2018. augusztus 14., 22:50

Továbbjutásával biztosan csoportkörös valamelyik európai kupában a Vidi FC

A Vidi FC kedden hazai pályán gól nélküli döntetlennel őrizte meg az első mérkőzésen elért 1-1-s eredményt a svéd Malmővel szemben, így bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének negyedik, utolsó fordulójába.

Galéria
+2 kép a galériában
Fotó: MTI

Ezzel biztossá vált, hogy a fehérvári együttes 2012 után újra ott lesz valamelyik európai kupasorozat csoportkörében, a BL-selejtező utolsó fordulójának vesztese ugyanis az Európa-liga főtábláján folytathatja.

A Vidi FC az úgynevezett play off-körben a Celtic Glasgow-t búcsúztató AEK Athénnal találkozik, az első mérkőzést a budapesti Groupama Arénában augusztus 21-én vagy 22-én, a visszavágót pedig egy héttel később rendezik.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágó:
Vidi FC-Malmö (svéd) 0-0
Felcsút, Pancho Aréna, 3432 néző, v.: Javier Estrada (spanyol)
sárga lap: Kovács (80.), Pátkai (89.), Huszti (94.), illetve Dahlin (65.), Christiansen (78.)
Vidi:
Kovácsik - Fiola, Juhász, Vinicius, Stopira - Hadzic, Nikolov (Pátkai 85.) - Nego, Lazovic (Tamás 95.), Kovács (Huszti 89.) - M. Scepovic
Malmö:
Dahlin - Brorsson, Nielsen, Lewicki - Innocent (Gall 79.) - E. Larsson (Vindheim 75.), Christiansen, Bachirou, Rieks - Rosenberg, Strandberg (Antonsson 70.)

Ahogy várható volt, a kedvező helyzetben lévő Vidi Felcsúton is masszívan védekezett a mérkőzés elején és a Malmö birtokolta többet a labdát. A félidő legnagyobb helyzete mégis a Vidi előtt adódott: a 27. percben Scepovic beadásáról Kovács centikkel maradt csak le. A székesfehérvári együttes uralta az első játékrészt, a Malmö pedig hiába birtokolta többet a labdát, kapura veszélytelen volt.

Fordulás után megélénkült a játék, előbb Christiansen veszélyeztette Kovácsik kapuját, majd Hadzicnak kellett mentenie a kapu előterében. A 65. percben a Vidi büntetőhöz jutott: Lazovic kiugratásával Nego tört kapura, a svéd kapus pedig elütötte őt. Az óriási lehetőség azonban kihasználatlanul maradt, Lazovic tizenegyesét védte Dahlin.

A folytatásban a magyar bajnok már csak a védekezésre koncentrált, és bár a vendégeknek volt még egy-két veszélyesebb támadásuk, az eredmény nem változott.

Az AEK Athén lesz a Vidi FC ellenfele

A görög együttes kedden - az idegenbeli 1-1 után - hazai pályán 2-1-re legyőzte a Celtic Glasgow-t.

A skót csapat az Európa-liga főtáblás szereplésért a lett Spartaks Jurmala és a litván Suduva párharcának továbbjutójával találkozik majd.

Fotó:  MTI

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágók:
Szpartak Moszkva (orosz)-PAOK (görög) 0-0           Továbbjutott: a PAOK, 3-2-s összesítéssel
Fenerbahce (török)-Benfica (portugál) 1-1 (1-1)      Tj.: a Benfica, 2-1-s összesítéssel
Dinamo Zagreb (horvát)-Asztana (kazah) 1-0 (0-0)   Tj.: a Dinamo Zagreb, kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.
AEK Athén (görög)-Celtic Glasgow (skót) 2-1 (1-0)       Tj.: az AEK Athén, 3-2-s összesítéssel.