2022. november 23., 19:01
Frissítve: 2022. nov. 23. 19:24

Spanyolország – Costa Rica 7:0

Hát ehhez nincs nagyon mit hozzáfűzni. A pályán spanyol focistákat láthattunk. Costa Rica az öltözőben maradt.

Ferran Torres
Ferran Torres gólöröme
Fotó: TASR

A spanyol válogatott fölényesen, 7-0-ra legyőzte Costa Rica csapatát a katari világbajnokság E csoportjának szerdai nyitófordulójában.

E csoport, 1. forduló:

Spanyolország-Costa Rica 7-0 (3-0)

Doha, al-Tumama Stadion, 40 013 néző, v.: Mohammed Abdulla Mohammed (egyesült arab emírségekbeli)

gólszerzők: Dani Olmo (11.), Asensio (21.), Ferran Torres (31., 54.), Gavi (75.), Soler (90.), Morata (93.)

sárga lap: Calvo (68.), Campbell (97.)

Spanyolország:

Unai Simon - Cesar Azpilicueta, Aymeric Laporte, Jordi Alba (Alejandro Balde, 64.) - Sergio Busquets (Koke, 64.) - Rodri, Gavi, Pedri (Carlos Soler, 57.), Dani Olmo - Ferran Torres (Álvaro Morata, 57.), Marco Asensio (Nico Williams, 69.)

Costa Rica:

Keylor Navas - Carlos Martinez (Kendall Waston, a szünetben), Bryan Oviedo (Ronald Matarrita, 82.), Francisco Calvo, Oscar Duarte - Keysher Fuller, Celso Borges (Brandon Aguilera, 72.), Yeltsin Tejeda, Jewisson Bennette (Bryan Ruiz, 61.) - Joel Campbell, Anthony Contreras

I. félidő:

11. perc: Gavi egy finom mozdulattal hozta helyzetbe Dani Olmót, a Leipzig támadója testtel szépen kizárta védőjét, majd a kivetődő Navas fölött a hálóba emelt (1-0).

21. perc: Jordi Alba bal oldalról érkező beadására Asensio tökéletes ütemben érkezett, és kapásból kilőtte a bal alsó sarkot (2-0).

31. perc: Jordi Alba tört be a 16-oson belülre, hátulról szabálytalankodtak vele szemben, a büntetőt Ferran Torres az elmozduló Navas mellett a kapu jobb oldalába lőtte (3-0).

II. félidő:

54. perc: Ferran Torres két védő között szerzett labdát az ötösön, majd fordulásból Navas alatt a kapuba passzolt (4-0).

75. percben: Morata kapott indítást a bal oldalon, a 16-oson belülről a második hullámban érkező Gavi elé tálalt, aki 17 méterről kapásból kilőtte a bal alsót (5-0).

90. perc: Williams húzott el a jobb oldalon, lapos beadását a kivetődő Navas éppen a középen érkező Soler elé ütötte, aki pedig az üres kapuba passzolt (6-0).

93. perc: rövidpasszos játék után Dani Olmo ugratta ki Moratát, aki tíz méterről a jobb sarokba lőtt (7-0)

Óriási lendülettel kezdtek a spanyolok - gyakorlatilag az első perctől kezdve macska-egér harc zajlott a pályán -, és már a 11. percben  vezetéshez jutottak: Dani Olmo a spanyol válogatott történetének 100. gólját szerezte világbajnokságon. Az európai gárda nem állt le, Marco Asensio találatával a félidő közepén megduplázta előnyét, újabb tíz perc elteltével pedig egy büntetővel gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát.

A fordulást követően hatalmas védelmi hibát követően született meg a negyedik spanyol találat, majd Gavi csodálatos kapásgóllal minden idők legfiatalabb spanyol világbajnoki góllövőjévé lépett elő 18 évesen és 110 naposan. Legutóbb ennél fiatalabban Pelé volt eredményes világbajnokságon, a brazilok legendás játékosa a svédek elleni 1958-as döntőben 17 évesen és 249 naposan talált be. A spanyolok a hosszabbításban sem álltak le, még két gólt szereztek, kialakítva ezzel a 7-0-s végeredményt.

Története legnagyobb különbségű győzelmét aratta a világbajnokságon a spanyol válogatott, az eddigi rekord a bolgárok elleni 6-1-es siker volt az 1998-as franciaországi tornán.