2023. december 27., 11:41

Szoboszlai a cserepadról szállt be, őrült meccsen nyert a Manchester United - Így alakult a Boxing Day

A Premier Leagueben hagyománynak számít, hogy december 26-án mérkőzéseket rendeznek, ezt az időszakot az angol labdarúgásban csak Boxing Day-ként emlegetik.

Premier League

A keddi játéknapon öt mérkőzést rendeztek, 13:30-tól a Newcastle-Nottingham találkozóval vette kezdetét a forduló, melyen ugyan a hazaiak egy büntetőből megszerezték a vezetést, a vendégek azonban még az első félidőben egyenlítettek, majd a fordulást követően még kétszer betaláltak, így 3:1 arányban nyertek. A vendégek színében Chris Wood került rivaldafénybe, aki mesterhármast jegyzett a mérkőzésen.

Andoni Iraola, a Bournemouth szakvezetője Kerkez Milosra sérülés miatt nem számíthatott, csapata így is magabiztosan győzött a Fulham ellen, a dél-angliai együttes így feljött a tabella 10. helyére.

Kiesési rangadót nyert meg a Luton, akik két Sheffield játékos öngoljának is köszönhetően nyertek 3:2-re. Szoboszlai Dominik csapata a Liverpool annak tudatában lépett pályára, hogy egy győzelem esetén a tabella élére ugorhatnak. Jürgen Klopp tanítványai ennek megfelelően kezdték a találkozót, Darwin Nunez révén már a a 6. percben megszerezték a vezetést. Sokáig nem sikerült bebiztosítaniuk a győzelmet, végül a csereként beálló Diogo Jota a 90. percben végleg eldöntötte a találkozót

Szoboszlai a 67. percben állt be, és pár perccel később nem járt messze attól, hogy megszerezze harmadik találatát a PL-ben.

A nap záró mérkőzésen a Manchester United hazai pályán fogadta az Aston Villa együttesét. A vendégek az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, a vörösök azonban Alejandro Garnacho révén egyenlítettek, majd Rasmus Hojlund első PL-találata révén a fordítás is összejött. A Vörös Ördögök három nyeretlen mérkőzés után győztek ismét az angol bajnokságban, és ideiglenesen feljöttek a tabella 6. helyére.