2024. március 30., 17:35

Újabb gömöri gól a magyar élvonalban

A válogatott szünet után húsvéti fordulót rendeztek az OTP Bank Ligában. A Debrecen gömöri tehetsége Vajda Botond újabb nagyszerű teljesítményt nyújtott és sorozatban második bajnokiján is betalált, csapata pedig Kisvárdáról hozta el a három pontot.

Vajda Botond újabb gólt szerzett a magyar élvonalban.
Fotó: dvsc.hu

Mozgalmas időszak van Vajda Botond mögött. A DVSC 20 éves játékosa gólt szerzett és büntetőt harcolt ki a ZTE elleni 5-1-es győzelem alkalmával, majd debütált és két alkalommal is pályára lépett az U21-es válogatottban, mégpedig a Moldova elleni, sikeres felkészülési találkozón (2-0) és a kazahsztáni, szintén győztes Eb-selejtezőn (3-0). A gömöri tehetséges futballista pedig a Debrecen legutóbbi bajnokiján a Kisvárda otthonában is pályára léphetett a szombati fordulóban, mi több újabb gólt szerzett és remek teljesítmény nyújtott.

A Debrecen számára nem indult jól a találkozó, ugyanis az ötödik percben megszerezte a vezetést Mesanovic révén a Kisvárda. Ezzel a debrecenieknek rögtön ritmust kellett váltaniuk, ami meg is történt, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani a Loki. A kisvárdai ellentámadások magában hordozták a gólveszélyt. Az első játékrész hajrájában azonban csak összejött az egyenlítés a vendégeknek, Dzsudzsák indítása után Vajda Botond tört be a tizenhatoson belülre, majd egy csel után kilőtte a bal felső sarkot. A 20 esztendős gömöri tehetség sorozatban második bajnokiján volt eredményes és szezonbeli harmadik gólját szerezte a magyar élvonalban.

Fordulást követően a DVSC nagy lendülettel kezdte a második játékrészt, ami helyzetekkel párosult. Az 54. percben Dzsudzsák újabb remek passza után, Domingues fejelt a hálóba, ezzel pedig már a debreceniek voltak előnyben. A második debreceni gólt követően a vendégek kontrollálták a találkozót, sőt újabb gólokat is szerezhettek volna Dzsudzsákék. A DVSC egészen a hajráig nem tudta bevinni a harmadik találatot, Dzsudzsák és Dreskovic kísérleténél is nagyot védett a várdai kapus. Az utolsó percekben Manrique csavart jó 16 méterről a kapu jobb oldalába, lezárva ezzel a mérkőzést.

A Debrecen kisvárdai sikerével értékes három ponttal gazdagodott és tabellán megelőzte a pénteken csak gól nélküli döntetlent játszó Puskás Akadémiát és feljöttek a negyedik helyre. A Debrecen hátránya ezzel jelenleg négy pont a harmadik helyezett Fehérvár mögött.

Gratulálok a játékosoknak a győzelemhez. Elégedett vagyok a teljesítménnyel, ez egy megérdemelt győzelem volt. A mérkőzés eleje nem volt könnyű számunkra, hiszen a Kisvárda változtatott a játékán, kellett egy kis idő, mire alkalmazkodtunk ehhez, közben gólt is kaptunk. Kissé idegesek voltunk, de aztán jól reagáltuk, Vajda Botond gyönyörű gólt lőtt, így szünet előtt tudtunk egyenlíteni. A második félidőben taktikailag is változtattunk, kontrolláltuk a mérkőzést, és hamarabb is eldönthettünk volna a találkozót. Ezzel együtt örülünk a győzelemnek, hiszen a Kisvárda nem rossz csapat, kitartást kívánok neki. - értékelt a Debrecen mestere Srdjan Blagojevic

OTP Bank Liga, 26. forduló:
Kisvárda Master Good – Debreceni VSC 1-3 (1-1)
Várkerti Stadion, Kisvárda, 2580 néző. Vezette: Vad II.
Gólszerzők: Mesanovic (5.), illetve Vajda (39.), Domingues (54.), Manrique (90.).
Kisvárda: Kovács M. – Széles (Wellington, 73.), Jovicic, Ötvös – Nikolov – Navratil, Cipetic, Lucas (Melnik, 60.), Camaj (Spasic, 60.) – Makowski (Matic, 60.), Mesanovic (Ilievski, 68.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Debrecen: Megyeri – Baranyai, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Ojediran, Szuhodovszki (Loncar, 68.) – Vajda (Szécsi, 79.), Dzsudzsák (Manrique, 87.), Domingues (Bódi, 79.) – Bárány. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.