2019. október 3., 21:13

Ötven perc emberelőny ide vagy oda: simán kikapott a Ferencváros az EL-ben

A Ferencváros 3-0-s vereséget szenvedett csütörtökön a vendég bolgár PFC Ludogorec csapatától a labdarúgó Európa-liga második fordulójában.

fradiludo
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A kezdősípszó után egy perccel már gólhátrányban játszott a Fradi a bolgár Ludogorec ellen. Lukoki közeli fejesét nem tudta kitornázni Dibusz, a 37. másodpercben már eggyel mentek a bolgárok. A félidő előtt aztán berúgták a másodikat is. Úgy 30-35 méterről, a Ludogorec brazil hátvédje, Forster istentelen nagy szabadrúgásgólt vágott a Fradi kapujába.

A 43. percben Grigore megkapta jól megérdemelt második sárgáját, emberelőnybe került a zöld-fehér csapat.

Azt hittük jön a feltámadás!

Nem jött! Bár a második félidőben volt néhány komolyabb helyzete a Fradinak, különösen Tokmac volt aktív, nem sikerült gólt szerezniük. Sőt!

A bolgárok emberhátrányban játszva simán bevitték a kegyelemdöfést a szenvedő ferencvárosiaknak. Forster belőtte második gólját, egyben pályafutása 10. (!!!) gólját. A brazil védő tehát nem egy gólvágó, kár, hogy pont a Fradi ellen kellett villognia.

A Ferencváros tehát, némi meglepetésre, egy egészen sima vereséget szenvedett a bolgár bajnoktól. Az első fordulóban mutatott remek játékból a magyar csapatnak szinte semmit nem sikerült bemutatnia a Groupamában. Nagyon értékes pontokat potyogtattak el egy verhető (emlékezzünk csak vissza, a BL-selejtezők során oda-vissza megverték a Ludogorecet) ellenféllel szemben.

Három hét múlva Moszkvában kell javítani a Fradinak, a VEB Arénában a CSKA Moszkva várja őket.