2020. március 8., 08:51

Urblíkékat felnégyelte a Fehérvár, újabb pontokat vesztett a Fradi

Az OTP Bank Liga 24. fordulójában a Ferencváros nagy meglepetésre újabb értékes pontot vesztett, ezúttal a kiesés elől menekülő Zalaegerszeg otthonában.

Fotó: fradi.hu

A magyar élvonalbeli bajnokság szombati játéknapján a Mezőkövesd a Kaposvár, a Fehérvár a Puskás Akadémia otthonában szerzett három pontot négy rúgott góllal.

A székesfehérvári együttes félidőben még vesztésre állt az ipolysági Urblík Józsefet is a kezdőben tudó Puskás Akadémia otthonában.

A találkozót a fehérváriak kezdték jobban, és az első negyedórában több komoly lehetősége is volt a vendégeknek. Ezt követően a hazaiak folyamatosan átvették a játék irányítását, és a holland Luciano Slagveer góljával a vezetést is megszerezték a 24. percben.

A Fehérvár a gólra az első játékrészben nem is tudott válaszolni. Fordulást követően a vendégek szinte azonnal egyenlítettek Funsho Bamgboye góljával, majd az utóbbi hetekben bombaformában futballozó Ivan Petrjak a vezetést is megszerezte a vendégeknek. Urblíkék hiába próbálkoztak gólt már nem sikerül szerezniük, míg a fehérváriak előbb Nemanja Nikolics révén szereztek újabb gólt majd a 4-1-es végeredményt Stopira állította be a 89. percben. Az ipolysági Urblík József a 78. percig volt a pályán.

Puskás Akadémia FC - MOL Fehérvár FC 1-4 (1-0)
Gólszerző: Slagveer (24.), illetve Bamgboye (50.), Petrjak (59.), Nikolics (81.), Stopira (89.)

A bajnoki címvédő Ferencváros újabb értékes pontokat hullajtott, ezúttal a kiesés ellen menekülő Szépe Jánost is a kezdőben tudó Zalaegerszeg otthonában játszottak döntetlent Dibuszék.

A zöld-fehérek ugyan többet birtokolták a labdát, a hazaiak több veszélyes lehetőséget is kidolgoztak az első játékrészben. A zalaegerszegi szurkolók a meccs 20. percében, egészen pontosan 19:20 perctől élőképpel tisztelegtek a fennállásának 100. évfordulóját ünneplő klubjuk előtt - 1920-2020, ezt jelenítette meg a feliratuk - a vendégek azonban csúnyán belerondítottak a megemlékezésbe, és Nguen a 20. percben megszerezte a vezetést a címvédőnek.

Fordulást követően a ZTE komoly erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, de Dibusz remeklésének köszönhetően sokáig tartották a zöld-fehérek vezetésüket. A fővárosi együttes a hajrában is próbálta tartani előnyét, a Zalaegerszeg időnkén be is szorította a zöld-fehéreket. A 80. percben azonban már nem volt ellenszer a hazai gól ellen, ugyanis büntetőhöz jutott a Zete, amit Radó értékesített.

A hajrában újabb találat már nem született, így meglepetésre a ZTE pontot szerzett a címvédő Fradi ellen.

A hazaiak felvidéki játékosa Szépe János végigjátszotta a mérkőzést.