2024. május 6., 13:32

Bari Jenő nélkül sem megy a rimaszombatiaknak

Némileg tisztázódni látszik a helyzet a III. ligában, ahol a forduló rangadóján a fülekiek és az ólublóiak remek mérkőzésen megosztoztak a pontokon, a rimaszombatiak újabb vereségükkel végleg kiestek a bajnoki címért való versengésből, míg a sztropkóiak helyzeti előnyre tettek szert. Az V. ligában a régió összes csapata győzött, amire még nem volt példa ebben az idényben, míg a VI. ligában két mérkőzésen bár csak egy pontot szerzett, mégis visszavette a vezetést a feledi csapat az ipolynyékiektől, de vészesen megközelítésék a két botladozó éllovast a csábiak is.

Fülek–Ólubló
Galéria
+10 kép a galériában
Fotó: Mede Sándor

A III. ligában a 25. forduló mérkőzéseit játszották, a hatos élmezőnyből végleg kiestek a rimaszombatiak ((Sokol–Marek, Petrán, Ciprus, Oluwaseun Japhet–Úradník, Krištof (86. Abiodun Agboola), Švehla, Kurek, Matej (71. Lupták)–Aremu (71. Emeka Okonji), akik egymás után a hetedik mérkőzésükön sem tudtak győzni, sőt Námesztón (Námestovo) is kikaptak. Pedig ez a mérkőzés is úgy indult, mint legutóbb Szepesváralján, ezúttal Aremu már az 5. percben vezetést szerzett a rimaszombatiaknak, de a csapat ezzel el is lőtte a puskaporát.

A batyiak Bari Jenő vezetőedző nélkül lépett a pályára, akit a klub vezetése az elmúlt hetek eredménytelenségét kiértékelve két hét szabadságra küldött, hadd lássák, nélküle mire mennek, s ideiglenesen Peter Petránt bízta meg a csapat vezetésével, aki maga is pályára lépett a mérkőzésen.

Jó páran viszont hiányoztak, Gembický, Vargic és Rakyta eltiltás, Juhász Csaba pedig sérülés miatt.  A rózsahegyieket ezúttal négy játékos képviselte. A liptóiak hét közben Kassán megszerezték a Szlovák Kupát, miután 1:0 arányban legyőzték a címvédő nagyszombatiakat, így már biztosan indulhatnak a nemzetközi kupákban. A rimaszombatiak gólöröme nem tartott sokáig, a hazaiak hat perc múlva egyenlítettek, s a félidő végén már 3:1-es haza vezetést mutatott az eredményjelző tábla. Bár a 60. percben Úradník még szépíteni tudott, de az egyenlítésre már nem futotta a rimaszombatiak erejéből, így egy mérkőzéssel ismét meghosszabbodott a nyeretlenségi lista, s ezzel a vereséggel gyakorlatilag az is eldőlt, hogy öt fordulóval a vége előtt a batyiak kiestek a bajnoki címért való versengésből, hiszen immár kilencpontos a hátrányuk az éllovas sztropkóiakkal (Stropkov) szemben. A fordulóban két rangadóra is sor került, hisz a fülekiek az ólublóiakat, míg a sztropkóiak a szinnaiakat (Snina) fogadták.

Mindkét mérkőzés tömegeket vonzott, Füleken mintegy hatszázan, míg Sztropkón ezernégyszázan voltak kíváncsiak a feljutás sorsát is befolyásol(hat)ó két mérkőzésre. A négy csapat nem is vallott szégyent, két remek, az utolsó percig kiegyenlített mérkőzést játszottak a csapatok, amelyen bármilyen végeredmény előfordulhatott volna.

Fotó:  Mede Sándor

Sztropkón a szinnaiak szereztek vezetést az első félidő hajrájában, de a sokáig formán kívül futballozó sztropkóiak a második félidőben fordítani tudtak, s 2:1-es győzelmükkel megerősítették első helyüket a tabellán. Feljutásuk így sem csupán a saját eredményességüktől függ, mivel az eperjesiek szabadcsapataként működnek, s ha ez utóbbi nem jut fel az élvonalba, ők sem léphetnek fel a II. ligába. Azt már tudjuk, hogy az eperjesiek az első lépést elbukták, hisz a II. ligát két fordulóval a vége előtt megnyerték a komáromiak, akik annak idején elfogadták a magyar állam támogatását ellentétben a rimaszombati városvezetéssel. Itt jegyezzük meg, javában zajlik a komáromi stadion rekonstrukciója, s azóta már a rimaszombatiak helyére beugró kassaiak stadionja is elkészült.

Füleken is ún. hatpontos mérkőzésre került sor, a hazaiak ((Páriš–Hronček (46. Ibos), Telek, Illés, Köböl, Kojnok, Rubint (70. Ádám), Ciceu, Püspöky, Kvernadze (85. Adamec), Metuk)) az ólublóiakat fogadták, s igazából mindkét csapatnak csak a győzelem lett volna megfelelő eredmény. A vendégek már a 12. percben vezetést szereztek, amit Metuknak a 33. percben sikerült kiegyenlítenie. A második félidőben nyílt sisakos játék folyt a pályán, látszott, hogy mindkét csapat törekszik a győzelemre, a hazaiak is több ajtó-ablak helyzetet kihagytak, Kojnok nagy igyekezetében az üres kaput sem találta el, így maradt az 1:1-es végeredmény, amely látszólag egyik csapatnak sem jó, de hátra van még öt forduló és több rangadó is.

A forduló igazi vesztesei az élmezőnyből a rimaszombatiak mellett a héthársiak (Lipany) lettek, akik a nem legyőzhetetlen kassai egyetemisták otthonában szenvedtek 2:0 arányú vereséget.

A hétvégén a nógrádi csapatok közül a kálnóiak voltak szabadnaposak, míg a bentmaradásukat gyakorlatilag már bebiztosított losonciak ((Jenčo–Suja (83. Jashari), Fabian, Pipíška, Tannhauser, Kotora, Berky, Hulec (28. Ufrla), Oláh, Dedok (46. Daško), Kovalčin (63. Molnár))) azt a Szepesváralját (Spišské Podhradie) fogadták, amely az előző fordulókban győzni tudott Kálnón, majd odahaza a rimaszombatiak ellen is.

A szepesváraljaiak ezúttal sem bizonyultak könnyű ellenfélnek, s a több mint 300 néző elhűlve látta, hogy ha na nem mutatja be bravúrok sorozatát a losonciak kapujában Jenčo, akkor akár mát az első félidőben három-négygólos is lehetett volna a vendégek előnye.

Tomáš Boháčik a szünetben igyekezett  felrázni a csapatát, némi szerkezeti átrendezésre is sort kerített, de nem sok eredménnyel, sőt a szepesiek két gólt is lőttek, s a 70 perc körül nem sokan gondolták volna, hogy ebből esetleg még pontszerzés is lehet. De szerencsére a losonci játékosok nem adták fel, előbb Pipíška szépített, majd a mérkőzés hajrájában az egyenlítő gólt is bevágta, így a hazai szurkolók legalább annak örülhettek, hogy az egy pont Losoncon maradt. .

A 25. forduló után a 44 pontos sztropkóiak jutottak némi előnyhöz a 41 pontos ólublóiak, a 40 pontos szinnaiak és a 39-39 pontos héthársiak és fülekiek előtt. A rimaszombatiak még maradtak 35 ponttal a hatodik helyen, de pontszámban már beérték őket a kassaiak, ahogy a varannóiak (Vranov nad Topľou) is csak egy, míg a losonciak két ponttal maradnak el mögöttük, míg a kálnóiak 30 ponttal a tizedik helyen állnak.

A 22. fordulóban a losonciak lesznek szabadnaposak, a kálnóiak május 11-én szombaton lépnek pályára az ólublóiak otthonában, a fülekiek másnap Veszelére (Oravské Veselé) utaznak, míg a rimaszombatiak 17.00 órától a listavezető sztropkóiakat fogadják.

A héten az V. ligában két fordulót is rendeztek, május elsejére hozták előre az utolsó, 26. fordulót. Az éllovas cserpatakiak (Osrblie) kiütötték a málnapatakiakat (Málinec), míg az őket követő losonctamásiaknak a 88. percig kellett várniuk, míg Dobiáš be tudta venni a ragyolciak kapuját (1:0). Kiütéses eredmény született Tótgyarmaton illetve Breznóbányán is. Előbbinek a harmadik helyen álló nagykürtösiek itták meg a levét, az utóbbinak a tornaljaiak, akik 6:0 arányban maradtak alul az újonc breznóbányaiak otthonában.

A tótgyarmatiak két nehéz forduló elé néztek, hisz előbb a harmadik nagykürtösieket, majd a listavezető cserpatakiakat fogadták. Nos, a nagykürtösiek nem bizonyultak veszélyes ellenfélnek, s a hazaiak Krajč két, Gallo és Vlkolinský góljaival könnyed, 4:0 arányú győzelmet arattak.

A 20. fordulót így komoly lélektani és pontelőnyből várták a cserpatakiak), akinek így a Tótgyarmaton elszenvedett vereség is belefért. Először fordult elő, hogy mind a négy régiós csapatunk (ha hazai pályán is), de győzni tudott. Kezdjük akkor Tótgyarmaton, ahol mintegy 150 néző várta a feljutásra pályázó cserpatakiakat, akiket Berec már az 5. percben lehűtött gyors góljával. A második félidő elején a vendégek egyenlősítettek, de akik azt gondolták, a két csapat megegyezik a pontokon, azok tévedtek. A 82. percben jött Borkó, s góljával megszerezte az ugyancsak értékes három pontot a hazaiaknak. A losonctamásiaknak így a tótgyarmati sokk után hozzájuk érkező nagykürtösieket fogadták, s éltek is a lehetőséggel, Weisenpacher és Dobiáš góljaival itthon tartották a három pontot, öt pontra megközelítve ezzel az első helyen álló cserpatakiakat, s megerősítették a második helyüket is a nagykürtösiek előtt. Alsóházi rangadót játszottak Tornalján, ahol a hazaiak 500 lelkes néző előtt a feketebalogiakat fogadták. A vendégek a 74. percig állták a hazai nyomást, de ekkor Filep góljával vezetést szereztek a hazaiak, majd brazil idegenlégiósuk, da Silva is kétszer betalált, így a tornaljaiak 3:0 arányú győzelmet arattak, bár főlő, hogy későn ébredtek fel, s a kiesés elkerülhetetlennek tűnik.

A ragyolciak a forduló előtt még negyedik helyen álló selmecbányaiakat fogadták, s Lipták és Rapi góljaival már a félidőben 2:0 arányban vezettek. A vendégek ugyan a második félidőben szépítettek, de ez kevés volt ezúttal a pontszerzéshez, így még Rapi kihagyott büntetője is belefért ezúttal a ragyolciaknak.

A tabellát a cserpatakiak vezetik 51 ponttal a 46 pontos losonctamásiak és a 38 pontos nagykürtösiek előtt. A tótgyarmatiak a két friss győzelmükkel immár 28 pontosak s a 8. helyen tanyáznak, a ragyolciak az eddig szerzett 20 pontjukkal a 10. helyen állnak, míg a tornaljaiak 10 pontjukkal továbbra is az utolsók.

A 21. fordulóban két csapatunk már május 11-én, szombaton pályára lép, a losonctamásiak Selmecbányán, a tornaljaiak pedig Málnapatakon.  Másnap a ragyolciak Feketebalogra, a tótgyarmatiak pedig Gyetvára utaznak.

A VI. ligában is a 20. forduló mérkőzéseit rendezték, s bár a héten a felediek két mérkőzést is abszolváltak, amelyeken mindössze egy pontot szereztek, mégis jobb gólkülönbségüknek köszönhetően visszavették a vezetést a szabadnapos ipolynyékiektől. Május elsején a 18. forduló elmaradt mérkőzését bonyolították le Alsósztregován, ahol a felediek Ľupták és Šťavina góljaival a szünetben 2:0 arányban vezettek. A hazaiak viszont nem adták fel, s képesek voltak megfordítani az eredményt, s végül 3:2 arányban legyőzték a favoritot. A felediek a 20. fordulóba Jolsvára látogattak, de itt sem játszottak esélyeshez méltóan. A hazaiak sokáig vezettek, s Berkinek a 73. percben szerzett gólja csak az egyenlítésre volt elegendő. De mivel az ipolynyékiek szabadnaposak voltak, ez is elegendő lett a helycseréhez.

Soha ilyen közel nem állt még az első idénybeli győzelméhez az ajnácskői csapat, amely Illés tizenegyesgóljával már a 15. percben vezetést szerzett a nagyrőceiek ellen, akik végül az 53. percben egyenlítettek. Így ha nem is győztek, újra pontot tudtak szerezni a hazaiak a mérkőzésre kilátogató mintegy 90 néző örömére.

Nem született gól az óváriak bozitapusztai (Buzitka) vendégjátékán, míg a csábiak viszont Malatinec utolsó pillanatokban rúgott góljával elhozták a három pontot az észak-gömöri Tiszolcról. Újfent kellemetlen meglepetést szerzett szurkolóinak a kiszámíthatatlan formában lévő ipolybalogi együttes, amely hiába szerzett már a 15. percben vezetést Klinko szokásos találatával, a lónyabányaiak (Lovinobaňa) már az első féidőben egyenlítettek, majd a második félidőben a győztes gólt is megszerezték.

Az élen 37-37 ponttal a felediek és az ipolynyékiek állnak, de 35 pontjával vészesen feljött rájuk a csábi csapat, az óváriak követik őket 32 ponttal, az ipolybalogiak a 6. helyen állnak 29 ponttal. Az ajnácskőiek idei második pontjukkal is természetesen az utolsók.

A változatosság kedvéért ezen a héten ebben a ligában játszanak két fordulót, május 80-n 17.00 órai kezdettel rendezik meg az utolsó, 26. forduló mérkőzéseit. A forduló rangadóján a csábiak az ipolynyékieket fogadják, a felediek a nagyrőceieket, míg az óváriak a lányabányaiakat. Az ajnácskőiek Bozitapusztára, az ipolybalogiak Alsósztregovára látogatnak. A 21. forduló slágermérkőzését Feleden rendezik május 12-én, vasárnap 17.00 órától, ahová a csábiak látogatnak. Legkönnyebb dolguk valószínűleg az ipolynyékieknek lesz, ahol az utolsó ajnácskőiek vendégeskednek majd. Az óváriak a jolsvaiakat látják vendégül, míg az ipolybalogiak Nagyrőcén vendégeskednek majd.