Zsolnán döntetlenezett a DAC, a Slovan nyerte a Niké Liga alapszakaszát
A szlovák labdarúgó-bajnokság (Niké Liga) alapaszakaszának utolsó fordulóját rendezték meg szombaton. A záróforduló pedig igazi csemegéket tartogatott, a dunaszerdahelyi sárga-kékek Zsolnára látogattak, ahol a tét nem kisebb, mint a rájátszás előtti lehető legjobb pozíció kiharcolása volt, valamint a listavezető Slovan a Nagyszombattal mérkőzött meg. Az 1-4. hely sorsa még teljesen nyitott volt, így izgalmas matekozásra és parázs csatákra volt kilátás az alapszakasz utolsó fordulójában.
A Niké Liga hétvégi fordulójában az alapszakasz utolsó fordulójára került sor, ahol több rangadóra is sor került. A legnagyobb érdeklődés a Slovan és a Spartak rangadóját övezte, de a Zsolna és a DAC rangadója is remek mérkőzést ígért. A dunaszerdahelyi sárga-kékenek az alapszakasz utolsó fordulójában az alapszakasz győzelemre is meg volt az esélyük persze ehhez a Slovan újabb pontvesztésére is szükség volt.
A DAC jó formában várhatta a Zsolan elleni rangadót, a találkozón a DAC négy korábbi játékosa is ott volt Pavol Staňo kezdőjében, nevezetesen Miroslav Káčer, Filip Kaša, Bari Krisztián, míg Szánthó Regő először került a kezdőbe a bajnokságban, éppen korábbi csapata a DAC ellen.
Branislav Fodrek kezdőjében ezúttal is változás történt leginkább a támadószekcióban, hiszen ezúttal Corr került be a támadó alakzatba, a sérült Djukanović helyére. A mérkőzés nagy taktikai csatát tartogatott. Az első komoly gólszerzési lehetőség a 11. percben a DAC előtt adódott, Guber szöglete után Nemanič a felső lécet találta el. A két csapat dunaszerdahelyi mérkőzésen a sárga-kékek ötször is eltalálták a kapufát és ezúttal sem volt szerencséjük Tubolyéknak.
Szünetről visszatérve sem változott a játék képe. Az 51. percben megszületett a DAC első kaput eltaláló lövése Corr révén, ami végül a zsolnai kapus kezében landolt. A mérkőzés legdrámaibb pillanata az 55. percben jött el, amikor Faško fejese utat talált a hálóba. A zsolnaiak már ünnepeltek, de a VAR közbelépett: Roginič lesen tartózkodott a gólpassz előtt, így a találatot érvénytelenítették, így maradt a döntetlen!
A 61. percben kettős cserével próbált frissíteni a dunaszerdahelyi csapat, Corr helyett Kukovec érkezett a pályára, míg az előző bajnokin mesterhármast jegyző Ramadan helyére Sylla állt be.
A 67. percben komoly zsolnai lehetőség maradt ki, Szánthó labdája Kašáról pattant a kapu felé, de Bartels óriási bravúrral mentett. Pár perccel később a zsolnai kapu előtt is helyzet adódott, Kmeť tört be a tizenhatoson belülre, de próbálkozása csak az oldalhálót taláta el. A mérkőzés hátralévő részében sem változott az eredmény, ami végül gól nélküli döntetlen jelentett, így 2018 után nem láthattak gólt a mérkőzésre kilátogató nézők.
Az alapszakasz utolsó fordulójában a Komárom a hajrában mentett pontot a Rózsahegy ellen, míg a többségi magyar tulajdonú FC Kassa a Nagymihály otthonában győzött. A komáromiak végül a tizedik helyen, míg az FC Kassa a kilencedik helyen zárta az alapszakaszt. A komáromiak ezzel jövő héten ismét megmérkőznek a Rózsaheggyel, de ezúttal már a rájátszásban, míg az FC Kassa a Trencsénnel mérkőzik meg a rájátszás első fordulójában.
MŠK Zsolna - FC DAC 1904 Dunaszerdahely 0-0
Zsolna, 2083 néző, v.: Kružliak - Štofik, Košecký
Gólszerzők: -
Sárga lapok: 42. Kaša, 77. Adang ill. 25. Blažek (kispadon), 75. Kmeť
Zsolna: Badžgoň - Minárik, Kaša, Narimanidze - Hranica (78. Ďatko), Adang, Káčer (C) (78. Florea), Bari - Szánthó (88. Iľko), Roginič (78. Juliš) - Faško (88. Kóša). Vezetőedző: Pavol Staňo
DAC 1904: Bartels - Kapanadze, Kacharaba (C), Nemanič, Mendez - Gruber (73. Udvaros), Tuboly, Ouro - Kmeť (83. Blažek), Corr (61. Kukovec), Ramadan (61. Sylla). Vezetőedző: Branislav Fodrek
Az alapszakasz utolsó fordulójának további eredményei:
MFK Zemplén Nagymihály - FC Kassa 0-2 (0-2)
ŠK Slovan - FC Spartak Nagyszombat 4-0 (1-0)
Komáromi FC – MFK Rózsahegy 1-1 (0-0)
MFK Szakolca – AS Trencsén 0-1 (0-1)
FK Železiarne Zólyombrézó - FC Tatran Eperjes 4-1 (3-0)