2024. június 20., 08:00

Távol a továbbjutás, de nem csupán a bíró miatt

A szerdai játéknap ismét három meccset kínált, ezúttal már a második fordulóban, de sajnos a magyar válogatott továbbra is pont nélkül maradt.

meccs
Fotó: MTI

Pedig hittük, a németek ellen sikerül legalább egyet szerezni Stuttgartban, s nem is kezdtük rosszul a meccset. Sallai már az első helyzetből betalálhatott volna, de Neuer eszén nem tudott túljárni, aztán pedig fokozatosan a németek vették át az irányítás.

Az első félidő közepén egy Orban elleni szabálytalanságot látott minden magyar szurkoló a tizenhatosunkban, de a holland játékvezető és a VAR nem, az így kialakult helyzetet pedig a hazaiak gólra váltották.

Aztán Szoboszlai szabadrúgásából majdnem kiegyenlítettünk, ahogy a második félidőben Varga is fejelhetett volna gólt, de végül a német csapatkapitány döntötte el a meccset. Nem kaptunk tizenegyest sem, amikor lehetett volna, de tudtuk, hogy nem nekünk lejt majd a pálya Németországban, ahogy azt is, ha az esélyesek ellen pontot akarunk szerezni, akkor bizony a helyzeteket be kell lőni. Ezzel így sima 2-0 lett a házigazdának, az esélyeink pedig a minimálisra csökkentek a folytatásra.

A küzdeni akarás megvolt, a helyzeteink is, de ismét Gulácsi volt a legjobb játékosunk, még úgy is, hogy két meccs alatt 5 gólt kapott. Ez sokat elmond arról, milyen a védelmünk, ami miatt az utolsó forduló előtt már csak számolgathatunk. Esély még van, három ponttal is tovább lehet jutni, csak ahhoz a többi csoportban is megfelelő eredmények kellenek majd. Ettől még szurkolni fogunk, mert megérdemlik a fiúk, s tudjuk, meg fogjuk verni a skótokat.

Ami a csoportunk másik meccsét illeti, a skótok meglepően eredményesen küzdöttek a svájciak ellen, s ugyan a helvétek meglepő nyitány után erősebbnek tűntek, de a második félidőben a szigetországiak sorra dolgozták ki a ziccereket, így aztán a végső döntetlen vagyis az 1-1 nem tűnik váratlannak.

Az viszont így biztos, a magyar csapat az utolsó helyről várja a harmadik fordulót és közben ne feledjük, 1-5 a gólarányunk, amely nem túl biztató a korábban említett továbbjutás szempontjából sem.

A szerdai első meccsen egyébként horvát-albán csatát láthattunk, amelynek végén az albánok egy pontot mentettek, ezzel őrizve meg esélyüket a továbbjutásra, egyértelműen bizonyítva, harcos csapatuk van és akár még a spanyolokat is meglephetik. A horvátok eddigi teljesítménye inkább csalódás, de tudjuk, nem lehet minden tornán remekelni, s vár rájuk még egy meccs az olaszok ellen.