2024. június 23., 20:30

Skócia - Magyarország: 100. percben jött a győztes gól, él a remény a továbbjutásra – ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

A magyar válogatott Csobot Kevin 100. percben szerzett góljával győzte le a skótokat, így megmaradt az esélye a nyolcaddöntőbe való jutásra.

Foci Eb 2024
Galéria
+3 kép a galériában
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
23:01

Egy nem túl látványos mérkőzésen összejön a győzelem, így él a remény a továbbjutásra. Köszönjük, hogy velünk követték végig a találkozót, és tudják, az éjjel soha nem érhet véget.

22:59

Vége a mérkőzésnek, győz a magyar válogatott, így megmarad az esély a továbbjutásra. Szép volt fiúk!

101. perc

Csoboth kap sárga lapot mezlevételért.

100. perc

OTT VAAAAN! Csoboth érkezik egy visszagurított labdára és betalál.

98. perc

Próbálkoznak a skótok is, Hanley lővését bravúrral védi Gulácsi.

97. perc

Nagy Ádám lőtt mellé távolról.

96. perc

Csoboth próbálta kiugratni Szoboszlait, a labdája nagyon pontatlan volt.

93. perc

HAJRÁ MAGYAROK!!!

92. perc

Ilyen nincs...Csoboth ziccerben a kapufát találja el.

91. perc

ÉRIK A GÓL! Szoboszlai közelről találja telibe Gunnt.

90. perc

Tíz perc lesz a hosszabbítás.

90. perc

Schäfer éles szögből próbálja meg, a skót kapus azonban véd.

90. perc

Nagy Zsolt beadása rendkívül pontatlan, Gunn szedi fel.

89. perc

Robertson jön le, helyére Morgan érkezik.

86. perc

Csoboth Bollát, Nagy Zsolt Kerkezt váltja.

85. perc

Bolla beadásánál Orbán és Hanley fejel össze, ismét áll a játék.

84. perc

Gilmourt Christie, Ralstont McLean váltja.

83. perc

Shankland lőtt kapura, Gulácsi szépen védett, meg egyébként is les volt.

81. perc

Egyre jobban nyomunk, reméljük meg lesz ennek az eredménye.

80. perc

Gyerünk fiúk, meg kell nyomni az utolsó tíz percet.

79. perc

Orbán szerelt szépen a tizenhatoson belül.

78. perc

Szalai hosszú indítását nem éri el Sallai.

76. perc

Változtatnak a skótok is, McGinn helyett Armstrong érkezik, Adamset pedig Shankland váltja.

76. perc

Szoboszlai cselezgetett szépen, beadása viszont pontatlan volt.

74. perc

Varga helyett Ádám Martin érkezik, Dárdait pedig Szalai váltja.

73. perc

Varga szerencsére magánál van, nyakmerevítőben viszik le a pályáról.

72. perc

Az egész magyar stáb meghökkenve figyeli az eseményeket.

70. perc

Hordágy és egy egész orvosi stáb is már a helyszínen, ez sajnos nagyon rosszul fest...

69. perc

Ez nem néz ki túl jól... Varga fekszik a földön, kordonokkal takarják el.

68. perc

Szoboszlai adja be a labdát, melyre többen is érkeznek, mindkét csapatból többen összeütköznek.

67. perc

Gunn Sallai elől üti el a labdát.

66. perc

Támadunk, támadunk, már csak az a fránya gól hiányzik...

65. perc

A szöglet után Bolla már jobbról ad be, Dárdai fejel, azonban fölé megy.

64. perc

Kerkez bal oldali beadását blokkolja egy skót védő, szöglet jöhet.

61. perc

Cserél a magyar válogatott, Styles helyére Nagy Ádám érkezik.

61. perc

Ralston jobb oldali beadását Gulácsi húzza le.

60. perc

Az első félidő elejéhez hasonlóan ismét a skótoknál van többet a labda.

58. perc

McGinn tört be a tizenhatosba, passzát Orbán szépen lefülelte.

56. perc

Ahh kár ezért... Sallai jó szögből lőtt, az egyik skót játékos azonban nagyot blokkol, jöhet a szöglet.

54. perc

Gyerünk fiúk kell a gól, hajrá magyarok!

53. perc

Megvan az skótok első kísérlete is a találkozón, Adams távoli lövése messze elkerüli Gulácsi kapuját.

50. perc

McTominay Dárdaival szemben szabálytalankodik, villan a skótok első sárgája.

49. perc

A tizenhatoson belüli kavarodást követően Sallai lő, Gunn könnyedén fogja a próbálkozást.

48. perc

Botka hajítja be a labdát a tizenhatosba, Hanley fejeli ki szögletre.

47. perc

Schäfer volt erőszakos, a szögletzászló mellől végezhetünk el bedobást.

46. perc

Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

46. perc

Elkezdődött a második félidő.

21:54

A másik mérkőzésen a svájciak 1:0-ra vezetnek a németek ellen, így jelenleg ők vezetik a csoportot.

21:53

A várható gólok száma (xG) a magyar oldalon 0.23, a skótoknál 0.00.

21:47

Gyengébben kezdtük az első félidőt, később egyre bátrabban kezdtünk játszani, a második félidőben azonban ennél több kell.

46. perc

Véget ért az első játékrész.

46. perc

Szoboszlai lőtte el ballal, a kísérlet messze elkerüli a kaput.

45. perc

Egy perc lesz a ráadás.

44. perc

Schäfer és Hanley csúszott össze, melynek végén ismét a magyar játékos kap sárgát. Az argentin bíró osztja a lapokat a magyaroknak.

41. perc

Ez közel volt... Szoboszlai kanyarítja ba a labdát, Orbán fejese a felsőlécet is érintve fölé száll.

40. perc

Adams rúgja fejbe Vargát, 20 méterről végezhetünk el szabadrúgást.

39. perc

McGinn jobbról érkező éles beadását Gulácsi könnyedén gyűjti be.

37. perc

Egyre többet van nálunk a labda, és a támadásainkban is több fantázia van, mint a skótokéban.

35. perc

Sallai próbálkozott távolról, lövése messze elkerülte a kaput.

34. perc

Kerkez bal oldali beadását csúsztatják ki, nem baj, így tovább, jönni fog a gól.

32. perc

Szoboszlai áll a labda mögé, lövése a sorfalon megpattan, szöglettel jöhetünk.

31. perc

Újabb szabálytalanság, ezúttal Stylest faultolták, a magyarok jöhetnek jó helyről szabadrúgással.

30. perc

Sallait állítják meg szabálytalanul, spori, ezért is járhatna a sárga...

29. perc

Botka marad lent a földön a szögletet követően, reméljük semmi komoly.

27. perc

Kerkez próbálkozott beadással, amit a skótok blokkolnak, jöhet a mérkőzés első szöglete.

26. perc

És ismét McGinnel szemben történt szabálytalanság, Orbán is sárga lapot kap.

25. perc

77%-23% a labdabirtoklás a skótok javára.

23. perc

Adams indult volna meg, Kerkez szépen szerelt.

23. perc

Gyerünk fiúk ennél több kell!

22. perc

Robertson beadását Szoboszlai vágja ki.

21. perc

Ismét McGinnel szemben szabálytalankodtak, ezúttal Kerkez volt az elkövető.

19. perc

Botka kiugratására indult Sallai, egy skót védő azonban lefülelte.

18. perc

Styles csúszott be McGinnek, villan a sárga.

16. perc

A skótoknál van többet a labda, úgy tűnik ma kontrákra építhetjük játékunkat.

15. perc

Szoboszlai ívelte be a szabadrúgást, a skót kapusa viszont könnyedén lehúzta.

14. perc

Lassan csordogál a mérkőzés komolyabb helyzet nélkül.

13. perc

Sallai felé szállt a labda, a Freiburg játékosa azonban már nem érte el.

13. perc

Kint a labda, dobással jöhetünk.

11. perc

Sallaival szemben szabálytalankodtak, a saját térfelünkről jöhetünk szabadrúgással.

11. perc

Végre megvan a labda, becsüljük is meg azt.

8. perc

Bolla lőtt távolról, Gunn azonban szépen hárított.

6. perc

Botka volt szabálytalan, megúszta egy szóbeli figyelmeztetéssel.

4. perc

A skótok adogatnak, a magyaroknál eddig nem nagyon volt a labda.

2. perc

Dárdai szabálytalankodott, a skótok jöhetnek szabadrúgással.

1. perc

A magyarok kezdik a mérkőzést.

20:55

A magyar himnuszt hallgatni még mindig hidegrázós.

20:54

Jönnek a himnuszok, előbb a magyar, majd a skót.

20:53

Érkeznek a csapatok a pályára.

20:40

A stuttgarti MHP Arénában már most rendkívüli hangulat uralkodik, a szervezők pedig csak tovább szeretnék fokozni ezt. Mindkét válogatott népszerű slágereit játszák, előbb épp Az éjjel soha nem érhet véget című dal hangzott el.

20:35

A mérkőzés játékvezetője az argentin Facundo Tello lesz, akinek ez lesz a második mérkőzése a tornán, korábban a Törökország - Georgia találkozón fújta a sípot.

20:10

Ismertek a kezdőcsapatok, Marco Rossi két helyen változtatott a németek elleni mérkőzéshez képest. Fiola Attila helyett Botka Endre kezd a védelem jobb oldalán, míg a középpályán Nagy Ádám helyett Callum Styles kapta meg a lehetőséget.

Magyarország: Gulácsi - Dárdai, Orbán, Botka - Kerkez, Schäfer, Styles, Bolla - Szoboszlai, Sallai - Varga

Skócia: Gunn - Robertson, McKenna, Hanley, Hendry, Raiston - McTominay, McGregor, Gilmour, McGinn - Adams

19:45

Marco Rossi a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón kihangsúlyozta, hogy mindkét csapatnak csak a három pont az elfogadható, így izgalmas, kiélezett csatára számít.

Ellenfelünk agresszívan, veszélyesen játszik, minőségi futballistái vannak. Bízom benne, hogy a döntő pillanatokból mi jövünk ki jobban"

- tette hozzá a szövetségi kapitány.

A tegnapi sajtótájékoztatón a magyar csapatból Botka Endre és Szalai Attila vett részt. A Ferencváros játékosa szerint fontos, hogy a mérkőzés közben ne azon gondolkozzanak, hogy milyen eredmény lenne elég a továbbjutáshoz, a győzelemre kell maximálisan koncentrálniuk. A számolgatással egyébként is csak plusz nyomást helyeznének magukra. Szalai Rossihoz hasonlóan szintén kiemelte a skótok agresszív játékát, a csapategységüket és, hogy a keretüket tele van topligás játékosokkal.