Norvég balhátvéd a DAC első nyári szerzeménye
Gőzerővel zajlik a felkészülés Dunaszerdahelyen a következő szezonra, ahol a DAC nemcsak a hazai bajnokságban, hanem a nemzetközi porondon is komoly célokkal vág neki a küzdelmeknek. Az ambiciózus tervek megvalósításához elengedhetetlen a játékoskeret bővítése, a klubvezetés pedig meg is tette az első jelentős lépést a nyári átigazolási időszakban.
A dunaszerdahelyi gárda első új szerzeménye a belga első osztályú St. Truiden együttesétől érkező Simen Juklerød lett, aki egy évre szóló, további egyéves opciót tartalmazó szerződéssel kötelezte el magát a csallóközi klubhoz. A harminckét esztendős, rendkívül tapasztalt norvég balhátvéd a 18-as számú mezt fogja viselni új csapatában, és személyében a klub történetének legelső norvég játékosát köszönthetik a szurkolók a DAC színeiben.
A rutinos labdarúgó a kontraktus aláírását követően elárulta, a dunaszerdahelyiek érdeklődése nem új keletű, hiszen a szakmai stáb már a téli átigazolási időszakban is megkereste őt.
„Nagyon várom már a csapattal való együttműködés kezdetét. A DAC első alkalommal már a télen érdeklődött irántam és a kezdetektől nagyon jó véleménnyel voltam az itteni projektről. A klub bemutatta nekem a hátterét, az infrastruktúráját és felvázolta a jövőbeli vízióját is, ezek összessége pedig rendkívül professzionális benyomást tett rám. Azzal a céllal érkezem, hogy a klub segítségére legyek a lehető legjobb eredmények elérésében és hogy a pályán nyújtott teljesítményemmel meggyőzzem a klubot a szerződésemben szereplő opció érvényesítésére. És ha sikerülne egyúttal több norvég labdarúgó előtt is kinyitnom a kaput Dunaszerdahelyen, annak csak örülni fogok” - árulta szerződése aláírását követően a DAC új norvég balhátvédje.
Az Oslo elővárosában, Baerumban született labdarúgó rendkívül gazdag és sokszínű európai karriert tudhat maga mögött.
Pályafutását a helyi IL Jutul csapatánál kezdte, majd a Baerum SK színeiben mutatkozott be a felnőttek között. Az igazi áttörést a Vålerenga Oslo hozta meg számára, ahol stabil élvonalbeli játékossá vált, mielőtt 2018 nyarán Belgiumba, a Royal Antwerpen együtteséhez igazolt volna. Antwerpenben három rendkívül sikeres szezont töltött el, amelyek koronájaként 2020 tavaszán a Belga Kupát is elhódította aktuális csapatával, ősszel pedig az Európa-liga csoportkörében is bizonyíthatott, ahol többek között a Tottenham Hotspur elleni emlékezetes győzelemnek is aktív részese volt. Ezt követően megfordult a Racing Genk együttesénél, majd egy rövidebb oslói hazatérés után a legutóbbi szezont ismét Belgiumban, a St. Truiden sárga-kék színeiben teljesítette. Juklerød több mint 250 norvég és belga élvonalbeli mérkőzéssel a háta mögött érkezik a dunaszerdahelyi védelem bal oldalára.
- nyilatkozta a DAC hivatalos honlapjának a 32 esztendős rutinos játékos.