2024. augusztus 9., 13:21

Két érmet hoztak a női kajak kettesek

A Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra duó ezüst-, a Pupp Noémi, Fojt Sára páros holtversenyben bronzérmet szerzett a kajak kettesek 500 méteres versenyében a párizsi olimpián.

Csipes Tamara (elöl) és Gazsó Alida Dóra
Fotó: MTI

Csipes és Gazsó a táv felénél már második volt az új-zélandiak mögött, ezt a pozícióját nagy küzdelemben megőrizte, miközben a 250-nél még hatodik Pupp és Fojt fergeteges hajrával zárkózott fel, és a németekkel együtt ér célba.

Hosszú percek bizonytalansága után írták ki, hogy holtverseny alakult ki, így a magyarok az ezüst mellett egy bronzot is nyertek.

A két kajakos páros a magyar küldöttség 12. és 13. érmét szerezte a párizsi olimpián.