2024. március 4., 15:26

Csak három döntetlen a tavaszi nyitányon

Szép időben, de ideges hangulatban indult útjára a focilabda régiónkban, s bizony a sárga és a piros lapok is röpködtek a nyitányon. Bár Füleken gól nem esett, Losoncon négy, Kálnón pedig hat gólt is láthattak a nézők. A rimaszombatiak pontvesztésének elsősorban a sztropkóiak örülhettek, akik felsővízközi (Svidník) győzelmükkel megerősítették vezető helyüket.

régiófoci
Galéria
+1 kép a galériában
Fotó: Mede Sándor

A tét nagy volt, Kálnón, ahová a táblázaton második helyen telelő, s feljutásról álmodó rimaszombatiak (Ťapaj–Marek (79. Matej), Petrán, Ciprus, Oluwaseun Japhet–Úradník (85. Lupták), Švehla, Krištof, Jackuliak, Juhász (90. Kurek)–Aremu) látogattak. A hazaiak a legfelső osztályban (Niké liga) szereplő Podbrezová fiókcsapataként működnek, s a Bari Jenő által vezetett batyiak elleni találkozón négy podbrezovái játékos, Adam Danko, Muhammed Hydara, Lekan Okunola és Alasana Yirajang is pályára lépett, míg a szntén Niké ligás rózsahegyiek fiókcsapataként rimaszombatiak csapatában öt rózsahegyi játékos is (Dominik Ťapaj, Kevin Švehla, Giuliano Antonio Marek, David Jackuliak és Viktor Úradník) is szerepet kapott. Utóbbi, aki eredetileg tavasszal vendégjátékosként lépett volna pályára Rimaszombatban, ráadásul főszerepet.

A vendégjátékosi státusz egyébként azért marad el, mert a liga szabályai szerint egy-egy csapat csak három vendégjátékost alkalmazhat ugyanazon klubból, s a batyiak ezt már kimerítették. Érdekes, hogy a Niké liga hétvégi fordulójában a rózsahegyiek épp a Podbrezová csapatát fogadták, s a mérkőzés 2:1 arányú hazai győzelemmel zárult. A mérkőzés – amelyre 350 néző volt kíváncsi – igazi rémálomként indult a vendégek számára, ugyanis csapatkapitányuk, Petrán már a 6. percben a kiállítás sorsára jutott, miután ellenfelét ágyékon rúgta.

A hazaiak gyorsan ki is használták létszámfölényüket, s a 18. percben Yirajang megszerezte számukra a vezetést. Az előny ki is tartott szinte a félidő végéig, amikor is a vendégek játékosa, Aremu tizenegyest harcolt ki, s azt önmaga értékesítette is. Sőt a 63. percben Úradník meg is fordította a mérkőzés állását, de a batyiak öröme nem tartott sokáig, alig egy perccel később Belko egyenlített. Újabb egy perc múlva a 19 éves Úradník másodszor is bevette a hazaiak kapuját, s ismét a vendégek vezettek.
régiófoci
Fotó:  Mede Sándor

14 perccel később a hazaiaK is büntetőhöz jutottak, s bár Breznaník tizenegyesét az MŠK rózsahegyi kapusa, Ťapaj kiütötte, de a batyiak pechjére a hazaiak játékosa, Hydara eszmélt legelőbb, s a hálóba kotorta a labdát.  A végén elszabadultak az indulatok, s a 89. percben Lupták is a kiállítás sorsára jutott, így a batyiak kilenc emberrel fejezték be a mérkőzést.  Az eredménynek a kálnóiak mellett leginkább a listavezető sztropkóiak örültek, akik a felsővízköziek otthonában 2:0 arányban győztek, így már három ponttal vezetik a tabellát.

Losoncon pár hete még a folytatás volt a tét, hisz a városnak közel sincs annyi pénze a focira, amely elégséges volna egy harmadik ligás csapat működtetéséhez. Pár hete új menedzsment irányítja a klubot, s úgy tűnik, kissé megszilárdult a helyzet, így a szinnaiak (Snina) ellen útjára indulhatott a labda.

A találkozóra alig 160 néző volt kíváncsi, akik négy gólt és nyolc sárga lapot (ebből hatot a hazaiak gyűjtöttek be). A losonciak (Jenčo–Suja (77. Karkus), Daško, Kotora, Tannhauser, Ufrla, Hulec (46. Jashari), Berky (66. Šulek), Kovalčin, Oláh, Dedok (66. Pipíška)) végig futottak az eredmény után, a vendégek kétszer is vezettek, de a három pontot mégsem tudták elvinni. Givigi 16. percben szerzett találatára Kovalčin még az első félidőben büntetőből válaszolt, míg Švajka találatát az utolsó pillanatokban  a csereként beállt  Šulek egalizálta, így a hazaiak legalább az egy pontot megmentették a nyitányon.

Füleken a mintegy 360 néző hiába ácsingózott gól és hazai (Páriš–Hronček, Illés, Kojnok, Urbancsok (65. Ibos), Nemergut, Rubint, Ciceu (74. Ádám), Püspöky, Kvernadze, Metuk) győzelem után a szerény képességű námesztóiak (Námestovo) ellen,  csak négy sárga lapot láthattak (de abból „legalább” hármat a hazaiak kaptak).

A bajnokságot 15 forduló után a 34 pontos sztropkóiak vezetik a 31 pontos rimaszombatiak és a 27 pontos újonc ólublóiak előtt. A három nógrádi csapat a középmezőnyben követi egymást a 7-8-9. helyen. A fülekieknek 21, a losonciaknak és a kálnóiaknak 19-19 pontjuk van.

A 16. fordulóban újabb gömör-nógrádi rangadóra kerül sor, március 10-én, vasárnap 14.30 órától a rimaszombatiak a losonciakat fogadják, míg a fülekiek a listavezető sztropkóiak otthonába látogatnak.