian", a tipikus felszerelés nélkül, egyik kezét a zsebébe mélyesztve, és mégis második lett a társával, Sevval Ilayda Tarhannal. A nagy hírnév mellett Dikeç egy ezüstérmet vihetett haza.
Talán kicsit csalódott volt, hogy nem arany, de a stílusa és a hozzáállása a közösségi médiában közzétett videóknak köszönhetően bejárta az egész világot, és Dikeç az érem mellé a képzeletbeli internetsztár címet is hazavihette.
Mindez némileg összhangban van azzal, ahogyan kinéz, valóban van egy kisebb katonai múltja. A wikipedia szerint 1994-ben lépett be az ankarai csendőrség katonai iskolájába. A diploma megszerzése után tizedes lett, és szolgálatba lépett. Majd 2000-ben őrmesterként végzett.
Egy évvel később sportlövészettel kezdett foglalkozni. Azóta a katonai válogatottban és a "normál" válogatottban is versenyez.
Bár Yusuf Dikeç már több mint 20 éve versenyez és gyűjti az érmeket, csak mostanra vált igazi sztárrá, akiről a közösségi média erejének köszönhetően világszerte tudnak az emberek. Könnyed stílusa és a versenyzéshez való hozzáállása generációkon átívelő közönséget ejtett rabul. A közösségi média nélkül aligha lenne ilyen "elérhetősége". Megmutatta, hogy még egy tapasztalt veteránt is lehet újoncnak tekinteni, ha hirtelen emberek milliói követik őt a világhálón.
Azt csak találgatni tudjuk, mennyivel jobb lett volna a teljesítménye, ha a riválisok összes többi modern eszközével rendelkezett volna.