2026. március 4., 20:07

Súlyos vereséggel búcsúzott a Szlovák Kupából a DAC

A Szlovák Kupa negyeddöntőjében igazi „magyaros” rangadóra került sor: a többségi magyar tulajdonban lévő FC Kassahazai pályán fogadta a DAC együttesét. A párharc papíron is remek összecsapást ígért, hiszen a kassaiak hét mérkőzés óta veretlenek a bajnokságban, míg a dunaszerdahelyiek a Niké Ligában mindössze három ponttal maradnak el a listavezető Slovantól.

Szlovák Kupa
Fotó: fckosice.sk

A legjobb négy közé jutásért zajló slágermérkőzésen mindkét szakvezető variált a felálláson. Branislav Fodrek, a vendégek mestere a hétvégi, Zsolna elleni kezdőhöz képest két helyen változtatott: a sérült Ramadan helyett Sylla, Corr helyén pedig a szlovén támadó, Kukovec kapott lehetőséget. Ezzel szemben a kassaiak mestere bátrabban nyúlt a kerethez: a hétvégi bajnoki kezdőcsapat szinte teljesen kicserélődött a kupatalálkozóra.

A szerda esti időpont ellenére remek futballhangulat uralkodott a Kassai Futballarénában. A dunaszerdahelyi szurkolók elkötelezettségét jelzi, hogy sokan közülük repülőgéppel, Pozsonyból repültek Kassára, hogy a helyszínen buzdítsák csapatukat.

A találkozó első percei a hazaiaké voltak, Gallovič már az első percben célba vette Bartels kapuját, ám gyenge lövése még nem okozott gondot a német hálóőrnek. A 12. percben a dunaszerdahelyi sárga-kékek is jelentkeztek egy lövéssel, Kmeť távoli kísérletét Kira hárította magabiztosan. A játékrész eleje egyébként is a távoli lövésekről szólt, Čerepkai és Oruo próbálkozásai után is a kapusoknál maradt a labda.

A gólcsend a 25. percben tört meg, egy tetszetős hazai akció végén a labda Gallovičhoz került, aki jó 20 méterről védhetetlen bombát zúdított a DAC kapujába. A kassaiak a vezetést követően is lendületben maradtak, miközben a dunaszerdahelyiek nem találtak rést a hazaiak fegyelmezett védelmén. Az első játékrész hajrájában a teljes dunaszerdahelyi védelem tehetetlenül nézte, ahogy a hazaiak megduplázzák előnyüket, ezúttal Miljanić volt eredményes, így kétgólos kassai vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A szünetről visszatérve Branislav Fodrek azonnal próbált frissíteni csapatán: Gruber helyére Corr, míg Kukovec helyére Bationo érkezett. A dunaszerdahelyi vendégszektorból felharsanó „Harcoljatok, harcoljatok!” rigmus világossá tette a szurkolók elvárásait, ám a pályán látottak nem sok reményt adtak a fordításra.

DAC
Fotó:  fckosice.sk

A remények végleg az 53. percben foszlottak szét, amikor a hazaiak egy pontrúgást követően háromgólosra növelték előnyüket: Lukačević fejelt pontosan Bartels hálójába.

Ezzel a góllal a Kassa gyakorlatilag lezárta a továbbjutás kérdését. A dunaszerdahelyi együttes ezen az estén árnyéka volt önmagának, és rendkívül gyenge teljesítményt nyújtott a negyeddöntőben. A Kassa magabiztos és hatékony játékkal, teljesen megérdemelten jutott a legjobb négy közé, míg a DAC számára keserű kupakudarccal ért véget a kassai negyeddöntő.

A hazaiak a hátralévő időben is élvezték a játékot is újabb gólokat is szerezhettek volna. A mérkőzés hajrájában Perišič a tizenhatos vonaláról megeresztett pontos lövésével végleg megpecsételte a dunaszerdahelyiek sorsát, beállítva a 4–0-s végeredményt.

A keleti sárga-kékek magabiztosan jutottak az elődöntőbe a Szlovák Kupában, ahol a Liptószentmiklós-Eperjes párharcának győztesével találkoznak.

Szlovák Kupa, negyeddöntő:

FC Kassa – FC DAC 1904 Dunaszerdahely 4-0 (2-0)

Kassai Futballaréna, Kassa, 4986 néző, v.: Gemzický - Poláček, Čajka

Gólszerzők: 25. Gallovič, 41. Miljanič, 53. Lukačevič, 83. Perišič

Sárga lapok: 39. Kukovec, 52. Kacharaba

Kassa: Kira - Kóša, Krivák (C), Kružliak - Kakay (83. Kovács) - Lichý, Gallovič, Lukačevič (64. Madleňák), Julardžija (71. Sovič) - Čerepkai (64. Perišič), Miljanić (71. Rehuš)

DAC: Bartels - Kapanadze (74. Lábo), Kacharaba (C), Nemanič, Mendez (62. Blažek) - Gruber (46. Corr), Tuboly, Ouro (82 Blaško) - Kmeť, Kukovec (46. Bationo), Sylla


 

Megosztás
Címkék