Sikeres szezonrajt Komáromban

A Komáromi FC a tavalyi szezonban simán megnyerte a szlovák második ligát, így az új idényt már a Niké Ligában kezdhette Radványi Miklós csapata. Már a feljutás is óriási sikernek számított, ilyen szezonkezdésről azonban talán még a klub legfanatikusabb szurkolói sem álmodtak.

Foci
Fotó: kfckomarno.sk

Annak fényében mondható kivételesnek a csapat mostani szereplése, hogy a játékos minőséget figyelembe véve a komáromiaknak a tabella vége felé kellene szerepelniük. A keret magját hazai, tehát szlovák játékosok alkotják. A tavalyi szezonhoz képest szinte teljesen kicserélődött a kezdőcsapat.

Radványiáék első ligás tapasztalatokkal rendelkező játékosokkal erősítettek, így került a csapathoz például az a Róbert Pillár, aki korábban Szenicén és Nyitrán is megfordult, majd pedig hat szezont töltött Mezőkövesden. A csapathoz két korábbi zsolnai játékos is csatlakozott, a védő Branislav Sluka öt szezont húzott le Zsolnán, míg a támadó, Nikolas Špalek a zsolnai időszakát követően megfordult az akkoriban olasz első osztályban szereplő Bresciában, valamint Topolyán is eltöltött egy szezont.

A komáromi stadion körüli munkálatok még nem fejeződtek be, így a csapat Aranyosmaróton játssza hazai mérkőzéseit.

A szezonnyitó találkozón nem kisebb ellenfél várt rájuk, mint a regnáló bajnok, a pozsonyi Slovan. Radványiék nem ijedtek meg a fővárosiaktól, és az első félidőben egész jól tartották magukat, a második játékrészben azonban kijött a két csapat közötti minőségi és tapasztalatbeli különbség. Végül 4:1 arányban győztek Vladimír Weissék, a komáromiaknak azonban nem volt okuk a csüggedésre, vitézül harcoltak a bajnok ellen, és a mérkőzés egyes fázisaiban meggyőző játékkal rukkoltak elő.

A második körben a felvidéki magyarok által leginkább várt mérkőzést rendezték meg a MOL Arénában, melyen a DAC a Komáromot fogadta. Radványi Miklós számára is különleges volt ez a találkozó, korábban ugyanis éveken keresztül irányította a dunaszerdahelyieket.

Ezen a találkozón is jól tartották magukat a komáromiak, a mérkőzés hajrájában csupán egy góllal vezetett a DAC, a 79. percben azonban Vitális Milán betalált, így szertefoszlottak a komáromiak pontszerzési reményei.

A harmadik körben Kassára látogattak a déliek, és végre összejött a szezon első győzelme. A kassaiak már a találkozó 34. percében emberhátrányba kerültek, a komáromiaknak ezt az előnyüket a 82. percben sikerült gólra váltaniuk, Nándor Tamás találata végül három pontot ért.

Augusztus végén Komárom a Szlovák Kupában is megkezdte szereplését, öt góllal verték idegenben Geletnek csapatát. Pár nappal később már bajnoki mérkőzés várt rájuk, melyen hazai környezetben fogadták a nagymihályiakat. Az eddigi ellenfeleik minőségét figyelembe véve talán ez ígérkezett a legkönnyebb mérkőzésnek, és a hazai szurkolók joggal reménykedtek a három pontban. Kiegyenlített párharcot hozott a találkozó, a vendégek azonban könyörtelenebbek voltak a kapu előtt, és kisebb meglepetésre 3:1-re győztek.

Ezt követően két mérkőzésüket is megnyerték, előbb Besztercebányán, egy végletekig kiélezett összecsapáson fordítottak a hajrában, majd hazai pályán győzték le a Trencsén csapatát. Ekkor a tabella hatodik helyét foglalták el, azonban a többi csapathoz képest egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak. Aranyosmaróton fogadták a Rózsahegy gárdáját, egy győzelem esetén pedig akár a tabella 4. helyére is feljöhettek volna. Az első félidő ideálisan alakult a komáromiak számára, a 3. percben megszerezték a vezetést, később azonban fordítottak a vendégek, így nem jött össze az újabb bravúr.

A szezon előtt valószínűleg a bennmaradást célozták meg Radványiék, ehhez képest a tabellán jelenleg elfoglalt 6. hely egészen parádésnak mondható.

A lap megjelenése óta a komáromiak lejátszottak egy újabb mérkőzést, melyen vereséget szenvedtek a Zsolna csapatától, így ideiglenesen visszacsúsztak a 8. helyre.

Az írás megjelent a Magyar7 2024/40. számában.