2024. szeptember 9., 08:44

Nemzetek Ligája: Második mérkőzését is megnyerte a szlovák válogatott

A Nemzetek Ligája C divíziójában szereplő szlovák válogatott 26 év után játszott Kassán válogatott mérkőzést. A szlovákok ellenfele Azerbajdzsán volt a Nemzetek Ligája új idényének második játéknapján.

Nemzetek Ligája

Győzelemmel folytatta szereplését a szlovák válogatott a Nemzetek Ligája C divíziójában, miután a Kassai Futballarénában kétgólos győzelmet arattak Azerbajdzsán ellen. Francesco Calzona az észtek elleni győztes mérkőzéshez képest három helyen változtatott a kezdőcsapat összeállításán.

Az észtek ellen kezdő Bénes László ezúttal nem kapott helyet a kezdőben, helyette Juraj Kucka kezdett, de bekerült a kezdőbe még Norbert Gyömbér és David Strelec is.

A szlovák válogatott aktívan kezdte a találkozót, előbb Haraslín került helyzetbe a harmadik percben, majd nem sokkal később Strelec veszélyeztetett. Az első negyedórát követően Haraslín szabadrúgását könnyedén hárította az azeri kapus. Öt perccel később Haraslín ellen szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, amiért járt a büntető, amit a VAR is megerősített.

A megítélt büntetőt pedig az FC Kassa egykori játékosa Ondrej Duda váltotta gólra, aki ráadásul a FC Kassa tulajdonosi köréhez is tartozik.Négy perccel a szlovákok vezető találata után Hancko beadását Strelec pofozta a vendégek hálójába, megduplázva a szlovák válogatott előnyét.

A gólok meghozták a szlovák csapat étvágyát, a 38. percben majdnem megszületett a harmadik hazai találat is, Haraslín került lövőhelyzetbe, de az egyik azeri játékos még beleért, de a vendégek hálóőre időben tudott reagálni az irányt változtató lövésre. Az első játékrész végén Dúbravkának kétszer is akadt védeni valója, előbb Kökcu lövését tolta szögletre, majd Mammadov kísérletét hatástalanította. A szlovák válogatott az első félidő végéig megőrizte kétgólos előnyét, és megnyugtató előnnyel várhatták a második játékrészt.

A második félidőben is kézben tartotta a mérkőzést a szlovák csapat, magabiztosan őrizték az eredményt és támadásban is többet mutattak, mint az ellenfél. Egy óra játékot követően Azerbajdzsán próbált támadólag fellépni, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani az azeriek. A hajrára a doborgazi Bénes Lászlót is pályára küldte Calzona. A 72. percben újabb szlovák lehetőség maradt ki, ezúttal Hancko lőtt a kapu fölé.

Három perccel később a csereként pályára lépő Bénes László került helyzetbe, de lövését Dzsenetov védte bravúrral.

Öt perccel a vége előtt Ďuriš is helyzetbe került, de a vendégek kapusa ezt is hárította. A hajrában az eredmény már nem változott, a szlovák válogatott második mérkőzését is megnyerte a C divízió első csoportjában. Calzona együttese legközelebb október 11-én Pozsonyban, a szintén két győzelemmel rendelkező Svédországot látja vendégül.

UEFA Nemzetek Ligája, C-divízió, 1. csoport, 2. forduló:

Szlovákia - Azerbajdzsán 2-0 (2-0)

Kassai Futballaréna, Kassa, 11 435 néző, v.: Sylwestrzak - Sokolnicki, Karasewicz (lengyelek)

Gólszerzők: 22. Duda (büntetőből), 26. Strelec

Szlovákia: Dúbravka - Gyömbér, Škriniar, Obert, Hancko (90.+2 Kozlovský) - Kucka, Lobotka, Duda (71. Bénes) - Suslov (71. Ďuriš), Strelec (84. Boženík), Haraslín (84. Tupta)

Azerbajdzsán: Dzsenetov - Seydiyev (37. A. Huseynov), Mammadov, B. Huseynov (70. Aliyev), Cafarguliyev - Camalov (78. Diniyev), Mustafaev, Isayev - Kökcü, Dadashov, Bayramov

A csoport állása két fordulót követően: 1. Svédország 6 pont (6:1), 2. Szlovákia 6 pont (3:0), 3. Azerbajdzsán 0 pont (1:5), 4. Észtország 0 pont (0:4)