Súlyos vereséggel kezdték a szlovákok a jégkorongtornát

A finn válogatott 6-2-re legyőzte Szlovákiát a férfi jégkorongtorna csütörtöki játéknapján a pekingi téli olimpián.

Szlovák jégkorongozók

A C csoport második mérkőzésén

a szlovákok szereztek vezetést a negyedik percben, de az első harmad végén már a finneknél volt az előny (3-1), akik a folytatásban is végig magabiztosan, jó helyzetkihasználással tartották kézben az irányítást.

A finneknél Sakari Manninen három, Miro Aaltonen két találattal vette ki a részét a győzelemből, a vesztes szlovák csapatban a 17 éves, kassai születésű, 2019-től Finnországban légióskodó Juraj Slafkovsky duplázott.

A férfi tornán a három négycsapatos csoport győztese, valamint a legjobb második rögtön a negyeddöntőbe jut, a többi válogatottat párba sorolják és egymással játszanak a nyolc közé kerülésért.