2019. március 3., 12:35

Vodnyánszka Renáta nyolcadszor is aranyérmes távolugrásban

Nyolcadik bajnoki címét szerezte meg távolugrásban Vodnyánszka Renáta, a MegySport kiválósága a Pozsonyban zajló idősebb diákok fedett pályás országos bajnokságán.

vodnyánszka
Galéria
+3 kép a galériában

A fiatal tehetség kiválóan kezdte a versenyt és már első nekifutásra sikerült egy 551 centiméteres ugrást produkálnia. Ez az eredmény is már aranyérmet jelentett volna a számára, azonban ezt is túlszárnyalta és végül egy 567 centiméteres ugrással utasította maga mögé a mezőnyt. A MegySport kiválósága az 580 centiméteres távot is elérte, de ez belépés miatt érvénytelen lett.

A 16-os mezőnyben hatan tudtak 500 cm feletti ugrást produkálni, végül a második helyen a kassai Viktória Rusnáková végzett, 548 centiméteres ugrással, míg a dobogó legalsó fokára a trencséni Tamara Balajtová állhatott fel, egy 536 centiméteres ugrással.

A dunaszerdahelyi Vodnyánszka Renáta ezzel nyolcadik országos bajnoki címét szerezte az elmúlt három évben.