2026. július 13., 15:54

Nyomozás indult Jayden Adams halálának ügyében

Nyomozást indított a helyi rendőrség Jayden Adams halálának ügyében, miután a dél-afrikai labdarúgó-válogatott játékosát hétvégén holtan találták egy fokvárosi ingatlanban.

Jayden Adams
Fotó: TASR / AP

„A fokvárosi rendőrség vizsgálatot indított azok után, hogy szombaton egy 25 éves férfi holttestére bukkantak” - áll a hatóság közleményében, amelyből kiderül, hogy

a holttestet szombaton délelőtt találták meg

a város Schotsche Kloof nevű negyedében.

További részleteket azonban továbbra sem tudni.

Gayton McKenzie dél-afrikai sportminiszter megkérte a nyilvánosságot és a sajtót képviselőit, hogy amíg a hatóságok nyomoznak, viselkedjenek együttérzően és ne találgassanak Adams halálának okáról.

A Mamelodi Sundowns középpályása

a dél-afrikai válogatott mindhárom csoportmérkőzésén játszott a jelenleg is zajló világbajnokságon,

vagyis elévülhetetlen érdemei voltak, hogy csapata négy ponttal a második helyen továbbjutott. A játékos ebben az időszakban értesült nagymamája haláláról, ezért a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett összecsapáson már nem lépett pályára a társházigazda Kanada ellen.

A kilencszeres válogatott futballista a klubjával idén megnyerte az afrikai Bajnokok Ligáját.

Megosztás
Címkék