2024. június 3., 16:32

Csak az utolsó forduló dönt a bajnoki címekről

Nem dőlt el a bajnoki cím kérdés az V. és a VI. ligában, előbbiben a cserpatakiak és a losonctamásiak, az utóbbiban a felediek és az ipolynyékiek fej-fej mellett várják az utolsó fordulót. A III. ligában viszont már eldőlt a lényeg, ha vállalják, akkor az ólublóiak cserélhetnek helyet ősszel a II. ligából kipottyant iglóiakkal. A nógrádi csapatok ezúttal is leszerepeltek, a rimaszombatiak viszont tíz nyeretlen mérkőzés után végre győzni tudtak a felsővízköziek otthonában.

Fülek–Szinna
Fotó: Mede Sándor

A III. ligában a 29. forduló mérkőzéseit rendezték, a három nógrádi csapat utolsó hazai mérkőzését játszotta, s valószínűleg mindhárom csapat közönsége szebb búcsút várt volna el a kedvenc csapatától, a fülekiek legalább egy pontot megmentettek, a losonciak és a kálnóiak viszont súlyos vereséget szenvedtek. Persze, igazából  mindhárom csapat számára tét nélküli volt már a forduló, a fülekiek már kiestek a bajnoki címért folytatott versengésből, míg a losonciak és a kálnóiak már korábban bebiztosították a bennmaradásukat. Szerencsére, mert az elmúlt hetekben mutatott játék nem volt méltó egész éves szereplésükhöz. A füleki FTC (Páriš–Hronček, Telek, Illés, Köböl (41. Urbancsok), Kojnok, Rubint, Kristóf Ciceu (75. Adamec), Püspöky, Kvernadze (46. Ibos),  Metuk (88. Fajd)) utolsó hazai mérkőzésén mintegy 400 néző előtt a szinnaiakat (Snina) fogadta, akiknek már szintén elszálltak a feljutási esélyeik, de a fülekiek győzelem esetén egy pontra megközelíthették volna a vetélytársukat.

A mérkőzés tipikus idényvégi jelleget öltött, mindkét csapatnak akadtak helyzeteik, de látszott, nincs igazi tétje az összecsapásnak.

Gól nélküli félidő után a második félidő elején a vendégek szerezték meg a vezetést, de tíz percen belül érkezett a válasz, s Rubint találatával a hazaiak egyenlítettek. Gólokban ez is lett a vége, így Vízteleki János legénysége döntetlennel búcsúzott közönségétől. Ugyanezt nem mondhatja el magáról a losonci (Čičmanec–Fabian (62. Molnár), Daško, Pipíška (75. Šulek), Suja (70. Telek), Kotora, Ufrla (70. Hulec), Berky, Kovalčin, Dedok (62. Jashari), Oláh) és a kálnói csapat, mindkét csapat 4-4 gólt kapott hazai pályán a héthársiaktól (Lipany) illetve a varannóiaktól (Vranov nad Topľou), annyi különbséggel, hogy a losonciak Pipíška tizenegyesgóljával legalább az első félidőt döntetlenre hozták.

Mentségükre szóljon, hogy a héthársiak – akiknek ez volt az utolsó mérkőzésük a szezonban – még picit reménykedhettek a csodában, bár miután a fellebbviteli bizottság visszaadta az ólublóiaknak a korábban elvett három pontot, a feljutási reményeik a minimálisra csökkentek.

Fotó:  Mede Sándor

S mivel mind a sztropkói (Stropkov), mind az ólublói csapat győzött, ezzel gyakorlatilag a III. ligában el is dőlt szinte minden. Mivel a sztropkóiak nem kerülhetnek feljebb, ugyanis a II. ligás eperjesiek farmercsapataként ez nem lehetséges, s a héthársiak már nem érhetik utol a még egy mérkőzéssel  így is adós ólublóiakat, már csak a bajnokság végeredménye kérdéses, a lényeges döntések már megszülettek. Tíz nyeretlen mérkőzés után végre győzni tudtak a rimaszombatiak (Kotrík–Lupták, Ciprus, Krištof, Oluwaseun Japhet–Juhász, Rakyta, Vargic, Aremu (66. Emeka Okonji), Gembický (76. Chinedu Ngwu)–Matej), igaz, a kispadjukon már nem Bari Jenő ült, akit két fordulóval a zárás előtt menesztettek. A batyiak az utolsó helyen álló felsővízköziekhez (Svidník) látogattak, mégpedig a Niké-ligás rózsahegyi játékosok nélkül, bár rózsahegyiekből ezúttal sem volt hiány, hisz az onnan vendégjátékra szerződtetett Rakyta, Krištof, Ciprus és Matej is a csapat rendelkezésére állt.

A batyiak már az első félidőben több komoly helyzetet is kidolgoztak, de gól ekkor még nem esett. Annál inkább a második félidőben, amikor potyogtak a gólok, s végül a csapatok nyolcig jutottak.

Bár az 5:3-as végeredmény szoros mérkőzésre utal, a vendégek győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Juhász Csaba, Aremu és Vargic góljaival a rimaszombatiak már 3:0 arányban is vezettek, s a hazaiak csak futottak az eredmény után. A batyiak részéről Juhász Csaba másodszor is betalált, majd a másik nigériai idegenlégiós, Okonji is bevette Haluška kapuját, s ugyan erre azonnal válaszoltak a hazaiak, a vendégek győzelme nem forgott veszélyben, így az őszi hazai 6:1 után ismét biztosan vették a felsővízközi akadályt. A záróforduló előtt az élen az 56 pontos sztropkóiak állnak az 53 pontos ólublóiak és az 51 pontos héthársiak előtt. Őket a 45-45 pontos szinnaiak és kassaiak követik a 43 pontos varannóiak előtt, míg a 41 pontos fülekiek a hetedik helyen állnak. Őket a 39 pontos rimaszombatiak és a 33 pontos losonciak követik. A 30 pontos kálnóiak a 12. helyen tanyáznak.

Az utolsó, 30. forduló mérkőzéseit egységesen június 8-án, szombaton rendezik 17.00 órai kezdettel, csapataink közül egyedül a rimaszombatiak játszanak odahaza, akik a fülekieket fogadják. A losonciak Varannóra, a kálnóiak Szinnára utaznak. A listavezető sztropkóiak odahaza a kassai egyetemistákat fogadják, mjg az ólublóiak Veszelén (Oravské Veselé) zárják a bajnokságot.

Az V. ligában a 24. forduló mérkőzéseit rendezték, s a tét továbbra is a bajnoki cím volt, hisz az éllovas cserpatakiak (Osrblie) csak két ponttal vezettek a másik újonc losonctamási csapat előtt. A kétpontos különbség a forduló végére is megmaradt. De amíg a losonctamásiak Dobročka két illetve Telek és Dobiáš góljaival sima 4:1 arányú győzelmet arattak a gyetvaiak ellen, addig a cserpatakiak élet-halál harcot vívtak a selmecbányaiakkal. A hazaiak kétszer is vezetéshez jutottak, de a vendégek mindkétszer rövid időn belül egyenlítettek. Amikor már úgy tűnt, 2:2 lesz a vége, a hazaiak az utolsó utáni pillanatban ismét bevették a selmecbányaiak kapuját, amire azok már nem tudtak válaszolni, így a három pont Cserpatakon maradt, s az utolsó forduló előtt maradt a cserpatakiak kétpontos előnye. A tavasszal nagyon gyenge formát mutató ragyolciak a már kiesett tornaljaiakat fogadták, s bár Valaszkay révén a vendégek szerezték meg a vezetést, a ragyolciak ezúttal magukhoz tértek a korai sokkból, s Molnár egy percen belül szerzett két találatával három perc alatt fordítani tudtak.

A második félidőben Bari és Tóth is betalált, s hiába vágott Krstich két gólt a hajrában, ez már csak a tisztes szépítéshez (4:3) volt elegendő.

Leszerepelt utolsó hazai mérkőzésén a tótgyarmati együttes is, amely  a nem túl acélos zólyomlipcseiektől (Slovenská Ľupča) kapott ki odahaza 1:0 arányban. A búcsúforduló előtt a cserpatakiak vezetik a táblázatot 60 ponttal az 58 pontos losonctamásiak és a 46 pontos, így már biztos bronzérmes breznóbányaiak előtt. Érdekes, hogy a három újonc áll a táblázat első három helyén. A régiónk többi csapata sajnos a végeken kullog. A tótgyarmataik a 10. helyen állnak 29 ponttal, a ragyolciak 23 ponttal a tizenkettedikek, míg a 13 pontos tornaljaiak az utolsók.

A záróforduló mérkőzéseit június 9-án, vasárnap 17.30 órai kezdettel rendezik. A losonctamásiak az utolsó Tornaljára, míg a cserpatakiak az utolsó előtti Feketebalogra látogatnak, míg a tótgyarmatiak Ragyolcon zárják az idényt.

A tét a VI. liga 24. fordulójában is a feljutás volt, hiszen a felediek és az ipolynyékiek azonos pontszámmal várták az utolsó előtti fordulót. Ez a forduló végeztével mit sem változott, hisz mindkét csapat győzött. A felediek 200 néző előtt a nyustyaiakat fogadták, s ezúttal semmit sem bíztak a véletlenre, már az első félidőben négy góllal vezettek, s végül egy ötössel küldték haza az észak-gömöri csapatot. A gólvágásból Andrási hármat vállalt, mellette Bálint és Uličný is bevette Kaločay kapuját. Jóval nehezebb dolga volt az ipolynyékieknek, akik az odahaza mindig életveszélyes bozitapusztaiakhoz (Buzitka) látogattak.  A hazaiak az első félidő hajrájában meg is szerezték a vezetést, de a nyékieknek a második játékrészben Pobori és Czibulya találataival sikerült fordítaniuk (1:2), így a bajnoki címről csak az utolsó forduló dönt majd. Az ipolybalogiak a reménytelenül utolsó, nyeretlen ajnácskőieket fogadták, akiket megkíméltek a nagy veréstől, így „csak” 4:1 arányban győztek. Nedeľa, Gyurász és Klinko góljaival a hazaiak az 58. percben már 3:0 arányban vezettek, de a hajrában Puska szépíteni tudott. A végső szó/gól Klinkoé volt, aki meglőtte önmaga második, csapata negyedik gólját is. A csábiak viszont alaposan visszaestek a bajnokság végére, most hazai pályán az újonc lónyabányaiaktól (Lovinobaňa) kaptak ki 2:1 arányban. A vendégek vezető góljára Pásztor még válaszolni tudott, de a hajrában a lónyabányaiak másodszor is előnybe kerültek, s ezt már meg is tartották a mérkőzés végéig. Az óváriak Tiszolcra látogattak, s küzdelmes mérkőzés után végül egy ponttal távoztak. A meccsen a hazaiak szereztek vezetést, de Kliment találatával és a hazai Bariak öngóljával az 51. percben már az óváriak vezettek. A hajrában a hazaiaknak összejött az egyenlítés, így a két csapat megosztozott a pontokon.

A bajnokságot a felediek és az ipolynyékiek vezetik 50-50 ponttal, de a feledieknek sokkal jobb a gólkülönbségük (85:35 ill. 51:24). Őket a 41-41 pontos óváriak és lónyabányaiak, illetve a 36 pontos csábiak és a 35 pontos ipolybalogiak követik, az ajnácskőiek továbbra is két ponttal állnak az utolsó helyen.

Az utolsó forduló mérkőzéseit itt is egyazon időpontban, június 9-én, vasárnap 17.30 órai kezdettel rendezik. Az ipolynyékiek a jolsvaiakat fogadják, míg a felediek Lónyabányára látogatnak. Az ajnácskőiek az alsósztregovaiak ellen szerezhetik meg első/utolsó V. ligás győzelmüket, az ipolybalogiak a tiszolciakat fogadják, az óváriak a tiszolciak után ezúttal Nyustyára látogatnak, míg a csábiak Nagyrőcén zárják az idényt.

Nem dőltek még el a bajnoki címek a VII. ligákban sem, egyedül a négycsapatos Rimaszombati-Nagyrőcei VII. ligát nyerték meg nagy fölénnyel a sajószentkirályiak, a Nagykürtösi járásban két fordulóval a zárás előtt a kékkőiek és a szklabonyaiak vívnak nagy csatát, a Losonci járásban pedig a tőrincsi Santrio Laza és a vámosfalvaiak (Mýtna), de akár még a gácsiak is befuthatnak az első helyre.

A III. ligában a 29. forduló mérkőzéseit rendezték, a három nógrádi csapat utolsó hazai mérkőzését játszotta, s valószínűleg mindhárom csapat közönsége szebb búcsút várt volna el a kedvenc csapatától, a fülekiek legalább egy pontot megmentettek, a losonciak és a kálnóiak viszont súlyos vereséget szenvedtek. Persze, igazából  mindhárom csapat számára tét nélküli volt már a forduló, a fülekiek már kiestek a bajnoki címért folytatott versengésből, míg a losonciak és a kálnóiak már korábban bebiztosították a bennmaradásukat. Szerencsére, mert az elmúlt hetekben mutatott játék nem volt méltó egész éves szereplésükhöz. A füleki FTC (Páriš–Hronček, Telek, Illés, Köböl (41. Urbancsok), Kojnok, Rubint, Kristóf Ciceu (75. Adamec), Püspöky, Kvernadze (46. Ibos),  Metuk (88. Fajd)) utolsó hazai mérkőzésén mintegy 400 néző előtt a szinnaiakat (Snina) fogadta, akiknek már szintén elszálltak a feljutási esélyeik, de a fülekiek győzelem esetén egy pontra megközelíthették volna a vetélytársukat. A mérkőzés tipikus idényvégi jelleget öltött, mindkét csapatnak akadtak helyzeteik, de látszott, nincs igazi tétje az összecsapásnak. Gól nélküli félidő után a második félidő elején a vendégek szerezték meg a vezetést, de tíz percen belül érkezett a válasz, s Rubint találatával a hazaiak egyenlítettek. Gólokban ez is lett a vége, így Vízteleki János legénysége döntetlennel búcsúzott közönségétől. Ugyanezt nem mondhatja el magáról a losonci (Čičmanec–Fabian (62. Molnár), Daško, Pipíška (75. Šulek), Suja (70. Telek), Kotora, Ufrla (70. Hulec), Berky, Kovalčin, Dedok (62. Jashari), Oláh) és a kálnói csapat, mindkét csapat 4-4 gólt kapott hazai pályán a héthársiaktól (Lipany) illetve a varannóiaktól (Vranov nad Topľou), annyi különbséggel, hogy a losonciak Pipíška tizenegyesgóljával legalább az első félidőt döntetlenre hozták. Mentségükre szóljon, hogy a héthársiak – akiknek ez volt az utolsó mérkőzésük a szezonban – még picit reménykedhettek a csodában, bár miután a fellebbviteli bizottság visszaadta az ólublóiaknak a korábban elvett három pontot, a feljutási reményeik a minimálisra csökkentek. S mivel mind a sztropkói (Stropkov), mind az ólublói csapat győzött, ezzel gyakorlatilag a III. ligában el is dőlt szinte minden. Mivel a sztropkóiak nem kerülhetnek feljebb, ugyanis a II. ligás eperjesiek farmercsapataként ez nem lehetséges, s a héthársiak már nem érhetik utol a még egy mérkőzéssel  így is adós ólublóiakat, már csak a bajnokság végeredménye kérdéses, a lényeges döntések már megszülettek. Tíz nyeretlen mérkőzés után végre győzni tudtak a rimaszombatiak (Kotrík–Lupták, Ciprus, Krištof, Oluwaseun Japhet–Juhász, Rakyta, Vargic, Aremu (66. Emeka Okonji), Gembický (76. Chinedu Ngwu)–Matej), igaz, a kispadjukon már nem Bari Jenő ült, akit két fordulóval a zárás előtt menesztettek. A batyiak az utolsó helyen álló felsővízköziekhez (Svidník) látogattak, mégpedig a Niké-ligás rózsahegyi játékosok nélkül, bár rózsahegyiekből ezúttal sem volt hiány, hisz az onnan vendégjátékra szerződtetett Rakyta, Krištof, Ciprus és Matej is a csapat rendelkezésére állt. A batyiak már az első félidőben több komoly helyzetet is kidolgoztak, de gól ekkor még nem esett. Annál inkább a második félidőben, amikor potyogtak a gólok, s végül a csapatok nyolcig jutottak. Bár az 5:3-as végeredmény szoros mérkőzésre utal, a vendégek győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Juhász Csaba, Aremu és Vargic góljaival a rimaszombatiak már 3:0 arányban is vezettek, s a hazaiak csak futottak az eredmény után. A batyiak részéről Juhász Csaba másodszor is betalált, majd a másik nigériai idegenlégiós, Okonji is bevette Haluška kapuját, s ugyan erre azonnal válaszoltak a hazaiak, a vendégek győzelme nem forgott veszélyben, így az őszi hazai 6:1 után ismét biztosan vették a felsővízközi akadályt. A záróforduló előtt az élen az 56 pontos sztropkóiak állnak az 53 pontos ólublóiak és az 51 pontos héthársiak előtt. Őket a 45-45 pontos szinnaiak és kassaiak követik a 43 pontos varannóiak előtt, míg a 41 pontos fülekiek a hetedik helyen állnak. Őket a 39 pontos rimaszombatiak és a 33 pontos losonciak követik. A 30 pontos kálnóiak a 12. helyen tanyáznak.

Az utolsó, 30. forduló mérkőzéseit egységesen június 8-án, szombaton rendezik 17.00 órai kezdettel, csapataink közül egyedül a rimaszombatiak játszanak odahaza, akik a fülekieket fogadják. A losonciak Varannóra, a kálnóiak Szinnára utaznak. A listavezető sztropkóiak odahaza a kassai egyetemistákat fogadják, míg az ólublóiak Veszelén (Oravské Veselé) zárják a bajnokságot.

Az V. ligában a 24. forduló mérkőzéseit rendezték, s a tét továbbra is a bajnoki cím volt, hisz az éllovas cserpatakiak (Osrblie) csak két ponttal vezettek a másik újonc losonctamási csapat előtt. A kétpontos különbség a forduló végére is megmaradt. De amíg a losonctamásiak Dobročka két illetve Telek és Dobiáš góljaival sima 4:1 arányú győzelmet arattak a gyetvaiak ellen, addig a cserpatakiak élet-halál harcot vívtak a selmecbányaiakkal. A hazaiak kétszer is vezetéshez jutottak, de a vendégek mindkétszer rövid időn belül egyenlítettek.

Amikor már úgy tűnt, 2:2 lesz a vége, a hazaiak az utolsó utáni pillanatban ismét bevették a selmecbányaiak kapuját, amire azok már nem tudtak válaszolni, így a három pont Cserpatakon maradt, s az utolsó forduló előtt maradt a cserpatakiak kétpontos előnye.

A tavasszal nagyon gyenge formát mutató ragyolciak a már kiesett tornaljaiakat fogadták, s bár Valaszkay révén a vendégek szerezték meg a vezetést, a ragyolciak ezúttal magukhoz tértek a korai sokkból, s Molnár egy percen belül szerzett két találatával három perc alatt fordítani tudtak. A második félidőben Bari és Tóth is betalált, s hiába vágott Krstich két gólt a hajrában, ez már csak a tisztes szépítéshez (4:3) volt elegendő. Leszerepelt utolsó hazai mérkőzésén a tótgyarmati együttes is, amely  a nem túl acélos zólyomlipcseiektől (Slovenská Ľupča) kapott ki odahaza 1:0 arányban. A búcsúforduló előtt a cserpatakiak vezetik a táblázatot 60 ponttal az 58 pontos losonctamásiak és a 46 pontos, így már biztos bronzérmes breznóbányaiak előtt. Érdekes, hogy a három újonc áll a táblázat első három helyén. A régiónk többi csapata sajnos a végeken kullog. A tótgyarmataik a 10. helyen állnak 29 ponttal, a ragyolciak 23 ponttal a tizenkettedikek, míg a 13 pontos tornaljaiak az utolsók.

(A fotók a Fülek–Szinna mérkőzésen készültek.)