Mészáros András: Az ilyen pillanatokért éri meg minden nap dolgozni
A hétvégi Trencsén elleni bajnoki mérkőzésen megszerezte első találatát az élvonalban a korábban a DAC-nál is megfordult Mészáros András.
![](https://ma7media.storage.googleapis.com/sites/default/files/styles/freeform_large_9_2x/s3/2019-12/m%C3%A9sz%C3%A1ros%20andr%C3%A1s.jpg?itok=6sL3tTT8)
A fiatal támadó gólja ráadásul győzelmet ért az újonc Garamszentkeresztnek. A mérkőzést követően a fiatal felvidéki tehetség nyilatkozott a média képviselőinek is.
Idén nyáron az újonc Garamszentkereszt csapatához igazoltál. Eddig 14 élvonalbeli találkozón léphettél pályára a csapat színeiben. Hogyan értékeled az őszi szezonodat?
Július elején írtam alá a Garamszentkereszthez, a szezon eleje egészen jól indult a számunkra. A nehéz ellenfelek ellen úgy tűnt, több pontot is tudtunk szerezni. A nyitrai vereség után következett egy hosszabb hullámvölgyünk, amikor sorozatban vesztettük el a meccseket. A legutóbbi 2-3 fordulóban már sikerült jobb teljesítményt nyújtanunk, de Nagyszombatban nagyon pechesek voltunk: kétgólos előnyből vesztettük el a találkozót, miután az utolsó másodpercekben gólt kaptunk. Az Aranyosmarót ellen már begyűjtöttünk egy pontot, most a győzelmet is sikerült megszerezni, amit remélek sikerül megfűszerezni egy hazai győzelemmel a Szered ellen.
A legutóbbi fordulóban megtörted a hosszas gólcsendet, és megszerezted első élvonalbeli gólodat a Trencsén otthonában, ami ráadásul győzelmet ért. Milyen érzés volt megszerezni első gólodat?
Tényleg csodás érzés volt, nagyon örültem a gólnak. Főleg így, hogy győztes gól is lett. Az ilyen pillanatokért éri meg minden nap dolgozni és edzeni.
Az őszi szezon második fordulójában a MOL Arénában is pályára léphettél az újonc színeiben. Milyen érzelmek keringtek benned a dunaszerdahelyi összecsapáson, hiszen egykori sikereid helyszínén léphettél pályára?
Természetesen jó érzés volt pályára lépni, a DAC-nak vannak a legjobb szurkolói. De az a meccs nem alakult a legjobban a mi szempontunkból: mindjárt az elején gólt kaptunk, utána pedig elvesztettük a mérkőzést. Szóval nem gondolok vissza örömmel arra a meccsre.
Radványi Miklós érkezésével mennyit változott a csapat játéka, és mit vársz a tavaszi szezontól?
Az új edző érkezése óta nagyobb hangsúlyt fektetünk a védekezésre, stabilabbak vagyunk hátul, ezáltal kevesebb gólt is kapunk. A tavaszi szezontól javuló játékot várok, és egy kiélezett kiesés elleni harcot.
Egy forduló ugyan még hátra van az őszi szezonból, a téli felkészülési időszakra mik a terveid?
Először is szeretném kipihenni magam, azután újult erővel nekilátni a felkészülésnek. Szeretnék a szünet alatt is edzeni, hogy jobb fizikai állapotban kezdhessem el a januári felkészülést.