Műtét vár a Szpari felvidéki debütálójára, súlyos arccsonttörést szenvedett Tarcsi Róbert
Álomszerűen indult, mégis drámai véget ért Tarcsi Róbert bemutatkozása a Nyíregyháza Spartacus kezdőcsapatában.
A felvidéki támadó a Kisvárda elleni szombati szomszédvári rangadón – amelyet a Szpari végül 2–1-re megnyert – először kapott helyet a kezdő tizenegyben, ám mindössze 29 percet tölthetett a pályán egy súlyos sérülés miatt.
A fiatal csatár a felezővonal közelében próbált meg küzdeni egy előrevágott labdáért, amikor a labdát fedező Oláh Bálinttal ugrott fel.
A kisvárdai játékos a levegőben könyökkel mért súlyos csapást Tarcsi arcára.
A támadó azonnal a gyepre terült, s már az első pillanatokban látszott, hogy nagy a baj, a játékost hosszú perceken át ápolták a pályán, mielőtt hordágyon vitték le a pályáról a legközelebbi kórházba szállították.
Az eset komoly felháborodást váltott ki a nyíregyháziak stábjában. Bódog Tamás vezetőedző a mérkőzést követő értékelőjében nehezményezte, hogy Oláh Bálint az egyértelműen veszélyes megmozdulásért mindössze sárga lapot kapott, és a videóbíró sem látott okot a kiállításra. A szakember már a lefújás után jelezte, attól tart, hogy játékosa súlyos sérülést szenvedett.
A nyíregyházi klub vasárnapi hivatalos közleménye igazolta a vezetőedző aggodalmait.
– tudatta a Nyíregyháza hivatalos közleményében.
A nyíregyházaik fiatal felvidéki támadója Tarcsi Róbert korábban az Újpest ellen mutatkozott be a magyar élvonalban csereként beállva, a Kisvárda ellen pedig először került a kezdőbe.
A nagymegyeri származású Tarcsi Róbertre így sajnálatos módon műtét és hosszabb kényszerpihenő vár, épp a lendületesen induló nyíregyházi karrierje kezdetén.