2018. június 21., 19:26

Nyolcaddöntőbe jutottak a franciák

Kylian Mbappé góljával a francia válogatott 1-0-ra legyőzte Perut az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, a C csoport második fordulójának jekatyerinburgi mérkőzésén, így a nyolcaddöntőbe jutott, míg a vesztes dél-amerikai együttes már biztosan nem kerülhet a tizenhat közé.

Galéria
+2 kép a galériában
Fotó: Tasr
Eredmény:

C csoport, 2. forduló:

Franciaország-Peru 1-0 (1-0)

Jekatyerinburg, 32 789 néző, v.: Mohammed Abdulla Mohamed (egyesült arab emírségekbeli)

gólszerző: Mbappé (34.)

sárga lap: Matuidi (16.), illetve Guerrero (23.), Aquino (81.)

34. perc: Giroud 10 méterről leadott lövését sikerült blokkolnia Rodrígueznek, ám a labda átperdült Gallese kapuson, ami így lett jó Mbappénak, aki két lépésről az üres kapuba lőtt (1-0).

A franciák hálóőre, a 31 éves Hugo Lloris 100. alkalommal lépett pályára a válogatottban, honfitársai közül hetedikként és első kapusként.

Az első félidőben a helyzet nélküli, kiegyenlített mezőnyjátékot követően a franciák előtt adódott előbb gólszerzési lehetőség - a 15. perc környékén mindjárt kettő is -, majd tíz perc múlva a peruiak is betalálhattak volna. Guerrero kimaradt ziccere után nem sokkal Mbappé révén megszerezte a vezetést a francia válogatott, amely a szünetig irányította a játékot. Mbappé eddig csak a franciák legfiatalabb pályára lépő játékosa volt a vb-k történetében, immár a legfiatalabb gólszerzőjük is egyben: a támadó (19 év és 183 nap) David Trezeguet (20 év és 246 nap) rekordját döntötte meg.

Fotó:  Tasr

A második játékrészben a dél-amerikaiak végig mezőnyfölényben játszottak. A franciák beszorultak a saját térfelükre, ritkán tudtak támadást vezetni, és akkor sem jutottak el a befejezésig. Ellenben a peruiak előtt sorra adódtak a lehetőségek, de egyiket sem tudták gólra váltani. Így - miként az első fordulóban a dánok ellen - a mezőnyfölény nem ért egyenlítést.

Vb-2018 - C csoport:

Az oroszországi labdarúgó-világbajnokság C csoportjának csütörtöki, 2. fordulós eredményei:

Dánia-Ausztrália 1-1 (1-1)