2021. július 6., 23:44

Tizenegyespárbaj után jutott a döntőbe Olaszország

Elsőként az olasz válogatott jutott döntőbe a labdarúgó Európa-bajnokságon, miután az első elődöntőben kedden 1-1 után tizenegyespárbajban 4-2-re legyőzte a spanyol csapatot a londoni Wembley Stadionban.

olasz spanyol

A mérkőzés nagy részében a spanyolok irányítottak, de labdabirtoklási fölényük ellenére egy kontra végén az olaszok szereztek vezetést a második félidőben.

Luis Enrique csapata ezt követően tovább fokozta a nyomást és a hajrában kiegyenlített, de fordítania nem sikerült. A hosszabbításban is a spanyolok tettek többet a győzelemért, de végül tizenegyespárbajra került sor, amiben az olaszok céloztak pontosabban.

A szerdai, ugyancsak a Wembley Stadionban megrendezésre kerülő második elődöntőben a házigazda angolok a dánokkal találkoznak.