2019. november 24., 13:16

Vida Máté: a szurkolóknak be kell bizonyítanunk, nem ez volt az igazi arcunk!

A zempléni Nagymihály otthonában súlyos ötgólos vereséget szenvedett a DAC. A csallóköziek már az első félidőben ötgólos hátrányba kerültek, a nagymihályiaknak szinte minden összejött. A mérkőzést követően Vida Máté nyilatkozott portálunknak.

Galéria
+2 kép a galériában
Fotó: fcdac.sk

Miképp értékeli a találkozót?

Hát igazából nem akarok belemenni ilyen taktikai dolgokba, meg a mérkőzés alakulásába. Ha az elején berúgjuk a helyzeteinket, akkor másképp is alakulhatott volna. Ez sajnos 5-0 lett. Ez egy elég sötét este. Úgy látszik, ezt minden éven eljátsszuk egyszer, tavaly Szenyicán és most itt is. Nem tudom, ilyenkor mit lehetne mondani...

Pedig jól kezdték az első tíz percet,és a nagymihályiak kapusának bravúrra is szüksége volt, hogy csapata ne kerüljön hátrányba...

Igen elég jól kezdtünk, a nagymihályiak azonban első helyzetüket gólra váltották, majd a következő négyet is. Ebből fel kell állnunk, mert ugye van még két fontos meccsünk. Azt gondolom, ha a Nyitrát otthon és a Slovant idegenben megtudjuk csípni, akkor el tudnánk feledtetni ezt a mai meccset. Ez lesz a célunk. Ezt megelőzően hat meccse veretlenek voltunk. A szurkolóknak, akik több száz kilométert utaztak megértem a reakcióikat, attól függetlenül el kell, hogy fogadják ők is, hogy ez benne van a futballban. Mi sajnáljuk a legjobban, hogy így alakult ez a mérkőzés.

Ez volt karriere legcsúnyább első félideje?

Nem mondanám, hogy karrierem legsötétebb első félideje volt. Most az egygólos vereség és az ötgólos vereség is ugyanannyit ér: nulla pontot. Nyilván nagyon fájt, mert a félidőben próbáltuk úgy összerakni a dolgot, hogy maradjunk sportemberek, és próbáljuk a második félidőben ezen szépíteni. Tehát nem mondanám, hogy ez volt a legcsúnyább első félidőm, mert minden egyes vereség nulla pontot ér, ugyanúgy az egygólos is, mint az öt.

Fotó:  fcdac.sk

A következő fordulóban a DAC hazai közönség előtt utoljára lép pályára az őszi szezonban Nyitra ellen. Mire számít?

Nem hinném, hogy lesz még egy csapat, akinek ennyire minden összejön. Nem tudom az utolsó hány meccsükön nem nyertek a nagymihályiak, most pedig tényleg miden összejött nekik. Ilyen még egyszer biztos, hogy nem lesz. Igazából tényleg össze kell, hogy szedjük magunkat és

a szurkolóknak bebizonyítani: nem ez volt az igazi arcunk.