2024. április 22., 18:36

Se Füleken, se Rimaszombatban nem esett gól

A III. liga 23. fordulójában három mérkőzés is gól nélküli döntetlennel végződött, a táblázat első három helyén álló csapata egyaránt képtelen volt gólt szerezni, így Füleken és Rimaszombatban sem láthattak a nézők gólt. Az V. ligában a cserpatakiak immár hatpontosra növelték az előnyüket a losonctamásiak előtt, akiknek csak döntetlenre futotta hazai pályán a poltáriak ellen. Megszerezte viszont első győzelmét a tornaljai együttes, mégpedig a harmadik helyen álló nagykürtösiek ellen. A VI. ligában meglepetésre a második helyen álló ipolynyékiek odahaza kaptak ki a nagyrőceiektől, míg a forduló rangadóján az óváriak idegenben győzték le az ipolybalogiakat. A kérdés viszont egyre égetőbb: vajon akar itt valaki feljutni?

Ipolybalog Óv árd
Fotó: Kókai Krisztián facebook oldala

A III. liga 23. fordulója után sem lettünk okosabbak, már ami a feljutást illeti. Ráadásul a csapatok a góllövőcipőjüket is otthon felejtették, se Füleken, se Rimaszombatban, se Sztropkón (Stropkov) nem esett gól, így az élen tömörült nyolcasból csak a két vereséget szenvedő csapat, a varannóiak (Vranov nad Topľou) és a kálnóiak estek ki a pikszisből. Utóbbiak ráadásul otthon kaptak ki váratlanul 2:0 arányban az újonc szepesváraljaiaktól (Spišské Podhradie), folytatva rossz sorozatukat. Az éllovas sztropkóiak a tavasszal feltámadt héthársiakat (Lipany) fogadták, s tavaszi pocsék formájukat nézve már a gól nélküli döntetlen is komoly eredmény volt számukra, főleg úgy, hogy a rájuk tapadó fülekiek ((Páriš–Hronček, Telek, Illés (89. Urbancsok), Köböl, Kojnok, Ibos (74. Rubint), Kristóf Ciceu, Ádám (46. Adamec), Püspöky, Mbong, Metuk.)) a második lehetőségüket is elpuskázták, hogy átvegyék a vezetést a tabellán. A kálnóiak elleni idegenbeli 1:1 után most mintegy 700 néző előtt a másik nógrádi csapatot, a losonciakat ((Jenčo–Šulek, Fabian, Pipíška, Suja (74. Budáč), Daško (64. Tannhauser), Kotora, Berky, Dedok (46. Ufrla), Oláh, Kovalčin (87. Molnár))) fogadták, de gól nem esett, így a fülekiek ugyan pontszámban továbbra sem maradnak el a sztropkóiak mögött, de nem is tudták őket megelőzni.

Gól nem esett Rimaszombatban sem, de a mérkőzésre kilátogató mintegy 200 néző már annak is örülhetett, hogy megszakadt a rimaszombatiak ((Ťapaj–Úradník, Petrán (79. Oluwaseun Japhet), Ciprus, Marek–Juhász (79. Krištof), Švehla (88. Kurek), Rakyta, Jackuliak, Aremu (56. Matej)–Emeka Okonji (56. Gembický))) vereségszériája, hisz előző négy mérkőzésükön még pontot se szereztek. Az ellenfél a szintén az élmezőnybe tartozó szinnai (Snina) csapat volt, s bár helyzetek mindkét oldalon adódtak, az őszi 3:3 után most gól nem esett. S mivel az ólublóiakon kívül, akik Kassán győztek, a többiek újfent nem remekeltek, az első sztropkóiak és a hatodik rimaszombatiak között továbbra is mindössze három pont a különbség. A sztropkóiaknak és a fülekieknek 38-38 pontjuk van, a szinnaiak és az ólublóiak 37-37 pontot gyűjtöttek, míg a héthársiaknak 36, a rimaszombatiaknak 35 pontjuk van. Vagyis közülük még bárki lehet bajnok, az egyre inkább égető kérdés az, akar-e még valaki feljutni a II. ligába.

Talán a 24. forduló után már némileg okosabbak leszünk. A losonciak már április 27-én, szombaton 16.30 órától a kálnóiakat fogadják, a rimaszombatiak másnap a szepesváraljaiakhoz látogatnak, míg a fülekiek szabadnaposak lesznek.

Rimaszombat-Szinna
Fotó:  Gecse Attila

Az V. liga 18. fordulója után viszont mintha tisztulna a kép a bajnokot illetően, a cserpatakiak ugyanis ismét győztek, a z őket üldöző losonctamásiaknaknak csak döntetlenre futotta hazai pályán, míg a nagykürtösiek nagy meglepetésre kikaptak a sereghajtó, eddig nyeretlen tornaljaiak otthonában. A pocsék idő ellenére is mintegy 450 néző várta a harmadik helyen álló nagykürtösieket abban a reményben, hogy a 18. forduló meghozza a csapat első győzelmét, s brazil Da Silva góljával a hazaiak már az 5. percben megszerezték a vezetést. Havrila a félidő  végén ugyan kiegyenlített, de a hazaiak nem adták fel, a 82. percben tizenegyeshez jutottak, ráadásul a vendégek védőjét, Ondrejkovot a játékvezető kiállította. Krstich bevágta a büntetőt, s ezzel a gömöri csapat megszerezte első győzelmét az idei szezonban. Akik azt hitték, hogy a poltári győzelem meghozza a ragyolciak játékkedvét, tévedtek. A nem túl acélos zólyomlipcsei (Slovenská Ľupča) csapat a 41. percben szerzett góllal ugyanis elvitte a három pontot Ragyolcról, akikre alig hetvenen voltak kíváncsiak. Az elmúlt hetekben jó formát mutató tótgyarmatiak sem bírtak hazai pályán a ladomérmindszentiekkel (Ladomerska Vieska), akik az első félidő 15. percében vezetéshez jutottak, s Vlkolinský 73. percben szerzett gólja csak az egy pontra volt elég. A második helyen álló losonctamásiak a múlt héten a ragyolciaktól hazai pályán érzékeny vereséget szenvedő poltáriakat fogadták, s hiába vezettek kétszer is Lalomia és Dobročka góljaival, a poltáriak idegenlégiósa, a grúz Tchania kétszer is kiegyenlített. S mivel az éllovas cserpatakiak (Osrblie) idegenben 2:1 arányban győzni tudott a másik újonc, a breznóbányaiak otthonában, tovább növelte az előnyét a táblázaton, s 45 pontjával már hat ponttal előzi meg a 39 pontos losonctamásiakat, míg nyolccal a nagykürtösieket. A tótgyarmatiak 23 ponttal a nyolcadik helyen állnak, a ragyolciak 16 ponttal a tizedikek, míg az immár hat pontos tornaljaiak továbbra is az utolsó helyen állnak, de már „csak” hét ponttal maradnak el az előttük álló feketebalogiaktól.

A 19. fordulót a április 27-én, szombaton a tornaljaiak kezdik Selmecbányán. Másnap a ragyolciak Nagykürtüsre, a tótgyarmatiak Málnapatakra (Málinec), míg a losonctamásiak Zólyomlipcsére látogatnak.

A VI. liga 18. fordulójának igazi győztesei a felediek voltak, holott pályára sem léptek, ugyanis csak május elsején látogatnak el Alsósztregovára. A múlt heti fordulóján őket egy pontra megközelítő ipolynyékiek ugyanis meglepetésre hazai pályán 3:1 aranyú vereséget szenvedtek a nagyrőceiektől. Pedig a mérkőzés nem úgy indult, hogy hazai malőr lesz a vége, a 23. percben Antal megszerezte az ipolynyékieknek a vezetést. De öt perccel később a vendégek kiegyenlítettek, majd a második félidő közepén megfordították a mérkőzést. A csábiak Bozitapusztára (Buzitka) látogattak, s ezúttal Balga Adrián gólja csak a szépítéshez volt elegendő, miután a hazaiak már 3:0 arányban vezettek. Az ajnácskőiek a nyustyaiakat fogadták, s ezúttal megúszták egy ötössel (0:5). Igaz, már csak 50 néző volt rájuk kíváncsi. A forduló rangadóját az utóbbi időben rendkívül rapszodikus teljesítményt nyújtó Ipolybalogon játszották, ahol a hazaiak a velük azonos pontszámmal álló, s egykori gömöriekkel (Domík, Kókai) megerősödött óváriakat fogadták. Kliment már a 10. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek, de ezt Klinko tizenegyesből még a 25. percben kiegyenlítette. De a második félidőben már csak a vendégek lőttek gólt, előbb Kliment megszerezte saját és csapata második gólját, majd az utolsó percben az egykor DAC-ot is megjárt, örök ifjonc Domík Attila is bevette a balogiak kapuját, így a hazaiak a feledi bravúros győzelem után ismét kikaptak hazai pályán. A felediek 35 ponttal továbbra is vezetik a tabellát a 34 pontos, de két mérkőzéssel többet játszott ipolynyékiek előtt. Az óváriak balogi győzelmükkel, s 31 pontjukkal feljöttek a harmadik helyre. Őket a csábiak és az ipolybalogiak követik 29 ill. 28 ponttal, s a mezőnyt az ajnácskőiek zárják egyetlen árva ponttal.

A 19. forduló itt is április 27-én, szombaton kezdődik, az ajnácskőiek Lónyabányára (Lovinobaňa), míg az ipolybalogiak Nyustyára látogatnak. Másnap 16.00 órától a felediek a bozitapusztaiakat, az óváriak az alsósztregovaiakat, míg az ipolynyékiek a tiszolciakat fogadják.