2024. március 25., 16:33

Szenzáció: pontot szerzett Tornalja és Ajnácskő is

A III. ligában mindhárom nógrádi csapat idegenben győzött, a rimaszombatiak viszont elszenvedték első hazai vereségüket, így az ólublóiak és a fülekiek is versenybe kerültek a bajnoki címért. A VI. liga rangadóján az ipolynyékiek és a felediek megosztoztak a pontokon, így maradt a felediek négypontos előnye. Hosszú idő után ismét pontot szereztek a tornaljaiak és megszerezte első idei pontját az ajnácskői csapat is.

Kassa Fülek
Fülekiek
Fotó: Varga László

A III. liga 19. fordulójában mindhárom nógrádi csapat idegenben, a keleti végeken szerepelt, s csak a legoptimistábbak számítottak arra, hogy mind a kilenc lehetséges pontot begyűjtik. Annál is kevésbé, mert a tavaszi idényt nyögvenyelősen kezdő losonciak az éllovas sztropkóiak (Stropkov) otthonába látogattak.

A listavezető hazaiak annak ellenére is esélyesnek számítottak, hogy előző két bajnokijukat épp a másik két nógrádi csapat ellen meglepetésre elveszítették. Mégsem sokan gondoltak arra, hogy a rossz sorozatuk a losonciak ((Jenčo–Fabian, Kotora, Pipíška, Tannhauser (78. Suja), Ufrla, Hulec, Berky, Kovalčin, Dedok (90. Budáč), Oláh (90. Jashari))) ellen is folytatódik. A sztropkóiak, – ahogy a másik két nógrádi csapat ellen is –, az első félidőben tizenegyesből megszerezték a vezetést , de a losonciak Dedok révén öt percen belül válaszoltak.

A második félidőben ugyan mindkét oldalon kimaradt pár góllal kecsegtető helyzet, de úgy tűnt, mindkét csapat megelégszik az egy ponttal. A végén mégis minden másképp alakult. Az utolsó pillanatokban Oláh és Kovalčin is bevette a hazai Dlugoš kapuját, így a még mindig listavezető hazaiak (ehhez persze már kellett a batyiak hazai veresége is) elszenvedték tavaszi harmadik vereségüket, s a harmadik nógrádi csapattól is kikaptak. Hiába segítettek be a fülekiek és a kálnóiak után a losonciak is, a rimaszombatiaknak ((Ťapaj–Úradník, Ciprus, Kotula, Rakyta–Juhász (78. Oluwaseun Japhet), Domonkos, Krištof, Gembický (78. Matej), Chobot–Aremu (65. Emeka Okonji)) ez sem volt elég arra, hogy átvegyék a hőn áhított vezetést az eperjesiek fiókcsapatától.

Batyiban 250 néző várta a táblázat harmadik helyén álló újonc ólublóiakat, akik többször is kijelentették, szeretnének még egy szinttel feljebb lépni, s ehhez jó képességű, már „kifutófélben” lévő futballistákat vásároltak össze, tavasszal például az egykori válogatott Jendrisek csatlakozott a csapathoz.

Rimaszombat Ólubló
Fotó:  Gecse Attila

Bari Jenő csapatában a rózsahegyieket ezúttal is öt játékos képviselte. Az első perctől látszott, hogy az ólublóiak az őszi hazai 3:2-es győzelem után ezúttal is a három pontért jöttek, míg a hazaiak meglehetősen enerváltan futballoztak, s nagyon érezhető volt a Kálnón durvaságért kiállított, s azóta is eltiltásukat töltő két tapasztalt játékos, Petrán és Lupták hiánya. A meglehetősen ideges hangulatú mérkőzés – amelyen  Ďurčo játékvezető nyolc sárgát is kiosztott – végül a 74. percben dőlt el, amikor Serečin szabadrúgás után talált Ťapaj kapujába. A hazaiak már képtelenek voltak váltani, bár a 80. percben majdnem tizenegyeshez jutottak (a bíró előbb a tizenegyespontra mutatott, majd az ólublóiak tiltakozására visszavonta az ítéletét), de nem sikerült bevenniük Regitko kapuját. Így a hatpontos mérkőzés az újonc győzelmével zárult, s így három pontra feljöttek a sztropkóiakra és a rimaszombatiakra. Ráadásul a Kassán győztes fülekiek is már csak négy pontra vannak az éllovasoktól. Vízteleki János védencei ((Páriš–Hronček, Telek (53. Nemergut), Adamec (66. Köböl), Urbancsok, Rubint (78. Fajd), Ciceu, Ádám (46. Ibos), Püspöky, Kvernadze, Metuk)) vasárnap délelőtt látogattak Kassára a Slávia TU otthonába, ahol a hazaiak a 38. percben szerezték meg a vezetést, amelyet a második félidő elején Adamec egalizált. Kilenc perccel később a hazaiak másodszor is vezetést szereztek, de ezzel el is lőtték a puskaporukat, tíz perccel később Ciceu másodszorra is kiegyenlített, majd Kvernadze percei következtek, aki kétszer is bevette Pangrác kapuját, így a fülekiek értékes három ponttal gazdagodva bejelentkeztek a bajnokaspiránsok közé. A harmadik nógrádi csapat, a kálnóiak Bártfán egy korai öngólnak köszönhetően nyertek, így 28 pontjukkal felzárkóztak a 7. helyre. A losonciak pedig az eddig megszerzett 22 pontjukkal a 10. helyről várják a folytatást, amely immár meglehetősen izgalmasnak ígérkezik. .

A 21. fordulót csapataink közül a losonciak kezdik március 30-án szombaton, akik 15.00 órától a bártfaiakat fogadják. Másnap, húsvétvasárnap a fülekiek az utolsó helyezett felsővízközieket (Svidník), míg a kálnóiak a kassai Slávia TU csapatát látják vendégül, míg a rimaszombatiak az északi végekre, Veszelére (Oravské Veselé) látogatnak.

Az V. liga a 14. forduló mérkőzéseivel folytatódott a téli szünet után, s a három bajnokaspiráns közül a losonctamásiak és a cserpatakiak (Osrblie) idegenben győztek, míg a harmadik helyen álló nagykürtösiek egy pontot szereztek a szintén az élmezőnyben tanyázó selmecbányaiak otthonában. A losonctamásiakat a hazai csapat mellett 200 néző várta Tótgyarmaton, de a vendégeket ez nem igazán zavarta, csapatuk ügyeletes gólvágója, Weisenpacher már a 14. percben bevette Varholák kapuját. Sokáig ez az eredmény állt az eredményjelző táblán, mígnem a mérkőzés utolsó pillanataiban Dobročka bebiztosította a vendégek győzelmét (0:2). A ragyolciak száz néző előtt fogadták az újonc breznóbányaiakat, akik a 14. percben Szczepaniak góljával meg is szerezték a vezetést.

Bár a hazaiak Rácz találatával még az első félidő végén kiegyenlítettek, de a vendégek a 82. percben Tyčiak góljával ismét vezetést szereztek, amire a minap járási Téli kupát nyert ragyolciaknak már nem volt válaszuk, így a breznóbányaiak mindhárom pontot elvitték Ragyolcról.

A tornaljaiak utoljára tavaly augusztusban Poltáron szereztek pontot (2:2), azóta sem, így a katasztrofális szereplés ellenére még mindig hűséges közönségük (450 néző) epekedve várta az idei első hazai pont begyűjtését. Ez a ladomérmindszentiek (Ladomerská Vieska) ellen sikerült is, sőt Čutka játékvezetőnek még sárga lapot sem kellett kiosztania. Az öröm persze csak részleges, ez a pont még nagyon kevés a bennmaradáshoz, mivel az előttük álló feketebalogiak tíz ponttal rendelkeznek. Az élen továbbra is nagy a tülekedés, a két újonc közül a losonctamásiaknak 34, a cserpatakiaknak 33, míg a nagykürtösieknek 30 pontjuk van. A régió többi csapata nem remekel, a tótgyarmatiak és a ragyolciak csak a 10-11. helyen szerénykednek 13-13 ponttal.

A 15. fordulóban három csapatunk már március 30-án, szombaton lejátssza bajnokiját, a tótgyarmatiak Selmecbányára, a ragyolciak Ladomérmindszentre, míg a tornaljaiak Cserpatakra utaznak. Ismét idegenben szerepel a listavezető losonctamási csapat is, akik másnap, húsvétvasárnap a breznóbányaiak otthonában próbálják meg begyűjteni az újabb három pontot.

A VI. liga 14. fordulójában a tavaszi idény talán legfontosabb mérkőzését rendezték Ipolynyéken, ahol a bajnoki tabellán négypontos hátránnyal második helyen álló hazaiak 200 néző előtt az éllovas feledieket fogadta, s ha győzni tudott volna, akkor egy pontra megközelítette volna a favoritot. De nem tudta, a sportszerű mérkőzésen (mindössze a hazaiak egy játékosa és a csapat edzője, Zachar Péter részesült sárga lapos figyelmeztetésben) egészen a mérkőzés hajrájáig nem született gól, ekkor Ľupták szerzett vezetést a vendégeknek, amelyet a mérkőzés utolsó pillanataiban Skabella szabadrúgásból egyenlített ki. Ezzel maradt a felediek megnyugtató négypontos előnye a tabellán. Az ipolybalogiak alig 50 néző előtt a sokszor veszélyes bozitapusztaiakat (Buzitka) fogadták, s az első félidő hajrájában Klinko és Gyurász góljaival el is döntötték az összecsapást. Az óváriak Nagyrőcére utaztak, ahol a hazaiak tizenegyesből már a 16. percben vezetéshez jutottak, amit a 62. percben meg is dupláztak, így Klimentnek a mérkőzés hajrájában szerzett gólja már csak a szépítéshez volt elegendő (2:1). Ajnácskőn száz lelkes néző várta, hogy a tavaly még V. ligás csapatuk (akik csak az utolsó fordulóban estek ki) végre megszerezze első pontját a VI. ligában. A sportszerű, lapmentes mérkőzésen sokáig úgy tűnt, hiába, a jolsvaiak ugyanis Belánnak a 29. percben szerzett góljával vezetéshez jutottak, s egészen a 73. percig tartották is előnyüket. Ekkor viszont Danyi István bevette a vendégek kapuját, s mint a végére kiderült, ez a gól az ajnácskőiek első idei pontját is jelentette. A csábiak ezúttal szabadnaposok voltak, miután a lukanényeiek visszaléptek a bajnokságtól.

A tabellát a 32 pontos felediek vezetik a 28 pontos ipolynyákiek és a 25 pontos lónyabányaiak (Lovinobaňa) előtt. Őket a 22-22 pontos ipolybalogiak és óváriak, illetve a 20 pontos csábiak követik.

A 15. fordulóban az ipolybalogiak már március 30-án, szombaton Jolsvára látogatnak. Másnap a csábiak az ajnácskőieket, míg az óváriak az ipolynyékieket fogadják, míg a felediek szabadnaposok lesznek.