2026. június 6., 18:50

Messi jól van, játszhat az utolsó felkészülési meccseken

Lionel Messi pályára léphet a címvédő argentin labdarúgó-válogatottban a csütörtökön rajtoló világbajnokság utolsó felkészülési mérkőzésein.

Hogyan tovább?
Lionel Messi (bal szélen) sérüléséből felépült
Fotó: TASR/AP

A nyolcszoros aranylabdás csapatkapitány felépüléséről és csatasorba állításáról Lionel Scaloni szövetségi kapitány nyilatkozott.

Leo már jól van, nem készül külön, a közös munka egy részében ismét együtt edzett a többiekkel"

- mondta Scaloni amerikai sajtótájékoztatóján.

Néhány percre akár már e hétvégén pályára küldhetem."
A 39. születésnapját a vb alatt, június 24-én ünneplő Messi az utóbbi két hétben izomsérüléssel bajlódott, amelyet klubcsapata, az Inter Miami színeiben szenvedett el a Philadelphia Union elleni bajnokin, és rövid ideig kétségessé vált a szereplése a vb-n, amely a hatodik lesz pályafutása során.

Az argentinok az utolsó két felkészülési meccsüket szombaton játsszák Texasban a hondurasi, majd kedden Alabamában az izlandi válogatottal.

A regnáló világbajnok vb-csoportjában június 16-án Algériával kezd, a folytatásban pedig Ausztriával és Jordániával találkozik.

Megosztás
Címkék