2024. augusztus 29., 16:50

Összejött a fülekiek és a komáromiak kupamérkőzése

Tegnap bonyolították le a Szlovák Kupa második fordulójának mérkőzéseit (legalábbis a mérkőzések többségét), amelybe már bekapcsolódtak az I. ligás (Niké liga) csapatok is, amelyeket mindenütt hatalmas tömeg fogadott, s amíg Ipolyszalkán közel 2 ezer néző énekelte el a Nélküled című kultikus dalt, több mint ezren vártak Berzevicén (Brezovica) a kassaiakra, de közel ezren voltak kíváncsiak Kasza (Košeca) községben a trencséniekre, de Chlebnicén és Zólyomszászfaluban (Sásová) is több mint 700 érdeklődőt vonzott a podbrezovái és a besztercebányai csapat vendégjátéka. Nagyobb meglepetés egyik helyen sem történt, a több osztállyal lejjebb játszó hazai csapatok még gólt sem rúgtak. Simán ment tovább a komáromi csapat is, nem úgy a zólyomiak, a rimaszombatiak és a losonciak, akik nem bírtak papíron jóval gyengébb ellenfelüknél, s búcsúztak az idei kupaküzdelmektől.

Novohrad Lučenec kupameccs
Fotó: Novohrad Lučenec

Ahogy megírtuk, a dunaszerdahelyiek Ipolyszalkára látogattak, ahol majdnem kétszer annyi néző gyűlt össze, mint a falucska összlakossága, s ugyan a VI. ligás hazaiak nem sok vizet zavartak, de valószínűleg generációk emlegetik még a 2024-es futballünnepet.

Szalka - DAC kupameccs
Fotó:  Farkas Attila

A szintén Niké ligás komáromiak (Dlubáč–Daniel, Špiriak (46. Voleský), Rudzan (61. Bayemi), Kmeťo, Németh, Tamás (46. Nagy S.), Sliacky (71. Chropovský), Nagy F., Pastorek, Tóth (61. Diviš)) Közép-Szlovákiába, az V. liga újoncához, Geletnekre látogattak, ahol közel 500 néző várta őket. A vendégek továbbjutása nem forgott veszélyben, a hazaiak csak az 5 percig állták a vendégek rohamait, ekkor Németh Tamás vette be a hazaiak kapuját, majd a 20. és a 27. percben Tóth Gábor növelte háromgólosra a vendégek előnyét, akik a második félidőben Ganbold és Voleský révén tovább növelték a góljaik számát, s végül 5:0 arányban győztek.

Nem sok meglepetés született a második fordulóban, többnyire az esélyesebb, magasabb osztályú csapatok győztek, sajnos, a rimaszombatiak és a losonciak már most búcsúztak a kupától. Tőlük nagyobb meglepetéssel már csak a II. ligás zólyomiak szolgáltak, akik a VI. ligás lubellaiaktól (Ľubeľa) kaptak ki 1:0 arányban.

A III. ligás rimaszombatiak (Lomaia–Ferleťák, Vuantu, Švehla, Kalmár (82. Czakó, Gembický, Jinjolava, Hanyus, Juhász, Kurek, Vlasov) már az első fordulót is nehezen élték túl, Feleden csak tizenegyesekkel jutottak tovább. Igaz, ez volt az új idényben eddig az egyetlen sikerélményük, hisz mind a négy bajnokijukat elveszítették. A kupa második fordulójában a IV. liga újoncához, a cserpatakiakhoz (Osrblie) látogattak, s bár a 21. percben Jinjolava révén megszerezték a vezetést, a 250 néző kitörő örömmel fogadta, hogy Laksik bő tíz percen belül megfordította az eredményt, sőt a második félidő elején a hazaiak tovább növelték az előnyüket. Bár hat perccel később a Rózsahegyről minap kölcsönjátékra érkezett Švehla szépített, az utolsó gól ismét a hazaiaké volt (4:2), így a batyiak már a második forduló után búcsúztak a kupától.

250 néző volt kíváncsi a III. ligás losonciak (Jenčo–Kovanič, Vilhan, Fabian, Suja (86. Pipíška), Berky, Daško, Hulec (64. Jashari), Tannhauser, Telek (46. Oláh), Kulich (76. Budáč)) erdőbádonyi (Badín) vendégjátékára, de nem látszott meg az osztálynyi különbség, sőt a bajnokságban is csak gyötrődő losonciak a 84. percben gólhátrányba kerültek, s mivel a hátralévő időben már nem tudtak egyenlíteni, a rimaszombatiakhoz hasonlóan ők is idő előtt búcsúztak a kupától.

Novohrad Lučenec - Losonc focicsapata
Fotó:  Novohrad Lučenec

Nem botlottak viszont a III. ligás fülekiek (Šága–Telek, Uhlár (46. Fajd), Kurunci, Carreno, Blahuta, Rubint, Tangiri, Ádám, Kvernadze (46. Košík), Metuk), akik a VI. ligás vacokiak (Bacúch) otthonába látogattak, s esélyeshez méltón nagyon gyorsan eldöntötték a mérkőzést. Tangiri már a második percben megszerezte számukra a vezetést, majd Kvernadze góljai következtek, akik egymás után háromszor vette be a hazaiak kapuját, s a második félidőt már a lispadon töltötte megérdemelten. Az első félidő hajrájában még Metuk és Blahuta is betalált, s bár a második félidő elején a lelkes vacokiak kétszer is betaláltak, az utolsó gól Tangiri révén a fülekieké volt, így végül 7:2 arányban győztek, s a füleki közönség már most készülhet az újabb Niké ligás ellenfélre, a komáromiakra. Pár éve a DAC ellen már majdnem sikerült. A rozsnyóiak 2:0 arányban kikaptak a kassai Lokomotívától, míg a kálnóiak szeptember 4-én játsszák le a kupamérkőzésüket a ladomérmindszentiek (Ladomerská Vieska) ellen.

A harmadik forduló mérkőzéseit szeptember 25-én rendezik, a már említett Fülek–Komárom mérkőzés mellett a dunaszerdahelyiek Nagyölvedre látogatnak majd.