2023. június 23., 15:59

Európa Játékok: Egy magyar bronz a pénteki kajak-kenu döntőkben

A magyar kajak-kenu válogatott egy bronzérmet gyűjtött a krakkói Európa Játékok pénteki versenynapján: a Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara duó lett harmadik a kajak kettesek 500 méteres versenyében.

Európa Játékok
Fotó: MTI

Lucz Anna néhány századdal lemaradva a dobogóról a negyedik helyen végzett a kajak egyesek 200 méteres fináléjában, a Kuli István,

Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor összeállítású kajaknégyes szoros küzdelem után hatodikként ért célba 500 méteren, s Hajdu Jonatán és Balla Virág is ugyanebben a pozícióban zárt kenu egyes 200 méteren.

A pálya adottságai miatt a lengyelországi versenyen - amely Eb-nek számít - csak 200 és 500 méteres számokat rendeznek. A további döntőket a sportági versenyek zárónapján, szombaton bonyolítják le.