2021. június 19., 14:01

Emberek, döntetlent játszottunk a világbajnokkal! Élőben közvetítettük a magyar csapat második mérkőzését

A társházigazda magyar válogatott 1-1-es döntetlent játszott a világbajnok francia csapattal szombaton a Puskás Arénában a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának második fordulójában.

magyar francia
Fotó: MTI
17:02

Köszönjük a figyelmüket, találkozunk a német-magyaron!

17:01

Népünnepély a Puskásban.

17:00

A fiúk a Himnuszt éneklik a közönséggel. Nincsenek szavak!

16:58

A németek ellen a továbbjutásért játszunk. Le a kalappal a fiúk előtt. Varázslatos délutánt kaptunk a Rossi-legénységtől.

16:56

EMBEREK, megcsináltuk. Győzelemmel felérő döntetlent értünk el a világbajnoki címvédő ellen. Megkockáztatom, győzelmet érdemeltünk volna.

94. perc

Még jönnek a franciák, de VÉGE.

94. perc
Magyar válogatott
Fotó:  MTI

Megúsztuk, kifelé jön a pontrúgás.

93. perc

Nagyon nyomnak a franciák. Veszélyes szögből jön szabadrúgás.

91. perc

Sallai ül be a francia ölébe. Három perc.

91. perc
Fotó:  MTI

Sallai a földön, elkészült az erejével. De mit játszott ez a srác? 4 perc a ráadás.

90. perc

Lovrencsics tisztáz a kapunk előtt. Gyerekek, bírjuk már ki!!!!

89. perc

Szalai Attila kap szabadot. Túloldalon is fault.

87. perc

Lemar érkezik. Még három perc meg a ráadás.

86. perc

Sallai nem kap pontos labdát. Megint a fehérmezesek. Zúg a mindent bele...

86. perc

Orbán taccsra. Megint francia tili-toli a kapunk előtt.

85. perc

Beszorulunk. Meleg lesz a vége.

84. perc

Kleinheisler helyett Lovrencsics. Hajrá Gergő!

83. perc

Gulácsi újabb lövést hatástalanít. Megint melegszik a pite.

82. perc

Elveszítjük a középpályán. Gulácsi mit védett? Mbappé.

81. perc

Szöglettel jön a világbajnok. Gulácsi húzza le.

80. perc

Hátul járatjuk. Elveszítjük. Francia tili-toli.

79. perc

De most nagyon jönnek. De már Kleinheislert buktatják. Partiban vagyunk a franciákkal.

78. perc

Dembele elől Fiola, gyönyörűen.

78. perc

Cseri pattant le az emberéről, jönnek a fehérmezesek.

77. perc

Sallai lefordult, Lloris tisztáz.

76. perc

Bedobást harcol ki Sallai. Cserit hozza be Rossi mester, Schäfer helyére. Cseri a Mezőkövesdből élete nagy lehetősége előtt :)

74. perc

Sallai lövése vesztett erőt a francia blokkon.

74. perc

Nagy és Kleinheisler zavarta egymást, de tartjuk a labdát.

72. perc

Jönnek a fehérmezesek. A gól után felszívták magukat a franciák. A spori nem fúj be egy szabadot a világbajnoknak. Köszönjük.

70. perc

Még így is szép. Ízlelgessük, Magyarország-Franciaország 1:1.

69. perc

Mbappé nem jól találta el. Megúsztuk. Ivószünet. Kóla helyett víz, ugye...

69. perc

Szabadrúgáshoz jutnak a franciák. Most figyelni!

68. perc

Nego esett el a francia kapu közelében. Az angol sípja néma maradt.

67. perc

Sallai ívelte be. Veszélyes volt. Mbappé középre, Griezmann kiegyenlít. 1:1

65. perc

Újra Sallai robog, ez most lecsúszott. Utána Nego szereli Mbappét. Kleinheisler került a földre, majd Sallait buktatják. Jegyezzük meg ezt a nevet: Sallai!

64. perc

Erőlködnek a franciák, de hol van még vége?

63. perc

Írd és olvasd: Schäfer csele után Varane mentett kétségbeesetten taccsra.

62. perc

Félve írom le, nehogy megbosszulja magát. Az utóbbi percekben uraljuk a meccset.

61. perc

Kleinhesler, Nego, Nikolics. Centikkel marad le a szerb-magyar. Botka kioszt egy kötényt. EMBEREK??? Mi van???

59. perc

Dembele kínálta meg Gulácsit. A lécről jött ki a labda.

58. perc

Lüktet a meccs, előbb a franciák, utána mi. Szépen játszunk.

58. perc

Francia csere: Rabiot helyett Dembele.

57. perc

Francia lábakon jár a labda, tíz perc már a második félidőből is eltelt. Fütyül a közönség. Szabadrúgással jövünk a térfelünkről.

56. perc

A franciák leküzdöttek egy szögletzászlót. Tartjuk a labdát. Sallai és Fiola adogat a középpályán.

54. perc

Nikolics harcos. Francia bedobás után Gulácsi halássza le.

53. perc

Sallai robog, szabálytalankodnak vele szemben. Menetrendszerűen. Ki az, aki nem figyel fel Sallaira?

52. perc

Botka kap sárgát. Mbappét buktatta.

52. perc

Kleinheislert szereli Griezmann. Pogba mellé. A kilencedik francia lövési kísérlet.

51. perc

Nikolics nem jut lövéshez a francia tizenhatos előtt.

50. perc

Francia szöglet. Megcsúszik, de felszabadítunk. Taccs a túloldalon.

49. perc

Pogba a földön, francia szabadrúgás a térfelünkön. Utána újra ő, a löketét védte Gulácsi.

48. perc

A franciák dobnak a kapunk közelében. Gulácsi szedi fel.

46. perc

Elkezdődött a második félidő. Nem ígérkezik könnyűnek, de... Hajrá magyarok!!!

16:02

Legutóbb az aktuális világbajnokot 1966-ban vertük meg. Az angliai világbajnokságon 3:1-re győztük le Brazíliát. Ma újra történelmet írunk?

Fotó:  MTI
15:51

Vezetéssel vonulunk a szünetre. Ki hitte volna, őrület.

Fotó:  MTI
50. perc

Most már tartsuk meg gyerekek! Fél perc az első játékrészből. Nikolics futott el. Nem történt szabálytalanság??? VÉGE az első félidőnek!!!

48. perc

Felrobbant az Aréna. A szerkesztő meg nem lát a könnyeitől.

47. perc

1:0 Magyarországnak. Sallai és Fiola összjátéka. HOHOHÓ!!!!

46. perc

Fiola Attila gólt lő. EMBEREK VEZETÜNK!!!

47. perc

Ott van!!!!

46. perc

Öt perc a ráadás. Pffh...

45. perc

Schäferrel szemben szabálytalankodtak a térfelünkön. Nem kell sietni.

43. perc
Mbappe
Fotó:  MTI
44. perc

Kleinheisler indult, Sallai saját játékosba lövi.

42. perc

Kirúgást végez el Gulácsi. Üdvrivalgás a Puskás Arénában, megjött a szurkolók hangja.

41. perc

Benzema adta középre. Menteni tudtunk. Taccsal jöhetünk.

40. perc

Tartjuk a gólnélküi eredményt, de az utóbbi percekben nagy volt a nyomás a kapunkra.

38. perc

Elkelne a buzdítás. Csendesebb a vártnál a magyar tábor!

37. perc

Pogba durrant az oldalhálóba. Hadd zörögjön! Sajnos egyre gyakrabban érkeznek a kapunk elé veszélyesen a franciák. Csak bírjuk összpontosítással.

36. perc

Francia ellentámadás. Benzema elől kellett menteni. Utána bizonytalankodunk a tizenhatosunkon belül. Forró a pite.

35. perc

Fejpárbaj a térfelünk közepén. Megint jönnek a franciák. Kleinheisler határozott. Mi jövünk szabadrúgással a térfelünkön.

33. perc

Gulácsi rúgja előre. Nem tudjuk megtartani. Fokozódik a franciák nyomása. Mbappé megint mellé. Pffh...

32. perc

Megint a fehérmezesek. Pavard felszabadít.

31. perc

Benzema lőtte mellé. Merci :) Botkát futotta le, nem rajtunk múlott, valljuk be.

30. perc

Nagy Ádám ma is nagyon hasznos. Nikolics elől a francia hálóőr. Nem sok hiányzott egy magyar lehetőséghez.

29. perc

Schäfer Pavard elől a térfelünkön. Bedobással jövünk... Schäfer szabálytalankodik a túloldalon. Tartjuk magunkat, ez a lényeg.

24. perc
27. perc

Mbappé a sorfalba lőtte. Újabb ápolás. A most beállt Nikolicsot találta el a labda. Tudja folytatni szerencsére.

26. perc

Szalai Ádám nem tudja folytatni. Gulácsi veszi át a kapitányi szalagot. Na, ez nem hiányzott. Nikolics jön Szalai helyére.

23. perc

Schäfer becsúszását ítélte szabálytalannak az angol. Pogba repült. Szabadrúgás jön. Szalai Ádámot ápolják. Ivószünet ennek apropóján.

22. perc

Botka íveli előre. De hova? Jönnek a fehérmezes franciák.

22. perc

Nego megtartja. Szép.

21. perc

Mezőnyjáték a mi térfelünkön. Helyzetig jutnak, Mbappé fejel fölé.

20. perc

Sallait taszítják a földre. Kimpembe. Hol a sárga, spori?

19.perc

Saját térfelünkön járatjük a labdát. El is veszítjük.

17. perc

Mbappé fejelt mellé. Pffh, megúsztuk.

16. perc

Megtartjuk a labdát. Kleinheisler kísérelt meg egy löketet. Erőtlen.

15. perc

Gulácsi vetődik. Kanté elől halássza el a labdát.

14. perc

Gulácsi mit védett! Benzema közelről, Griezmann ismételt már lesről.

13. perc

Szalai Ádám előtt elsuhan a labda. Beszorulunk.

12. perc

Nagy csata a térfelünkön. Botka keményen odalép. Szabálytalan az angol szerint.

10. perc

Szöglet. Kleinheisler ívelte be, a kapusé.

10. perc

Sárga lap, Pavard kapta. Szabadrúgáshoz jutunk. Sallai nagyon villog, már harmadszor, csak szabálytalanul tudják megállítani.

9. perc

Szögletet végezhettek el a franciák. Felszabadítunk.

8. perc

Szereltük Mbappét. Szalait szabálytalannak látta a spori. Bátran játszunk, jó látni.

7. perc

Francia lábakon vándorol a labda, egyelőre helyzet nélkül.

5. perc

Sallai tekerte középre, Botka lent maradt. Ápolás.

4. perc

Mi több. Szabadrúgáshoz jutunk. De hol marad a sárga???

3. perc

Nego szerzett labdát a mi térfelünkön, fellökték. Tartjuk a labdát.

2. perc

Kakaskodás a francia tizenhatos előtt. Fiolát látta szabálytalannak a sípmester.

1. perc

Mi kezdtük a meccset. Mindent bele!

14:56

... és elszánt tekintetű magyarok. Isten, áldd meg a magyart - fohászkodnak ötvenezren a Puskás Arénában és milliók, ahol magyarok élnek. Torokszorító.

14:55

Himnuszok. Magabiztos, csillogó szemű franciák...

14:53

Érkeznek az angol spori felvezetésével a játékosok. Hajrá magyarok!

14:44

A foci egyszerű játék :)

Minden gólért, minden labdáért megharcolunk. Amikor lehetséges, támadni fogunk - mondta Marco Rossi az M4-nek nyilatkozva. A foci nagyon egyszerű játék, ha megvan a labda, támadni kell - tette hozzá az olasz mester. Ehhez nem tudunk mit hozzáfűzni.

14:39

A magyar csapat tagjai melegítenek a Puskás Aréna gyepén.

melegítés
Fotó:  MTI
14:26

Tutira forró lesz a hangulat

A meccsen biztosan lesz ivószünet. Az UEFA szabályai szerint, ha a hőmérséklet meghaladja a 33 Celsius fokot, kötelező elrendelni a frissítést.

14:25

A rekkenő hőségben keddhez képest talán némileg kevesebben, de így is tízezrek vonultak a Puskás Aréna felé tartva.

vonulás
Fotó:  TASR
14:20

Melegítenek a játékosok. A pályára kiérkező magyar csapatot nagy üdvrivalgás fogadta. Máris bő félház lehet a Puskás Arénában, ahová folyamatosan érkeznek a nézők.

14:15

A Nemzeti Sport információi szerint 5 700 francia drukker buzdítja majd a világbajnoki címvédőt a délután háromkor kezdődő meccsen.

14:08

Marco Rossi szokás szerint 3-5-2-es felállásban küldi pályára együttesét, ugyanakkor a jobb oldalon Lovrencsics Gergő helyett a francia származású Nego Loic került a kezdőbe. A franciák kezdőcsapata is egy helyen változott a németekkel szemben 1-0-ra megnyert mérkőzéshez képest: Lucas Hernandez helyett Lucas Digne szerepel balhátvédként.

14:08

Ezzel a csapattal kezdünk a világbajnok ellen

MAGYARORSZÁG:
Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Kleinheisler, Schäfer, Fiola – Szalai Á., Sallai R.
Szövetségi kapitány:    Marco Rossi
FRANCIAORSZÁG:
Lloris – Pavard, Varane, Kimpembe, Digne – Pogba, Kanté, Rabiot – Griezmann, Benzema, Mbappé.
Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
14:06

Angol spori fújja a sípot

Az FA-kupa legutóbbi döntőjét (Chelsea–Leicester City 0–1) vezető szakember, Michael Oliver fújja a sípot a meccsen.

A 36 esztendős angol játékvezető már bíráskodott magyar érdekeltségű meccsen, ő irányította a Nemzetek Ligája B-csoportjában tavaly október 14-én, az oroszok ellen 0–0-ra végződő párharcot.

Oliver 2010 óta vezet mérkőzéseket a Premier League-ben, míg a Bajnokok Ligájában először 2012-ben fújta a sípot.

14:04

Ne felejtse, ha még nem tette, a kezdő sípszóig megtippelheti a mérkőzés eredményét. Tippversenyünkben értékes nyeremények várják!

14:03

A magyar szurkolók a legjobbak!

A hangerővel a meccsen aligha lesz baj. A csapat tizenkettedik embere, a szurkolók ezúttal is ötvenezernél is többen töltik majd meg a Puskás Arénát.

Ebben a tekintetben már előre kioszthatják az aranyérmet, a magyar szurkolók egyszerűen a legjobbak. Franciaország ellen játszani a viharos történelmi múlt miatt amúgy is több, mint futball.

Az MTI képe a szurkolói meneten készült. Ahogy azt már öt éve Marseille-ben és kedden Budapesten megszokhattuk, ma is sokezer szurkoló együtt élezte a hangerőt és az elszántságot a stadion felé vonulva.

vonulás
Fotó:  MTI
14:02

Egy kis esélylatolgatás

A csoportellenfeleket látva csak a legvérmesebb szurkolók remélhetnek továbbjutást a magyar nemzeti tizenegytől, az első összecsapáson hősies küzdelem után a portugálok ellen végül igazolódott a papírforma.

A 3:0-ás vereség ellenére a magyar válogatottnak még élnek a továbbjutási esélyei, sőt matematikailag még akkor is marad sansz a nyolcaddöntőbe jutásra, ha ma vereséget szenvedünk a franciáktól. Vereség esetén a magyar csapat továbbjutási esélyei akkor szállnak el, ha a németek a csoport másik mérkőzésén legyőzik a portugálokat. Ha azonban a németek nem gyűjtik be a három pontot, a magyarokkal ki-ki meccset játszhatnak Münchenben, abban reménykedve, hogy egy esetleges győzelemmel felküzdik magukat a még továbbjutónak számító négy legjobb csoportharmadik közé.

Reálisan számolva a magyar csapattól leginkább azt várhatjuk, hogy a bivalyerős ellenfelek ellen is érett játékot mutatva, emelt fővel vonuljon le a pályáról. Ennyi kell, nem több a szurkolók boldogságához!

szurkolók
Magyar szurkolók a hivatalos budapesti szurkolói zónában a Városligetben 2021. június 15-én.
Fotó:  MTI
14:01

A statisztikában jobbak vagyunk

A portugálok elleni 3:0-ás vereség után a franciák ellen veszi fel a küzdelmet a magyar labdarúgó válogatott. A világbajnoki címvédő ellen hasonló hősies küzdelmet várunk, de kicsivel nagyobb szerencsét, mint a portugálok ellen.

Ha a két csapat eddigi összecsapásait nézzük, a magyarokra nézve kedvező a mérleg: 22 meccsből 12 magyar és csak nyolc francia győzelmet könyvelhetünk el, két döntetlen mellett.

A statisztikát árnyalja, hogy az utóbbi fél évszázadban lejátszott 10 mérkőzésből mindössze kettő zárult magyar győzelemmel, legutóbb 1976-ban sikerült két vállra fektetnünk a franciákat.

Ötven éve Párizsban Eb-selejtezőn 2:0-ra győzött a magyar válogatott a ma már akkor is esélyesebbnek tartott franciák ellen. Hangoljunk a mai mérkőzésre az akkori győzelem felidézésével!