2019. március 21., 12:49

Már csak négy csapat küzd a bajnoki címért

Mind a négy hely elkelt, kialakult a Tipsport Liga elődöntőjének párosítása. Csupán egyetlen esetben jutott tovább az esélytelenebb alakulat a negyeddöntőből. A Besztercebánya a favorizált Kassát kiverő Popráddal csatázhat az elődöntőben, míg a másik ágon a Zólyom a Nyitrával mérheti össze az erejét. A Zsolna és a Nagymihály osztályozója még zajlik.

hoki NZ-BB
HC '05 iClinic Banská Bystrica-HC 07 Detva (1-10)
A párharc végeredménye: 4:1 (5:0, 2:4, 1:0 h.u., 3:0, 4:0)

Az ötödik összecsapásra március 17-én került sor az alapszakasz győztese és a tizedik helyezett Gyetva között Besztercebányán. A hazaiak kapujában Stephon Williams a negyedik shutoutját hozta össze, míg Tomáš Zigo két góllal és egy assziszttal vette ki a részét a 4:0-s győzelemből. Mário Lunter egy gólja mellett két gólpasszt jegyzett, a vele egy sorban játszó Zigo két találatánál asszisztált. A sor harmadik tagja, a kanadai Guillaume Asselin két gólban volt benne előkészítőként. A párharc ezzel véget ért, Dan Ceman együttese 4:1-es összesítéssel jutott tovább az elődöntőbe. A kétszeres címvédő ekkor még nem tudta, kivel találkozik a legjobb négy között, csak tegnap dőlt el, miután az alapszakaszban ötödik helyezett Poprád túllépett a Kassán. Az első mérkőzést március 23-án játsszák, Besztercebányán.

HKM Zvolen-MAC Újbuda (2-9)
A párharc végeredménye: 4:1 (4:0, 3:2 b., 2:1, 0:2, 3:1)

A Zólyom szintén március 17-én harcolta ki a továbbjutást a Gyetvához hasonlóan meglepetésre negyeddöntős MAC ellen hazai jégen. A budapesti csapat a zólyomiak legnagyobb döbbenetére a negyedik meccsen a káposztásmegyeri csarnokban győzött, és élt még a remény. A favorit persze még mindig az alapszakasz második helyezettje volt, és ennek megfelelően már a 9. percben kettővel elhúztak. Garrett Mitchell és Lukáš Handlovský másfél percen belül szereztek két gólt, majd Brance Orbán a 49. percben visszahozta az újbudaiakat a meccsbe. A MAC harcolt, a végén Rajnát is lehozta Majoross Gergely, és tizenkét másodperccel a vége előtt Handlovský második találatával kialakult a 3:1-es végeredmény, amely a zólyomiak továbbjutását jelentette. A MAC nem vallott szégyent, a szlovákok jobbak voltak náluk. A Zólyom március 25-én kezdi az elődöntős párharcát a Nyitrával.

HK Nitra-HK Dukla Trenčín (3-6)
A párharc végeredménye: 4:2 (2:3 h.u., 4:1, 3:5, 4:1, 2:0, 2:0)

A legélesebb csatát a Nyitra és a Trencsén játszotta. A felek egészen brutális módszerekig is eljutottak a párharc során, amelyet Róbert Lantoši fogai bánták elsősorban, és a két eltiltott trencséni, a csapatkapitány Tomáš Starosta és Boris Sádecký. A március 16-i trencséni ütközetet 1:4 hozták a nyitraiak, akiknek a sikerkovácsa a kétgólos Branislav Rapáč volt. A párharc ezzel 2:2-re módosult, és Nyitrán folytatódott. Az ötödik találkozó első két harmada nem hozott gólokat. Az utolsóban Lantošit akasztották, miközben ziccerbe került, a megítélt büntetőt pedig Samuel Buček értékesítette. A 60. percben ismét Buček talált be, ezúttal az üres kapuba. Az előny tehát Antonín Stavjaňa csapatánál volt, jöhetett a hatodik felvonás, Trencsénben. A tegnapi összecsapás nemcsak az eredményében, hanem a forgatókönyvében is hasonlított az ötödik meccsre. Az első két harmad gól nélküli döntetlennel zárult, majd a záró játékrészben a hátvéd Branislav Mezei talált be elsőként, utána az 59. percben Lantoši állította be a 0:2-es végeredményt az üres kapuba szerzett találatával. A Nyitra ezzel 4:2-es összesítéssel lépett tovább, és készülhet a Zólyom elleni párharcra az elődöntőben. Branko Radivojevič számára ez volt a búcsú, a trencséniek kapitánya befejezte a pályafutását.

HC Košice-HK Poprad (4-5)
A párharc végeredménye: 2:4 (2:3, 1:2 h.u., 2:4, 5:1, 4:3 h.u., 2:4)

A poprádiak három meccs után egy győzelemre álltak a továbbjutástól. A negyedik találkozót pedig a Tátra bércei alatt játszották, ahol viszont a hazaiak jókora pofont kaptak az acélgyáriaktól. Az 1:5-ös kiütéssel felérő diadal alapjait az első harmadban fektették le, mivel a 18. percben már néggyel vezettek. Marcel Haščák két gólt és egy asszisztot jegyzett, a finn Jere Pulli mérlege 1+2 volt ezen a mérkőzésen, ahogy Ján Sýkora is 1+2-vel zárta a találkozót. A párharc Kassán folytatódott, és 4:3-as hosszabbításban elért hazai sikert hozott. Eduard Šedivý szerezte a döntő találatot a 77. percben, 1+2-vel gazdagodott a kanadai ponttáblázaton. A hatodik meccset Poprádon rendezték tegnap, és a hazaiak dűlőre vitték a párharcot. Az első periódus után kettővel elléptek a hazaiak, a 28. percben már hárommal vezettek, és csak az utolsó harmadban sikerült szorosabbá tenni a mérkőzés állását a kassaiaknak. Az 59. percben pedig az üres kapuban landolt a korong, ezzel beállítva a 4:2-es poprádi győzelmet és a hasonló eredménnyel végződő párharcot. Az alapszakaszban ötödik poprádiak kiejtették a negyediket, és várhatják a Besztercebánya elleni elődöntőt.

MsHK DOXXbet Žilina-HK Dukla Ingema Michalovce (12-1)
A párharc állása: 3:2 (3:1, 4:1, 2:3 h.u., 0:3, 4:1)

A bennmaradásért folyó harc március 16-án a Nagymihály hosszabbításban elért 3:2-es győzelmével ért véget, majd másnap újabb hazai siker született, akkor 3:0-ra diadalmaskodott a Dukla. Három perc után már vezetett az 1. liga bajnoka, az első harmad végén már kettővel, és a mérkőzés utolsó percében az üres kapuba is betalált. A párharc döntetlenre állt, és március 19-én Zsolnán folytatódott. A 4:1-re végződő összecsapáson Rudolf Huna és Lukáš Hvila is egy góllal és egy assziszttal zárt. A ma esedékes hatodik meccset ismét Nagymihályban játsszák, a hazaiak győzelmi kényszerrel lépnek majd pályára.