2021. július 11., 20:33

Olaszország tizenegyesekkel lett Európa-bajnok!

Angliának nem sikerült otthon megnyernie az EB-t, miután a rendes játékidő és a hosszabbítás után 1-1-es döntetlent játszott Olaszországgal, majd a tizenegyesekkel 3-2-re az olaszok nyertek Donnarumma kiváló védéseinek köszönhetően.

EB trófea
Ezért a kupáért játszanak a csapatok
Fotó: uefa.com
Donnarumma véd és Olaszország EB-győztes!

Saka kihagyja, Olaszország Európa-bajnok!

Olaszország még mindig vezet 3-2-re

Jorginho kihagyja és Anglia esélye még él.

Vajon ki bírja jobban idegekkel?

120+3.perc

Vége a hosszabbításnak.

120.perc

Három perc a ráadás még a hosszabbításban is.

120.perc

Az angoloknál Henderson Rashford jön, míg Walkert Sancho váltja.

120.perc

Még lesz idő egy olasz szögletre.

118.perc

Emersont Florenzi váltja az olaszoknál.

116.perc

Az olaszok tizenegyest reklamálnak egy kezezés miatt, de a játékvezető továbbot int.

113.perc

Jorginho és Grealish is ápolást igényelt, előbbi sárgát is kapott szerencsétlen belépője után.

111.perc

Sterling került ismét helyzetbe, de Chiellini nagy magabiztossággal szerelte.

108.perc

Egy veszélyes helyzet az olasz kapu előtt, Donnarumma jött ki rosszul, de ebből sem lett gól.

107.perc

Bernardeschi kiválóan eltalálta, a lövés Pickfordról kijött, de még az olasz támadók előtt megfogta.

106.perc

Maguire szabálytalankodott Belottival szemben, sárga és szabadrúgás lett az eredménye.

106.perc

Kezdődött a ráadás második félideje.

105+2.perc

A szabadrúgásból ismét nem lett helyzet, az angol támadók ugyanis a beadáskor szabálytalankodtak.

105+1.perc

Még egy angol szabadrúgás a ráadás első félidőjének végén.

103.perc

Óriási olasz helyzet, miután Emerson beadását Pickford tisztázza, a kipattanót pedig nem sikerül eltalálnia a Mancini-csapatnak.

99.perc

Csere az angoloknál, Mounth helyett Grealish.

97.perc

Phillips tudott elereszteni a szöglet után egy távoli lövést, de a kapufa mellett suhant el.

95.perc

Sterling kapott kiváló átadást az olasz tizenhatos előtt, de Chiellini szerelte. Angol szöglet jön, de előtte még Verrattit Locatelii cseréli.

94.perc

Egyelőre inkább mezőnyjáték zajlik, óvatosan kezdik a ráadást a csapatok.

92.perc

Az olaszok folytatják az aktív játékot, de eddig két szabálytalanságig jutottak az angol térfélen.

91.perc

Kezdődött a hosszabbítás.

91. perc

Még a hosszabbítás kezdete előtt le kellett cserélni Insignet, helyette Belotti jött.

VÉGE A RENDES JÁTÉKIDŐNEK!

Jöhet a hosszabbítás.

90+6.perc

Chiellini is sárgalapot kapott, miután Sakával szemben szabálytalankodott.

90+5.perc

Két percnyi olasz passzolgatás után jött egy beívelés, amelyet Walker és Pickford megoldott.

90+2.perc

Egy olasz próbálkozás a jobb oldalon, de ebből sem lett semmi.

90.perc

Hat perc lesz a ráadás.

89.perc

A közjáték után Sterling lódult meg a bal oldalon, de az olasz védők kikísérték a labdával együtt az alapvonalon túlra.

87.perc

Közben áll a játék, mert egy férfi berohant a pályára. Ezt a döntőben sem sikerült elkerülni.

85.perc

A szabadrúgás után nem alakul ki angol helyzet, viszont Chiesát le kell cserélni, Bernardeschi jön fel helyette.

83.perc

Egy majdnem angol helyzet után a nézők is fellelkesülnek, s a szigetországiak most megtartják a labdát. Insigne pedig egy szabálytalanság után sárgalappal lesz gazdagabb.

83.perc

Chiesa visszatér a pályára.

81.perc

Chiesa egyik cipője nélkül sántít le a pályáról.

80.perc

Chiesa ismét támadással próbálkozott, de a bíró szerint szabályosan szerelték, mégis ápolásra szorul. A játék ezért jelenleg áll.

78.perc

Az utóbbi percekben sok az olasz szabálytalanság, így akarják megállítani az angolok támadását.

76.perc

Az olaszok folyamatosan hajtják a szigetországiakat, úgy tűnik, csak idő kérdése a következő góljuk.

75.perc

Rice helyett Henderson jött az angoloknál.

72.perc

Berardi kapott egy gyönyörű passzot, amely után a kifutó Pickford kissé megijesztette és mellé rúgta.

70.perc

Az angolok is cserélnek. Trippier helyett Saka érkezett.

69.perc

Az olaszok új erőre kaptak és úgy tűnik, szeretnének gyorsan újabb találatot szerezni.

67.perc

A szöglet után Chiellinit ugyan eltüntették az angol védők, de Veratti fejelni tudott, amit Pickford még kivédett, de a kipattanó Bonuccihoz jutott, aki bepofozta a labdát a kapuba.

67.perc

GÓL. Bonucci egyenlít. 1-1

66.perc

Már az olaszok jöttek. Chiesa ismét veszélyes volt, most egy beíveléssel, de az angol védők kifejelték.

64.perc

Stones fejelt a szöglet után, amit Donnarumma tenyerelt ismét sarokrúgásra.

63.perc

Di Lorenzo bizonytalansága után szöglettel jöhetnek az angolok.

62.perc

Chiesa addig vezette a labdát az angol tizenhatosban, amíg el nem tudta lőni a labdát és Pickford bravúrjára volt szükség, hogy maradjon az angol vezetés.

59.perc

Az olaszok folytatják azt, amit az első félidőben. Az angol kapu környékére költöznek, de sok a pontatlanság a végső passzokban, így igazán nagy nyomást nem tudnak kialakítani. Az viszont látszik, már más úton próbálnak Pickford kapujához jutni, s már volt néhány ígéretes elképzelés.

57.perc

Chiesa a bal oldalon tört be, beadása után pedig Insigne veszélyeztette Pickford kapuját, de gól nem született.

56.perc

Nem hozott veszélyt az angol beadás, jöhetnek az olaszok.

55.perc

Bonucci is besárgult egy kemény belépő után. Jöhet egy angol szabadrúgás.

54.perc

Két olasz csere. Barella jött le, akit Cristante vált. Immobilet pedig Berardi pótolja a pályán.

53.perc

Insigne ismét próbálkozott, de most jócskán Pickford kapuja mellé lőtt.

52.perc

Chiesa, a legjobb olasz ismét elindult, de beadásából nem tudtak építkezni a társak.

51.perc

A sértett végezte el, de a felső léc mellé csavarta.

50.perc

Insignet lökte el másik oldalon a tizenhatos előtt Sterling. Húsz méterről jöhet egy veszélyes olasz szabadrúgás.

48.perc

Sterling ismét elesett az olasz tizenhatosban, de ebből sem lesz tizenegyes.

47.perc

Az olaszok igyekeznek aktívan kezdeni, de egyelőre azt látjuk, mint az első félidőben. Barella pedig szabálytalansága után sárgalappal gazdagodott.

46.perc

A csapatok csere nélkül folytatják.

46.perc

Kezdődik a második félidő.

FÉLIDŐ

A második félidő előtt mindenképp változtatniuk kell az olaszoknak, mert az angolok biztosan védekeznek és igazi helyzethez sem engedték Insignét vagy Chiesát. Kíváncsian várjuk, hogy egyetlen gól dönt ezúttal is az EB-győztesről vagy látunk még Londonban további találatokat.

45+4.perc

Vége az első félidőnek. Shaw góljával vezet Anglia, sajnos a találat nem tett jót a meccsnek.

45+4.perc

Bonucci megunta az olasz kínlódást, egy távoli lövést eresztett el, de ez ugyanolyan gyenge volt, mint a csapata első félidei teljesítménye.

45+1.perc

Stones mentett óriásit egy olasz beadás és lövés után. Továbbra sincs az olaszok részéről kapura tartó lövés.

45.perc

Négy perc az első félidő ráadása.

44.perc

Sterling szeretett volna egy tizenegyest kiharcolni a másik oldalon, de a játékvezető nem volt vevő a színészi produkciójára.

43.perc

Egy olasz szabadrúgás után beszorultak az angolok, de ismét csak tét nélküli átadásokra kerül sor, nincs veszély a kapura.

40.perc

Először vezettek szépen fel egy támadást az olaszok, de a végén újra egy harmatgyenge beadás, újra nem láttunk helyzetet.

39.perc

Immobilet ugratták volna ki, de lesen találta meg a labda.

37.perc

Sikeres az angolok letámadása, de hiába szereztek labdát, az olaszoknak ajándékozták.

35.perc

Chiesát az angol védők lerántani sem tudták, majd az olasz kapura lőtt, csupán egy méter hiányzott, hogy betaláljon.

32. perc

Az angolok nem tudnak labdához jutni, de az olaszok meg az ellenfél kapujához, így csak meddő passzolgatást látunk. A gól nem tette érdekesebbé a döntőt. Egyelőre.

29. perc

Szépen megfontoltan próbálnak előbbre jutni az olaszok, de egyelőre nem tudják veszélyeztetni Pickford kapuját.

28.perc

Insigne engedt el egy lövést, de ez is veszélytelen volt.

25. perc

Ismét Chiesa volt kemény az angol tizenhatosnál, de letámadása után csak angol kirúgás jöhet.

24.perc

Chiesa indult el a jobb oldalon, de beadása nem jutott el Immobilehez.

20.perc

Az angolok továbbra is vezetnek, Shaw nem egy gólvágó, de ezúttal a legfontosabb pillanatban talált be és a 2.perctől 0-1.

19.perc

Kanere három olasz támadt a pálya közepén, le is szerelték, de a játékvezető lefújta.

18.perc

Az olasz csapat megmutatta, hosszú átadásokkal az angol védelem mögé tud kerülni, de még mindig pontatlanságok jellemzik a játékukat, így helyzetkig nem jutnak.

15.perc

Lassú és óvatos passzokkal akartak előbbre kerülni az olaszok, de ez sem megy nekik egyelőre.

14.perc

Az angolok továbbra is lendületben, egy újabb szögletük után viszont nem alakult ki veszélyes helyzet.

13.perc

Jöhet egy angol szöglet, miután az olaszok ismét bizonytalankodtak a védelemben.

11.perc

Az olaszokat láthatóan meglepte a korai gól, igyekeznek erőre kapni, de egyelőre nem veszélyesek az angolok kapujára.

10.perc

Veszélyes helyzet alakult ki a tizenhatoson belül, de ismét Chiellini volt fontos helyen, s kirúgta a labdát.

9.perc

Az olaszok hibáját követően Chiellininek kellett szabálytalankodnia, néhány perc után ismét az angolok támadhatnak.

8.perc

Insigne a kapu fölé tekerte a labdát.

7.perc

A gólszerző Shaw szabálytalankodott a saját tizenhatosa előtt Chiesával szemben, jöhet egy olasz szabadrúgás.

6.perc

Olasz adogatás hátul, próbálnak előbbre kerülni.

4.perc

Jorginho próbált labdát szerezni, de szabálytalankodott, jöhetnek az angolok.

3.perc

Az olaszok értetlenül állnak a történések előtt, eddig nem voltak hátrányban az EB-n.

2.perc

Az olasz szöglet nem hoz veszélyt, jönnek az angolok, majd egy beívelés után Shaw rúg a rövid sarokba. 0-1

2.perc

Az angolok hátul adogatnak, de nem tudtak megegyezni és így olasz szöglet lesz belőle.

1.perc

Elkezdődött a döntő, jó szurkolást!

20:59

Megtörtént a térfélválasztás, Kuipers a játékvezetője a meccsnek, reméljük jobb lesz az angol elődöntős kollégájánál.

20:57

Az angolok is énekelnek, a stadion nagy részével egyetemben, sőt, a királyi család tagjai sem hiányoznak. A szigetországi arcokon viszont nem látszik annyira a tűz, de hát nem minden nemzet temperamentumos.

20:55

Jönnek a himnuszok, először a hangos olasz énekléssel, amelyet az angol szurkolók sem tudnak megzavarni. Látszik az elszántság minden azúrkéken.

20:54

Megérkezik az olasz és az angol válogatott a pályára.

20:52

A portugál hős, Éder hozza be a valódi trófeát a pálya mellé. Ő volt az, aki a portugálok győztes gólját lőtte a 2016-os EB-döntőben.

20:48

Látványos show zárja az EB-t még a mérkőzés előtt, a táncos műsor a letakart füvön, a pálya közepén pedig az EB-győztesnek járó trófea óriási mása.

20:41

A kezdőcsapatok:

Olaszország: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (C), Emerson – Barella, Jorginho, Verratti – Chiesa, Immobile, L. Insigne.
Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Phillips, Rice, Shaw – Mount, Sterling – Kane (C).

Az este kilenc órakor kezdődő találkozót óriási érdeklődés övezi nem csak Európában, hanem szerte a világban. Éjszaka a Copa America döntőjében az argentinok örülhettek, Messivel az élen, most az is kérdés, az európai kontinensviadalon ki bizonyul a legjobbnak.

Az angol szurkolók egész nap hangoltak és problémák is adódtak jócskán. Több száz szurkoló próbált meg jegy nélkül bejutni a Wembley Stadionba. A londoni rendőrség korábban arra kérte a szurkolókat, hogy akik nem rendelkeznek érvényes belépővel, ne utazzanak az arénához, de négy órával a finálé előtt több tízezer ember gyűlt össze, akik palackokat és füstbombákat dobáltak, az utca pedig szemétben és alkoholban "úszott".

Két órával a kezdőrúgás előtt több száz, jeggyel nem rendelkező drukker próbálta meg áttörni a beléptető kordonokat, a közösségi médiában pedig olyan felvételek jelentek meg, amelyeken a helyi biztonsági erők verekednek a drukkerekkel, és minden lehetséges eszközzel próbálják visszaterelni őket.

A szervezők közleménye szerint egyetlen drukker sem járt sikerrel, ugyanis ezek az incidensek még egy külső szektorban történtek.