2019. október 27., 13:00

Marquez utolsó körös előzéssel nyert

A már nyolcszoros világbajnok Marc Marquez utolsó körös előzéssel utasította maga mögé Maverick Vinalest, így nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi, Ausztrál Nagydíját.

Marc Marquez, Ausztrália

A Honda spanyol pilótája - aki az előző, thaiföldi versenyen biztosította be összességében nyolcadik, a MotoGP-ben hatodik világbajnoki elsőségét - szinte végig Vinales mögött haladt,

az utolsó kör elején előzte meg riválisát,

aki ugyan néhány kanyarral később megpróbálta visszavenni az első helyet, de kicsúszott, így számára a sóderágyban ért véget a verseny.

Marquez mögött így a brit Cal Crutchlow (Honda) végzett a második helyen, míg a dobogó harmadik fokára a hazai közönség előtt szereplő Jack Miller (Ducati) állhatott fel.

A Moto3-ban az olasz Lorenzo Dalla Porta győzött, ezzel pedig megszerezte a világbajnoki címet is,

mivel két futammal az idény vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert a második helyen álló spanyol Aron Canet-val szemben. A 22 éves Dalla Portának ez volt az ötödik idénye a Moto3-ban, idén háromszor ünnepelhetett futamgyőzelmet.

Az idei vb-sorozat jövő hétvégén Malajziában folytatódik, majd november 17-én Valenciában zárul.

Eredmény - MotoGP (27 kör, 120,1 km):
1. Marc Marquez (spanyol, Honda) 40:43.729 perc
2. Cal Crutchlow (brit, Honda) 11.413 mp hátrány
3. Jack Miller (ausztrál, Ducati) 14.499 mp h.
Az állás 17 futam után (még 2 van hátra): 1. M. Marquez 375 pont (már világbajnok), 2. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) 240, 3. Alex Rins (spanyol, Suzuki) 183