2019. december 4., 12:46

Győzelem Szenegál ellen, egy pont kell a továbbjutáshoz

A magyar női kézilabda-válogatott 30-20-ra legyőzte Szenegál csapatát a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság szerdai játéknapján, a csoportkör negyedik fordulójában.

Magyar női kézilabdaválogatott
A spanyolok ellen nem ment
Fotó: MTI

A magyar csapat legeredményesebb játékosa Kovács Anna volt hat góllal a Jacusiróban rendezett mérkőzésen.

A két győzelemmel és két vereséggel álló magyarok akkor jutnak tovább a C csoportból – harmadik helyezettként –, ha pénteken legalább döntetlent játszanak a rosszabb gólkülönbséggel rendelkező Romániával, viszont már biztosan nem vihetnek magukkal pontot a középdöntőbe.

A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.