2024. május 8., 10:03

Párizsban is nyert és döntős a Dortmund

A Borussia Dortmund jutott be elsőként a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe, miután a kedd esti visszavágón idegenben is 1-0-ra legyőzte Paris Saint-Germaint.

Bajnokok Ligája
Fotó: TASR

Az egyszeres BL-győztes német együttes 2013 után jutott ismét fináléba a legrangosabb európai kupasorozatban.

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés:
Paris Saint-Germain (francia)-Borussia Dortmund (német) 0-1 (0-0)
-------------------------------------------------------------------
Párizs, v.: Daniele Orsato (olasz)
gólszerző: Hummels (50.)
sárga lap: Dembélé (75.), Hakimi (85.), illetve Sabitzer (64.), Hummels (65.)
Továbbjutott: a Dortmund, kettős győzelemmel, 2-0-ás összesítéssel.

Paris Saint-Germain:
--------------------
Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Beraldo, N. Mendes - Zaire-Emery (Li Kang In, 76.), Vitinha, F. Ruiz (Marcos Asencio, 63.) - Dembélé, Goncalo Ramos (Barcola, 63.), Mbappé

Borussia Dortmund:
------------------
Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can, Sabitzer - Sancho (Süle, 67.), Brandt (Nmecha 85.), Adeyemi (Reus 56.) - Füllkrug

II. félidő:
-----------

50. perc: Brandt ívelt be szögletet a bal oldalról, a labdára Hummels senkitől sem zavartatva ugorhatott fel és öt méterről a jobb alsó sarokba fejelt (0-1).

A párizsiak a kezdő sípszó után magukhoz ragadták a kezdeményezést és hosszú percekre beszorították a vendégeket, de komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni. Az első tíz perc után kiszabadult a szorításból a Dortmund, mely a folytatásban bátrabban próbálkozott és a félidő legnagyobb helyzete is a német csapat előtt adódott, amikor Adeyemi lépett ki ziccerben, ám estében ellőtt labdáját Donnarumma bravúrral védte. Közben a PSG labdabirtoklási fölénye kevés eredményt hozott Kylian Mbappééknak.

A másodikat az első félidőhöz hasonlóan kezdte a PSG, mely gyorsan ledolgozhatta volna az első mérkőzésen összeszedett egygólos hátrányát, ám Zaire-Emery óriási helyzetben a kapufát találta el. Ezt szinte rögtön megbüntette a német együttes, mely a Marquinhostól kapott "ajándékszögletből" gólt szerzett és óriásit lépett a finálé felé.

Luis Enrique csapatának néhány percre volt szüksége, hogy összeszedje magát, majd iramot váltott és kapujához szegezte ellenfelét, sorra alakította ki a helyzeteket, a lefújásig még kétszer lőtt kapufát, de képtelen volt a kapuba találni, így kiesett, a németek pedig várhatják ellenfelüket a londoni döntőben.