2020. szeptember 22., 07:37

Átadták az Év Sportolója 2019 díjat Dunaszerdahelyen

Dunaszerdahely Város önkormányzata ünnepélyes keretek között átadta az Év Sportolója 2019 díjat azoknak a sportolóknak, akik kiemelkedő eredményeket értek el a tavalyi évben. A díj ötlete az ifjúsági- és sportbizottságtól származik, amellyel tovább szeretnék ösztönözni a sportolókat. Öt kategóriában osztották ki a megérdemelt díjakat: tizenöt év alatti egyéni sportoló, tizenhat és húsz év közötti egyéni sportoló, felnőtt egyéni sportoló, legsikeresebb edző és a legsikeresebb csapat.

Fotó: Reczai Lilla

Az ünnepélyt a dunaszerdahelyi Športuj s nami akrobatikus rock and roll klub táncosai nyitották meg. Külön köszöntötték az est vendégeit, Hájos Zoltán polgármester, A. Szabó László alpolgármestert, Bubniak Júlia városi hivatalvezetőt, Nagy Krisztiánt, a városi önkormányzat ifjúsági- és sportbizottság elnökét, a városi képviselőket, a klubvezetőket és a díjazottakat.

Év Sportolója 2019 díjátadó-Dsz
Hájos Zoltán polgármester
Fotó:  Reczai Lilla

Hájos Zoltán nyitóbeszédében kiemelte, hogy a sportolók teljesítményei mögött megannyi lemondás, kitartó edzés, önfegyelem és küzdelem rejlik, s hogy a sikert nem adják ingyen. Természetesen az edzők nélkül mindez mit sem ér, hiszen ők azok, aki nemcsak felkészítik a fiatalokat, hanem nevelik is őket.

Nagy Krisztián elmondta, a motiváció az az erő, amellyel további sikereket érhetnek el a sportolók.

Nagy Krisztián, a városi önkormányzat ifjúsági- és sportbizottság elnöke

A dunaszerdahelyi városi sportklubok működéséről szóló kisfilmet is levetítették a közönségnek, amelyet a helyi televízió állított össze.

A legsikeresebb edző kategóriában a jelöltek között szerepelt Klempa Lóránt karateedző, aki a helyi Ipor karateklub tagja, Rastislav Baňas, a Športuj s nami akrobatikus rock and roll klub egyik edzője. Csiba Tibor karateedző is a jelöltek között szerepelt, aki az Ipor karateklub vezetője is egyben.

A harmadik helyezést Medgyes Renáta atléta edző szerezte meg, akinek védence távolugrásban öt versenyen is 1. helyezést ért el.

Az edző kategóriában a dobogó második fokára Prikler Silvia állt, a HC DAC Kézilabda Klub sportigazgatója és edzője.

Az első helyet Gaál Attila birkózó edző vívta ki.

A Dunaszerdahelyi Birkózó Klub tanítványai összesen 32 érmet gyűjtöttek a 2019-es évben, különféle sporteseményeken. Az emléklapokat és a díjakat Hájos Zoltán, A. Szabó László és Nagy Krisztián adta át.

Balról jobbra: Gaál Attila, Prikler Silvia, Medgyes Renáta és Rastislav Baňas
A tizenöt év alatti egyéni sportolók kategóriájában

a jelöltek között ott volt Hodossy Ádám és Ela Plevíková, az akrobatikus rock and roll képviselői. Bíró Péter Bendegúz karateversenyző is ebben a kategóriában képviselte magát, aki a Seishin Karate Klub oszlopos tagja.

A harmadik helyezést Bazsó Marek érdemelte ki, aki a Dunaszerdahelyi Birkózó Klub kiemelkedő bajnoka. A krakkói U15-ös Európa Bajnokságon 24. lett.

A második helyet Vodnyánszka Renáta atléta szerezte meg, aki a Dunaszerdahelyi Megy Sportklub atlétája. A tavalyi évben ötször ért el 1. helyezést.

Az első helyen pedig Hegedűs Réka birkózó végzett, a helyi birkózó klub tagja,

aki a tavalyi évben nyolc versenyen is sikeresen szerepelt.

Balról jobbra: Hegedűs Réka, Vodnyánszka Renáta, Bazsó Marek, Bíró Péter Bendegúz, Ela Plevíková és Hodossy Ádám

Kulturális felüdülésről Dorák Lara Jázmin és Šimovič Dominik táncospáros gondoskodott, akik latin-amerikai táncot jártak a közönségnek.

Dorák Lara Jázmin és Šimovič Dominik
Az Év Sportolója a 16 és 20 év közötti egyéni sportolók kategóriájában

a harmadik helyezést a helyi birkózó klub sportolója, Pollák Anna érdemelte ki, aki a Spanyolországi Los Alcázares-ben megrendezett versenyen 2. helyet ért el.

A dobogó második helyét Kósa Tamás karateversenyző szerezte meg, aki a tavalyi évben 6 arany, 1 ezüst és 1 bronzérmet szerzett a különböző versenyeken.

Az első helyet Csörgő Tamás birkózó nyerte el,

a Spanyolországi Los Alcázares-ben megrendezett versenyen 3. helyet ért el a saját kategóriájában.

Balról jobbra: Csörgő Tamás, Kósa Tamás és Pollák Anna
A felnőtt egyéni sportoló kategóriában

jelölést kapott Pék Endre úszó, Kalmár Zsolt, az FC DAC színeiben játszó labdarúgó,

a kategória 3. helyezettje Nyáry Richárd úszó lett, aki az osztrák jegesúszó-bajnokságon 1000 m-es gyorsúszásban győzött.

A dobogó 2. helyét Juhász Mária birkózó foglalta el, aki az egész év folyamán a 60 kg-s súlycsoportban versenyzett.

Hakszer Balázs birkózó pedig az első helyen végzett a kategóriájában.

Számos 1. helyet ért el a 2019-es évben, a Spanyolországi junior Európa Bajnokságon a 13. lett.

Balról jobbra: Hakszer Balázs, Juhász Mária, Nyáry Richárd, Végh Tibor klubigazgató (FC DAC), Pék Endre

A Seishin karate klub bemutatója a harcművészetről szólt. A klub már 22 éve működik, de Dunaszerdahelyen tíz éve vannak jelen.

A dunaszerdahelyi Seishin karate klub tagjainak bemutatója
A legsikeresebb csapat kategóriájában

Az utolsó kategóriában jelölést kapott a Megy Sport Klub, Rastislav Baňas és Dominika Grajcarová táncospár, valamint a Dunaszerdahelyi Sakk-klub A csapata, a legmagasabb osztály.

A kategória dobogós harmadik helyezettje a HC DAC női kézilabda csapata lett, a lányok a Csehszlovák Mol ligában szerepeltek a 2018/2019-es évben először,

a második helyezett a Dunaszerdahelyi Birkózó Klub lett, a tavalyi évben ők lettek a legsikeresebb klub Szlovákiában.

Az első helyet az FC DAC szerezte meg,

a focicsapat jelentős sikereket könyvelhet el a tavalyi évben, s az idén is nagyon eredményesek a játékosok.

A díjátadó végső programján a Maxer Gym táncklub modern táncosainak előadását követte figyelemmel a közönség.