Magyar olimpiai kvótások

2021. június 19., 20:33
ma7 | MTI

Olasz Anna szombaton megnyerte a nyíltvízi úszók portugáliai olimpiai kvalifikációs viadalát, így indulhat a tokiói játékokon, ezzel már 150 fős a magyar olimpiai küldöttség.

nyári olimpia, Tokió 2020
Fotó: TASR / AP

Az úszóké a legnagyobb létszámú csapat, ugyanakkor ebben a sportágban az A szint nem jelent feltétlenül olimpiai szereplést, mivel egy országból számonként legfeljebb két sportoló nevezhető.

Magyar kvótások, illetve olimpiai szintesek (150):
ASZTALITENISZ (5+1)

női csapat (3 fő+egy tartalék, Pergel Szandra már biztos csapattag)
női egyes (2 fő a csapattagok közül)
Majoros Bence (férfi egyes)
Szudi Ádám, Pergel (vegyes páros)

ATLÉTIKA (8)

Gyurátz Réka (kalapácsvetés)
Halász Bence (kalapácsvetés)
Helebrandt Máté (50 km gyaloglás)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Márton Anita (súlylökés)
Kácser Zita (3000 m akadály)
Kozák Luca (100 m gát)
Venyercsán Bence (50 km gyaloglás)

BIRKÓZÁS (6)

Korpási Bálint (kötöttfogás, 67 kg)
Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 77 kg)
Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 87 kg)
Szőke Alex (kötöttfogás, 97 kg)
Muszukajev Iszmail (szabadfogás, 65 kg)
Sastin Marianna (62 kg)

EVEZÉS (1)

Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár)

KAJAK-KENU (17)

férfiak:
K-1 200 m: Tótka Sándor, Csizmadia Kolos
K-1 1000 m: Varga Ádám, Kopasz Bálint
K-2 1000 m: Béke Kornél, Varga
K-4 500 m: Nádas Bence, Kopasz, Csizmadia, Tótka
C-1 1000 m: Adolf Balázs, Fejes Dániel
C-2 1000 m: Adolf, Fejes

nők:
K-1 200 m: Lucz Dóra, Kárász Anna
K-1 500 m: Kozák Danuta, Csipes Tamara
K-2 500 m: Kozák, Bodonyi Dóra; Csipes, Medveczky Erika
K-4 500 m: Kárász, Kozák, Csipes, Bodonyi
C-1 200 m: Takács Kincső, Horányi Dóra
C-2 500 m: Balla Virág, Takács

SZLALOM KAJAK-KENU (1)

Schmid Julia (női kenu)

KARATE (1)

Hárspataki Gábor (75 kg)

KERÉKPÁR (3)

- országúti
férfi mezőnyverseny: Valter Attila

- hegyikerékpár
női és férfi egyéni terepverseny: Vas Kata Blanka és Parti András

KÉZILABDA (15)

női csapat

ÖKÖLVÍVÁS (1)

Gálos Roland (57 kg)

ÖTTUSA (4)

Demeter BenceŰ
Marosi ÁdámŰ
Kovács Sarolta
Gulyás Michelle

RITMIKUS GIMNASZTIKA (1)

Pigniczki Fanni

SPORTLÖVÉSZET (4)

Major Veronika (pisztoly)
Mészáros Eszter (puska)
Péni István (puska)
Pekler Zalán (puska)

SÚLYEMELÉS (1)

Nagy Péter (+109 kg)

TEKVONDÓ (1)

Salim Omar (58 kg)

TENISZ (3)

Fucsovics Márton (egyes)
Babos Tímea, Jani Réka (páros)

TOLLASLABDA (1)

Sárosi Laura

TORNA (1)

Kovács Zsófia

TRIATLON (4)

Bicsák Bence (egyéni és vegyes váltó)
Bragmayer Zsanett (egyéni és vegyes váltó)
Kovács Zsófia (egyéni és vegyes váltó)
Tóth Tamás (egyéni és vegyes váltó)

ÚSZÁS (28)

- nyíltvízi:
Rasovszky Kristóf (10 km)
Olasz Anna (10 km)

- medencés:
Olimpiai kvalifikációs idővel, azaz A-szinttel rendelkezők:
Békési Eszter (200 m mell), Bernek Péter (400 m vegyes, 200 m vegyes), Biczó Bence (200 m pillangó), Bohus Richárd (100 m hát), Burián Katalin (200 m hát, 100 m hát), Cseh László (200 m vegyes, 200 m pillangó, 100 m pillangó), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Holló Balázs (400 m vegyes), Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 100 m hát, 100 m pillangó, 400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó, 200 m hát), Jakabos Zsuzsanna (200 m pillangó), Kalmár Ákos (1500 m gyors), Kapás Boglárka (1500 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (1500 m gyors, 800 m gyors, 400 m gyors), Kós Hubert (200 m vegyes), Kozma Dominik (200 m gyors), Lobanovszkij Maxim (50 m gyors), Mihályvári-Farkas Viktória (1500 m gyors, 400 m vegyes), Milák Kristóf (100 m pillangó, 200 m gyors, 200 m pillangó, 100 m gyors), Németh Nándor (100 m gyors), Sebestyén Dalma (200 vegyes), Szabó Szebasztián (100 m gyors, 100 m pillangó), Szabó-Feltóthy Eszter (200 m hát), Telegdy Ádám (100 m hát, 200 m hát), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Zombori Gábor (400 m gyors), 4x100 méteres férfi gyorsváltó, 4x200 méteres férfi gyorsváltó, 4x100 méteres férfi vegyes váltó, 4x200 méteres női gyorsváltó, 4x100 méteres mix vegyes váltó

VITORLÁZÁS (4)

Berecz Zsombor (Finndingi)
Érdi Mária (Laser Radial)
Vadnai Benjamin (Laser Standard)
Cholnoky Sára (szörf)

VÍVÁS (10+3)

Szilágyi Áron, Szatmári András, Decsi Tamás (kard egyéni és csapat), Gémesi Csanád (kard csapat)
Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta (kard egyéni és csapat), Battai Sugár (kard csapat)
Kreiss Fanni, Pásztor Flóra, Kondricz Kata (tőr egyéni és csapat), Mohamed Aida (tőr csapat)
Siklósi Gergely (párbajtőr)

VÍZILABDA (24+2)

férfi válogatott
női válogatott

Kövesse facebook oldalunkat is!