Minden fejben dől el, ha megtanulsz veszíteni, a játékod is bölcsebb lesz - PODCAST
Sokan űzik az asztaliteniszt, ám mégsem tartozik a népszerűbb sportágak közé. De mitől is különleges ez a sport?
Biztosan mindenki pingpongozott már az életében. Az iskolában, sítanfolyamon, vagy egy helyi kultúrházban, ha rossz volt az idő, és a szabadban nem lehetett mozogni. Vajon milyen lehet ezt a sportágat versenyszerűen űzni?
Ahogy a fociban, úgy asztaliteniszben is vannak helyi csapatok az egyes falvakban és városokban, akik egymás ellen mérkőznek meg.
Sőt, ebben a sportban gyakori, hogy a falusi csapatok jó eredményeket érnek el. Az asztalitenisz tehát nemcsak egyéni sport, de ez egyben csapatsport is, ahol a játékosok egymásért küzdenek.
Az asztalitenisz egyediségéhez hozzátartozik az is, hogy nehezen sérülhet le az ember, nincs közvetlen érintkezés a másik játékossal, és ritka a más játékossal szemben történő szabálytalanság.
Vajon mi lehet a varázsa ennek a csodálatos sportágnak? Miért fontos az, hogy az ember elsősorban fejben tudjon ott lenni?
Az is érdekes, hogy ebben a sportágban találkozik a legtöbb korosztály, hiszen egy járási bajnokságban nincs meghatározva a kor, így fordulhat elő például az, hogy egy kilencéves és egy hetvenéves is találkozhat az asztalnál.
Mi lehet a sportág jövője és mivel lehetne még jobban népszerűsíteni ezt a varázslatos sportot?
Izsmán Tamással, a csallóközkürti csapat tagjával mutatjuk be az asztalitenisz filozófiáját. Érdemes lesz velünk tartani!