2022. november 23., 08:15

Mennyire fog fájni az argentinok botlása?

Míg az első két nap a világbajnokságon inkább a taktikai fociról szólt, végre jöttek a keddi meccsek, amelyek hoztak bőven meglepetést.

Argentina-SAU

Természetesen a mi időzónánk szerint még délelőtt rajtoló Argentína-Szaúd Arábia meccs döbbentett meg leginkább mindenkit, hiszen az általam is egyik legnagyobb esélyesnek tartott Messi és csapata hiába vezetett és puskázott el helyzeteket a második félidőben, az arabok második félidei rajtja teljesen lefagyasztotta őket. Messi ugyan lőtt tizenegyesből egy gólt, de a szünet után az ellenfél büntetett, aztán pedig az argentinok tették ugyanezt szurkolóikkal, mert a jelentős hosszabbítás ellenére sem tudtak legalább kiegyenlíteni.

Ezzel együtt az is biztossá vált, az előző világbajnoksághoz hasonlóan az argentinok nem túl meggyőzőek, s mivel a lengyelek és a mexikóiak nem bírtak egymással, sőt, gól sem született a C csoport másik meccsén, így Messiék az utolsók az első forduló után.

Ez persze még semmit sem jelent, de a második meccsüket a mexikóiak ellen játsszák, akiket jól ismernek, fekszik is nekik az észak-amerikaiak stílusa, de azért a győzelem egyáltalán nem biztos ott sem. Márpedig ha nem tudnak nyerni, akkor a továbbjutásuk már nem a saját kezükben lesz az utolsó forduló előtt.

Szóval a nadrágot fel kell kötni, hiszen Ochoa Lewandowski tizenegyesét is kivédte, így lett 0-0 az a meccs, s a jelenlegi barcelonai gólvágó után az egykori eszén is túljárhat.

A lengyeleknek biztosan fáj ez a büntető, így a számunkra is kulcsfontosságú lesz a második meccs Szaúd-Arábia ellen, ahol mára munkaszüneti napot rendeltek el. Kérdés, hogy az ázsiai gazdasági nagyhatalom focistáit mennyire részegíti meg majd a győzelem hatalma, ha túl tudnak ezen lépni, akkor könnyen két forduló után is továbbjutást ünnepelhetnek.

A másik csoport a D volt, ahol kedden mérkőzésekre került sor, előbb Dánia nem bírt Tunéziával, ahol remekül játszott Laidouni, a Fradi kiválósága és többek közt neki is köszönhetően az afrikaiak még gólhelyzetekig is eljutottak. Ezen a meccsen sem született érvényes gól, a VAR azért kapott feladatot bőven, tehát unalmas meccsnek nem értékelhetjük, mindenesetre az északiak közelebb voltak a győzelemhez, s ez a döntetlen inkább nekik fáj.

Annál is inkább, mivel a második fordulóban ők játszanak a franciákkal, akiknek elég volt egy félidő, hogy megmutassák, Benzema nélkül is komolyan gondolják a címvédést. Pedig az ausztrálok ellen már a kilencedik percben hátrányba kerültek, ezután pedig további helyzeteket is kidolgoztak a szigetországiak, de jöttek a francia fejesek, s az eredmény 4-1 lett. Három francia gól is fejjel született, az AC Milanban hatalmas szezont teljesítő Olivier Giroud két találatot jegyzett, ezzel már beállította a válogatott rekordot 51 góllal, de Rabiot és Mbappé is lőtt egyet.

A címvédők első félideje felejthető, de már ekkor is 2-1-re fordítottak a második játékrészben pedig akár jóval több gólt is lőhettek volna, Giroud ollózása mindenképp megérdemelte volna. Ennek ellenére, ha az ausztrálok meg tudják ismételni első félidei teljesítményüket, akkor van esélyük a csoportban, ahol a franciák valódi teljesítménye valószínűleg majd a dánok ellen mutatkozik majd csak meg. A hiányzók ellenére viszont látszik, a keretük így is brutálisan erős, meglepetés volna, ha idén nem tudnának nagyot alkotni a világbajnokságon.