2019. január 5., 16:30

Solskjaer rekordot állított be a Manchester Unitednél

Ole Gunnar Solskjaer vezetőedzőként klubrekordot állított be a Manchester Unitednél azzal, hogy első öt mérkőzését megnyerte.

Solskjaer

Az MU szombaton 2-0-ra legyőzte a másodosztályú Readinget az FA Kupa harmadik fordulójában - és jutott be a legjobb 32 csapat közé -, s az együttes a norvég szakember december 19-i kinevezése óta őrzi hibátlan mérlegét. A kupamérkőzés előtt sorozatban négy bajnoki meccset nyert az MU, amelynek gólkülönbsége ebben az időszakban 16-3.

A 45 éves Solskjaer a legendás Sir Matt Busby klubcsúcsát állította be, aki szintén öt győzelemmel kezdett az 1946/47-es idényben. A rekorddöntésre jövő vasárnap kerülhet sor, akkor a tabellán hatodik Manchester United a harmadik helyezett Tottenham Hotspurnél vendégeskedik a Premier League 22. fordulójában.