2024. január 21., 19:54

A jánosiak nyerték a feledi teremfocikupát

A gömöri régióban hosszú évek óta a feledi teremfocitorna jelenti az egyetlen komoly téli megmérettetési lehetőséget, amely a még mindig hivatalosan is futballozó helyi és környékbeli játékosok mellett a csak hobbiból focizó, s erre az alkalomra összeállt baráti társaságoknak nyújt felkészülési és kikapcsolódási lehetőséget.

Feledi teremfocitorna
A győztes jánosiak
Fotó: Feledi teremfocitorna

Az idén mindössze nyolc csapat nevezett be, s a szervezők változtattak a lebonyolítási rendszeren is, így az alapszakasz után az utolsó hétvégén a rájátszásban találkoztak a legjobbak az érmes helyezésekért, s külön torna döntött az alsóházi helyekről is. A végső győzelmet a rimajánosiak szerezték meg, a második helyen a Stavina csapata végzett az alapszakasz győztese, a Freeway és a Dračia légia csapata előtt. A torna gólkirálya a 26 gólig jutó Múčik Zsolt lett, míg a legjobb kapusnak a rimajánosi Daňkot választották.

A legjobb csatár Múčik Zsolt lett
Fotó:  Feledi teremfocitorna

Sokszor leírtuk már, nincs irigylésreméltó helyzetben a labdarúgás Dél-Gömörben, a Rimaszombati-Nagyrőcei területi ligában (ún. VI. liga) mindössze négy csapat maradt (a rendszerváltás idejében szinte minden faluban volt működő futballklub), közülük a nagybalogi és a sajószentkirályi, de a magasabb osztályokban is alig akad egy-két, még működő klub (Rimaszombat, Tornalja, Feled, Ajnácskő – igaz ez utóbbi tavasszal esett ki az V. ligából, s a VI. liga őszi idényében pontot sem szerzett), ezért is örömteli, hogy Feleden a község és a helyi vállalkozók továbbra is türelmesen és lelkesen támogatják a helyi klubot, amely a legkisebbektől a felnőttekig integrálja a régió labdarúgását, a klub játékosainak többsége a környékbeli falvakból érkezik.

A legjobb kapusnak a rimajánosi Daňkot választották

A VI. ligás felnőttek – bár az őszi utolsó fordulóban váratlan 6:0 arányú kiütéses vereséget szenvedtek Nagyrőcén – meggyőző, négypontos előnnyel vezetik félidőben a bajnokságot az ipolynyékiek előtt, míg a harmadik helyen telelő óváriak kilenc ponttal vannak lemaradva a felediektől. Kérdés persze, hogy a csapatnak és főleg az őket támogatóknak vannak-e feljutási ambícióik, hiszen a magasabb osztály sokkal több pénzt emészt fel.

A kupák

A gömöri futballt sújtó válság megmutatkozott a feledi focitornán is, az idén csak nyolc csapat jelentkezett. Voltak évek, amikor vissza is kellett utasítania csapatokat a főszervezést vállaló helyi futballmenedzsernek, Singlár Csabának, tavaly már csak tíz csapat jelentkezett, az idén viszont hiányoztak a simonyiak és a balogfaliak is. Utóbbi falu sportklubjának vezetője, Szabó Gábor elpanaszolta, hogy felnőtt focicsapata már jó évtizede nincs a falunak, mára elfogytak a teremfociban hadra fogható játékosok is.

A KomPas csapata

„A mai fiatalokat egyre kevésbé érdekli a foci, de többen azok közül, akik még szívesen rúgják a bőrt, külföldön dolgoznak, így csak néhanapján tudnak a csapat rendelkezésére állni” – mondja Szabó, aki elpanaszolja azt is, hogy tavaly is a játékosok fele távolabbi településekről érkezett, így a községtől kapott támogatás nagy része elment útiköltségre, s még így is előfordult, hogy nem voltak elegen. Így az idén inkább úgy döntöttek, inkább be se neveznek. De nemcsak a balogfaliaknak voltak hasonló problémáik, több csapat is hiányos összeállításban lépett pályára egy-egy mérkőzésen, s ennek esett áldozatul a főszervező, Singlár Csaba által vezetett KomPaS csapata is, amely az alapszakaszt még az 5. helyen zárta, a végén mégis az utolsó, 8. helyen végzett.

Nem volt szerencséje a Freeway csapatának sem

Nem volt szerencséje a rájátszással a Freeway csapatának sem, amely tavaly az utolsó fordulóban csúszott le a negyedik helyre, s az idén is hiába várta az élről a rájátszást, sőt annak első mérkőzését is megnyerte 4:3 arányban a Dračia légia ellen, a másik két mérkőzését elveszítette, így lecsúszott a harmadik helyre. Igaz, a legjobb góllövő díjával vigasztalódhatott, ugyanis amíg tavaly Múčik Zsoltnak 46 gól sem volt elég az első helyhez, az idén 26 góllal ő lett a torna legjobb gólvágója.

A Staviva csapata

A sorsolás szeszélye folytán gyakorlatilag már a december elsején megrendezett  első forduló után kialakult a rájátszás mezőnye, a végén a felsőházba került négy csapat már az első forduló után az élen szerepelt, s felváltva vezették a tabellát. Az alapszakasz végén a Freeway állt az élen a Stavina, a jánosiak és a Dračia légia előtt. Igaz, a négy csapat között nagyon szoros volt a küzdelem, hisz az első két helyezett 16-16, míg a másik két csapat 15-15 pontot szerzett.

A Dračia légia csapata

A végjáték a Roman Uhrin polgármesterrel az élen felálló rimajánosiaknak kedvezett, akik a rájátszásban mindhárom ellenfelüket legyőzték, így a tavalyi harmadik hely után az idén a képzeletbeli dobogó legmagasabb fokára állhattak fel. A második helyen a Stavina csapata végzett, míg az alapszakaszt megnyerő Freway csapatának meg kellett elégednie a bronzéremmel, igaz, a tavalyi negyedik hely után ez is előrelépésnek számít. A negyedik helyen a Dračia légia csapata végzett, amely ugyan mindhárom mérkőzését elveszítette a rájátszásban, de a torna szorosságára jellemző, hogy a rájátszásban minden mérkőzés egy, ill. kétgólos különbséggel végződött.

A rimajánosiak

Az alsóházi rájátszás igazi  veszteséről, a KomPaS csapatáról már szóltunk, amely  mindhárom mérkőzésén kikapott, s így az 5. helyről lecsúszott az utolsó, 8. helyre. Az igazi győztes viszont a tavaly ezüstéremig jutó, de az idén az alapszakaszban pontot sem szerző almágyi csapat lett, amely két mérkőzését is megnyerte, így a végén a hatodik helyen zárt.

Az almágyi csapat

A KomPaS rájátszásbeli mélyrepülését a Bez škodcov nevű alakulat használta ki, amely mindhárom mérkőzését megnyerte, így az ötödik lett a végelszámolásnál.

A Bez škodcov nevű csapat

A hetedik helyet a kisgömöri polgármester, az egyik feledi focimindenes, Kisantal Károly által vezetett csapat szerezte meg. Ahogy a felsőházban, itt is szorosak voltak a mérkőzések, egyetlen nagyarányú győzelem született, amelyen a Kisantal-csapat 4:0 arányban lelépte a KomPaS csapatát.

A Kisantal-csapat

A teremfoci időszaka lassan a végéhez közeledik, februárban már elkezdődnek a felkészítési mérkőzések, amelyeket nagyrészt a rimaszombati műfüves pályán rendeznek majd, aztán március 24-én folytatódnak a bajnokságok is. Reméljük, addigra nem fogynak el a még őrt álló gömöri csapatok.