2022. július 21., 11:11

Magyar siker: Négy érem, közte két arany az uszonyos- és búvárúszó vb nyitónapján

A magyarok négy érmet, két aranyat, valamint egy-egy ezüstöt és bronzot - nyertek a Caliban zajló uszonyos- és búvárúszó világbajnokság szerdai nyitónapján.

Magyar Búvár Szakszövetség
Fotó: Magyar Búvár Szakszövetség hivatalos Facebook oldal

A Magyar Búvár Szakszövetség (MBSZ) tájékoztatása alapján

a kolumbiai vb-n Senánszky Petra a 100 méteres uszonyos gyorsúszás döntőjében végzett aranyérmesként, Kiss Nándor pedig a 400 méteres felszíni úszásban nyerte meg a világbajnoki címet.

Utóbbi a Világjátékok-győztes Mozsár Alexet előzte meg, míg a negyedik magyar érmet a szintén Világjátékok-győztes Holoda Péter szerezte, aki a férfiak 100 méteres uszonyos gyorsúszásának fináléjában lett harmadik.