2023. október 1., 11:56

Jorge Martin Japánban elért győzelmével három pontra megközelítette Bagnaiát

Jorge Martin nyerte meg a MotoGP kategória versenyét a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Japán Nagydíján, melyen a címvédő és a vb-pontversenyben most is élen álló Francesco Bagnaia második lett.

Jorge Martin  MotoGP

A spanyol hátránya összetettben ezzel már csak három pont az éllovas olasszal szemben.

A harmadik helyen a hatszoros világbajnok spanyol Marc Marquez végzett a heves eső miatt félbeszakított versenyen. A szervezők húsz perccel később megpróbálkoztak az újraindítással, de a melegítő körben megint előkerült a piros zászló, így a 12. kör utáni állás lett a végeredmény.

A Moto2-es géposztály viadalát a thaiföldi Somkiat Chantra nyerte, míg Moto3-ban a spanyol Jaume Masia diadalmaskodott.

Eredmények:

MotoGP (12 kör, 57,61 km):
1. Jorge Martin (spanyol, Ducati) 24:06.314 perc
2. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 1.413 mp h
3. Marc Marquez (spanyol Honda) 2.013 mp h
A pontverseny állása 14 futam után (még 6 van hátra): 1. Bagnaia 319 pont, 2. Martín 316, 3. Marco Bezzecchi (olasz, Ducati) 265