2022. február 2., 18:42

Meggazdagodhat az a német sportoló, aki aranyat nyer az olimpián

A Deutsche Sporthilfe nonprofit alapítvány húszezer eurót juttat a pekingi téli olimpián győztes német sportolóknak.

aranyérem
képünk illusztráció
Fotó: pixabay.com

Az alapítvány amelynek célja az országot a világversenyeken sikeresen képviselő sportolók eszmei és anyagi támogatása - szerdán közölte, hogy

a korábbi évekhez hasonlóan ezúttal is bónuszt ajánl fel a német sportolóknak.

Ennek értelmében

az egyéni versenyszámban második helyezettek 15 ezer, a harmadikok 10 ezer eurót kapnak.

A negyediktől nyolcadik helyen végzett sportolókat 1500-5000 euró között súlyozva jutalmazzák, miként a csapatban vagy váltóban eredményes versenyzőket is.

A Deutsche Sporthilfe négy évvel ezelőtt,

a phjongcshangi téli olimpiát követően több mint 750 ezer euró jutalmat osztott ki a német olimpikonoknak, míg tavaly, a tokiói ötkarikás játékok után ez az összeg körülbelül 1,35 millió euró volt.

A pekingi téli olimpia hivatalos megnyitóját pénteken rendezik, a versenyek február 20-ig tartanak.